Groups در Corel Draw

زمانی که اشیا مختلفی را بر روی صفحه طراحی می کنیم گاهی اوقات نیاز می شود که بر روی همه این اشیا کار مشابهی را انجام دهیم.
برای این کار نیازی نیست به صورت تکی همه کارها را انجام دهیم کافی است همه اشیا را در یک گروه قرار داده و سپس بر روی این گروه عملیات را انجام دهیم.
برای انجام این کار اشیا را انتخاب کرده و از منوی Arrange گزینه Group را انتخاب نمایید. سپس هر عملیاتی که قصد دارید می توانید بر روی این گروه انجام دهید.

Groups در Corel Draw

اگر بعد از گروه بندی خواستید اشیا به حالت اولیه بازگردند و گروه نباشند کافی است گروه را انتخاب کرده و از منوی Arrange گزینه Ungroup را انتخاب نمایید.


Groups در Corel Drawدستوری به نام Ungroup All نیز در کرل وجود دارد که تمامی گروه هایی که ایجاد شده است را Ungroup می نماید. برای انجام این کار کافیست یکی از گروه ها را انتخاب کرده و سپس از منوی Arrange گزینه Ungroup All را انتخاب نمایید.


Groups در Corel Drawیکی از کارهایی را که در نرم افزار کرل می توان انجام داد ترکیب کردن اشیا است. برای ترکیب کردن اشیا کافیست آنها را انتخاب کرده واز منوی Arrange گزینه Combine را انتخاب کنید.
با این کار دو شی ترکیب شده و قسمت مشترک آنها حذف می گردد.
عکس عمل Combine را نیز می توانید انجام دهید. بدین معنی که اگر از Combine کردن پشیمان شدید می توانید عمل Break Apart را انجام دهید.
با این کار اشیا از هم تفکیک می شوند.
برای انجام این کار می توانید از منوی Arrange گزینه Break Curve Apart را انتخاب نمایید.
از دیگر عملیاتی که می توان بر روی اشیا انجام داد امکان ترازبندی آنهاست.
همانطور که متون در این نرم افزار دارای ترازبندی می باشند و این کار به نظم آنها در صفحه کمک می نماید اشیا نیز می توانند دارای ترازبندی بوده و با نظم یکسانی در صفحه قرار بگیرند.
برای ترازبندی اشیا کافیست اشیا را انتخاب کرده و از منوی Arrange گزینه Align and Distribute را انتخاب نمایید که حالت های مختلف ترازبندی اشیا را در اختیار شما قرار می دهد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر