مکان های دیدنی باکو - 5.0 out of 5 based on 1 vote

مکان های دیدنی باکو

 پایتخت آذربایجان در گوشه ای از دریاچه خزر، ترکیبی از یک شهر قرون وسطایی، کاخ های اروپایی قرن 19 ام و برج های سر به فلک کشیده امروزی است. این شهر نسبتا ناشناخته برای گروه های مختلف توریست ها چیزی برای عرضه کردن دارد. از علاقه مندان تاریخ گرفته تا عاشقان غذا. برای سفر به باکو، می توانید برنامه های تور آذربایجان را مشاهده کنید. 

در این مقاله برای آشنایی با برخی از مکان های دیدنی باکو، با ما همراه باشید.

ایچری شهر (شهر قدیمی باکو)

 این شهر که در یونسکو ثبت شده است، زمانی پایتخت قرون وسطایی شروان شاهان بود. امروزه، در مرکز پایتخت می توانید برج مایدن، قالی بافان سنتی، رستوران ها و کافه های متعددی را مشاهده کنید.

برج مایدن

مکان های دیدنی باکو

 این برج استوانه ای شکل، داستان مرموزی دارد و بیش از 1000 سال قدمت دارد. متخصصین بر این باورند قبل از اینکه این برج در قرن 18 ام، تبدیل به یک برج مراقبت شود، یک معبد زرتشتی بوده است. پله های مارپیچی این برج از ساعت 9 صبح تا 6 عصر میزبان بازدید کنندگان است. بعد از بالا رفتن از برج مایدن، می توانید نمای فوق العاده باکو را مشاهده کنید.

کاخ شروان شاهان

این کاخ که تصویرش روی اسکناس ده ماناتی قابل مشاهده است، به دوره شروان شاهان تعلق دارد، سلسله ای که 800 سال حکومت کردند. کاخ شروان شاهان، در قرن 15 ام ساخته شده است و بخش های مختلفی دارد. از جمله این بخش ها می توان به یک قصر، مسجد، سرداب و یک مقبره اشاره کرد.

موزه تاریخی آذربایجان

 معماری عمارت این موزه سبک رنسانس ایتالیایی دارد و می توانید با خرید بلیط آن، شاهد بیش از 300 هزار عتیقه باشید. عتیقه ها و آثاری که این موزه در خود جای داده است، به زمان ها و دوره های مختلفی مربوط می شود. آن طور که قوم نگاران بیان کرده اند، موزه تاریخی آذربایجان، بزرگترین موزه آذربایجان است و جزو جذاب ترین مکان های دیدنی باکو به حساب می آید.

خیابان نظامی

دیدنی های باکو

 نام این خیابان 5/3 کیلومتری، به احترام نظامی گنجوی، نظامی گذاشته شده است و اصلی ترین منطقه خرید باکو محسوب می شود. اگر به معماری ساختمان ها در کشورهای مختلف علاقه مند هستید، با قدم زدن در این خیابان می توانید انواع معماری نئوگوتتیک، نئو رنسانس و سبک استالینی را مشاهده کنید.

خانه دولت

 مجتمع باشکوه خانه دولت با معماری باروک، که در سال 1952 توسط شوروری ساخته شده است، در خیابان نفچیلر قرار دارد. اکثر دفاتر دولتی و وزرات خانه ها در این ساختمان قرار دارند و جذابیت اصلی ساختمان خانه دولت، معماری آن است که با غروب کردن خورشید، چندین برابر می شود.

میدان فواره باکو

دیدنی های باکو

 میدان فواره، که قبلا پارپت نامیده می شده است، یکی از جذابیت های اصلی باکو محسوب می شود. این میدان که امروزه، سنگ فرش شده است، مکان خیلی خوبی برای پیاده روی است. با پیاده روی در این میدان، می توانید سری به رستوران ها و کافه های باکویی نیز بزنید.

ونیز کوچک در باکو 

دیدنی های باکو

 همانطور که می دانید، ونیز یا شهر کانال ها، شهرت زیادی در جهان دارد، بنابراین برخی از کشورها، از جمله آذربایجان نیز سعی کرده اند یک ونیز کوچک در کشور خود ایجاد کنند. ونیز کوچک باکو را می توانید در بلوار باکو تماشا کنید. این منطقه دو جزیره بزرگ دارد و جزیره های کوچک تر، پل ها را به هم وصل می کند. کانال های مصنوعی این منطقه، در دهه 1960 ساخته شده اند. با پرداخت چند مانات می توانید سوار قایق های ونیز کوچک باکو شوید و از سواری در کانال های مصنوعی آن لذت ببرید. اگر قصد سفر به باکو را دارید، می توانید از برنامه تور آذربایجان پاییز مطلع شوید.

کاخ اسماعیلیه

دیدنی های باکو

کاخ گوتیک ونیزی باکو داستان غم انگیزی دارد. آقا موسی نقیو، یکی از بارون های قرن بیستم، اوایل همین قرن، پسر اولش، اسماعیل را بر اثر بیماری سل از دست می دهد. او یکی از برترین معمارهای جهان، جوزف پلاسکو را استخدام می کند تا برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره پسرش، این عمارت را طراحی کند. کاخ اسماعیلیه در سال 1913 باز شد و سپس به خیریه اسلامی اهدا شد. این کاخ، در حال حاضر، مکانی برای جلسه و اجتماع هیئت رئیسه آکادمی علوم باکو است.

 موزه نظامی

علاوه بر خیابان نظامی، این موزه نیز به احترام شاعر پارسی زبان، نظامی گنجوی ساخته شده است. ساختمان موزه، زیبایی به خصوصی دارد. به علاوه، می توانید مجسمه 6 شاعر برجسته را نیز در این موزه تماشا کنید. برای اطلاع از قیمت های تور باکو با شماره تلفن 02142632 تماس بگیرید.

کلیک ها: 54

جاذبه های گردشگری کشور آذربایجان

آذربایجان یکی از کشور های بسیار زیبا است که می توان از آن دیدن کرد. از سبک معماری قدیمی تا کوه های آتشفشان پیوسته اش، می توان گفت که بهترین کشور است. ممکن است زیاد درباره ی این کشور نشنیده باشید اما آذربایجان یکی از زیباترین کشورهایی است که باید از آن دیدن کنید. جاذبه های گردشگری آن بی انتهاست و قدمت برخی از آن ها به صد ها سال پیش بر میگردد. این کشور یکی از کشورهای آراو دنیاست و ملت آن بسیار مهمان نواز و مهربان هستند. در ادامه قصد داریم تا با جاذبه های گردشگری این کشور زیبا آشنا شویم. اگر شما نیز جزء افرادی هستید که می خواهید با این جاذبه های این کشور زیبا بیشتر آشنا شوید پس به شما پیشنهاد می کنیم که با ادامه ی مطلب با ما همراه باشید.

جاذبه های گردشگری کشور آذربایجان

 Icheri Sheher

یکی از شهر های قدیمی این کشور که دارای خیابان های باریک و سنگی، تعداد زیادی مسجد، کافه های تراس دار و معماری بی نظیر است. با ورود به این کشور متوجه خواهید شد که بسیار پر جمعیت است. به شما پیشنهاد می کنیم که در حین بازدید از این شهر از قصر شیروان شاه نیز دیدن کنید. این قلعه در قرن 15 ساخته شده و یک قصر اشرافی است که تا به امروز نیز پا برجا مانده است. همچنین در این شهر ما به شما پیشنهاد می کنیم که از برج مایدان (Maiden Tower) نیز دیدن کنید.

جاذبه های گردشگری کشور آذربایجان

 Gobustan National Park

این پارک یکی از مکان های میراث جهانی یونسکو است که به دلیل ارزش جهانی که به واسطه ی کیفیت و زیبایی هنرهای سنگی بدست آورده بسیار معروف است. هنر سنگی در واقع بیانگر اهمیت شکار و سبک زندگی در دوره ی پیش از تاریخ است.

 Absheron National Park

این مکان دارای 783 هکتار مساحت است که به شدت مورد حفاظت قرار گرفته است. این پارک ملی شامل تعداد زیادی از حیوانات حیات وحش نظیر: گوزن، پرنده، آهو و فک می شود. این مکان یک مقصد توریستی بسیار جذاب است که دارای شن های درخشان و آب هایی به زلالی کریستال است.

جاذبه های گردشگری کشور آذربایجان

 Martyr’s Lane

این مکان به دریای خزر نزدیک است، در این محل پانزده هزار نفر در طول جنگ استقلالی آذربایجان مرده اند و جنازه های آن ها در این منطقه سوزانه شده است. این مکان ممکن است مقصد گردشگری مورد دلخواه شما نباشد ولی باید بدانید که برای تاریخ این کشور اهمیت بسیار زیادی داد، پس این مکان را به عنوان یک محل نمادین و پر معنا نگاه کنید و از بازدید از آن لذت ببرید.

 Ateshgah

این مکان در روستای Surakhany واقع شده است. این مکان در واقع یک معبد عبادتی، برای کسانی است که آتش را می پرستند. ممکن است شما آتش را نپرستید اما با این حال ما به شما قول می دهیم که  این مکان یکی از جالب ترین مکان ها برای بازدید است. دیدن مکانی که آتش از آن زمین آن بیرون می آید، عجیب ولی در بسیار جذاب است.

جاذبه های گردشگری کشور آذربایجان

Yanar Dag Mountain

در این مکان شاهد آتش های بیشتر از آتشگاه هستید و تاثیر گذاری آن حتی بیشتر نیز هست. این کوهستان گازهای آتش طبیعی از خود ساطع می کند و هزاران سال است که شاهد این اتفاق در این منطقه هستیم. نکته ی بسیار جالب درباره ی این کوهستان ایناست که آتش از ارتفاع زمین سه متر بالاتر می رود ولی به  جایی آسیب نمی رساند و باعث نابودی نمی شود. دیدن شعله هایی که دائما در حال سوختن هستند بدون اینکه ذره ای باعث نابودی اطراف شوند، بسیار هیجان انگیز و فوق العاده است.

Sheki City

اینطور گفته می شود که قدمت این شهر به دو هزار و پانصد سال پیش بر میگردد و به عنوان یکی از قدیمی ترین پناهگاه های قفقاز شناخته شده است. در حال حاضر این شهر به خاطر داشتن صنایع نساجی و ابریشمی که دارد بسیار مشهور است. در این مکان شما قطعا دوست دارید که چند مورد از صنایع های گلدوزی شده و یا صنایع دستی های دیگر را بخرید. این منطقه تعداد بسیار زیادی قلعه، مسجد، حمام های قدیمی و تاریخی و همچنین کاخ سکی خان (Palace of Seki Khans) که قدمت آن به قرن 18 میلادی باز می گردد را در خود جای داده است.

جاذبه های گردشگری کشور آذربایجان

 Caspian Sea

دریای خزر بزرگترین دریاچه ی دنیا است. این دریا مساحتی معادل 371 هزار کیلومتر مربع دارد. آب این منطقه شور است اما این مقدار شوری از سایر دریا ها و اقیانوس ها کمتر است. این دریا به خاطر شنعت غواصی و ماهیگیری بسیار معروف است.

 Museum of History of Azerbaijan

این سفر به شما این موقعیت را می دهد تا نمایشگاه ها و جاهایی را ببینید که اگر به این کشور سفر نمی کردید هرگرز موقعیت بازدید و یادگیری از آن ها برای شما فراهم نمی شد. موزه ی تاریخی آذربایجان بیش از 300 هزار آثار مصنوعی دارد که به سبک دوره ی رنسانس ایتالیا ساخته شده اند. این نمایشکاه شامل هر چیزی است که دوران قدیم تا به اثر مدرن می خواهید ببینید. همین موضوع باعث شده تا این مکان به یکی از جاذبه های گردشگری محبوب واقع در آذربایجان تبدیل شود.

 Nizami Street

این خیابان بعد از فوت شاعر معروف آذربایجانی، برای گرامیداشت نظامی گنجوی گذاشته شد. این خیابان 3.5 کیلومتر طول دارد و در واقع یکی از خیابان هایی است که مراکز خرید در آن قرار گرفته اند. در حالیکه در این خیابان به گشت و گذار مشغول هستید به معماری ها جذاب این منقه هم دقت کنید که شامل از سبک بروک به نئو گوتیک و نئو رنسانس تبدیل می شوند.

جاذبه های گردشگری کشور آذربایجان

 National Flag Square

این میدان در قسمت غربی بلوار باکو، در انتها قرار گرفته است. این میدان به طور رسمی در سال 2007 افتتاح شد و همچنین درباره ی این میدان می توان گفت که نماد غرور و تعصب ملی است از این رو بسیار برای مردم آذربایجان اهمیت دارد.

 Baku Boulevard

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این کشور، بلوار باکو نام دارد که طولی برابر با 3.5 کیلومتر دارد و در کناره ی دریای خزر قرار گرفته است. این محل دارای شهربازی، بار و کافه است که این موضوع باعث شده تا این مکان به یکی از مکان های تفریحی تبدیل شود. در ابتدای این بلوار National Flag Square، و در انتهای آن Freedom Square قرار گرفته شده است. این مکان بهترین منطقه برای دیدن Flame Towers است، همچنین می توانید در این منطقه با آرامش در کنار ساحل قدم بزنید.

کلیک ها: 29

دانستنی های پیش از سفر به نخجوان

هر گردشگری که از شهر نخجوان دیدن می­ کند معتقد است که زیبایی­ های دنیا آن قدر کوچک شده ­اند که می­توانند در نخجوان خلاصه شوند. در ادامه مطلب این شهر دیدنی را برای شما به گونه ­ای توصیف خواهیم کرد که بتوانید با آن بیشتر و بهتر آشنا شوید. وقتی به این شهر سفر می­ کنید خواهید فهمید که چرا گردشگران چنین عقیده ­ای دارند. اگر به زبان انگلیسی تسلط دارید نخجوان می ­تواند بهشت زمینی برای شما باشد.

در این شهر با زبان انگلیسی می ­توانید با مردم محلی صحبت کنید و مردم محلی نیز می­ توانند با شما ارتباط عمیقی بگیرند. هوشیار باشید و از راهنمایی ­های آنها بهترین استفاده را بکنید. برای شروع پیشنهاد می ­کنیم که به یک کافه بروید و از مردم محلی بخواهید که شما را برای شروع گردش در این شهر زیبا راهنمایی کنند. مردم این شهر از دیدن گردشگران هیجان زده نخواهند شد چرا که سالانه گردشگران بسیاری به این شهر می ­آیند.

دانستنی های پیش از سفر به نخجوان

پس نباید از مردم توقع توجه بسیار زیادی داشته باشید. تعداد گردشگرانی که به این شهر می ­آیند روز به روز در حال افزایش است به گونه ­ای که این اتفاق موجب رنجش مردم شده است. چرا که مردم برای تفریح مکان آرامی نخواهند داشت و باید برای رفتن به یک مکان تفریحی مانند غریبه­ ها هزینه ­ی زیادی پرداخت کنند. ولی نگران نباشید هنوز هم صمیمیت و دوستی در مردم این شهر موج می­زند. آین مردم با کمال میل منتظر حضور شما در شهرشان هستند. به طور کلی با نگاهی به نقشه کشور آذربایجان خواهید فهمید که آذبایجان به دو قسمت تقسیم شده است. این تقسیم به دلیل سابقه عضویت کشور آذربایجان در جماهیر شوروی سابق است. طبق قوانین اتحاد جماهیر شوروی سابق تقسیم بندی و دسته بندی جمهوری­ ها انجام شده است. این کار به منظور هم بستگی مناطق مختلف شوروی برای مقابله با امپراطوری­ ها انجام شده است.

دانستنی های پیش از سفر به نخجوان

این استراتژی برای خیلی از مناطق خوب عمل کرده است. این موضوع بسیار پیچیده ­تر از آن است که بتوان آن را در چند سطر خلاصه کرد. جالب است بدانید بسیاری از قومیت­ ها با هم ترکیب شده و به همین دلیل فرهنگ ­ها و تمدن­های مختلف که روزی آزاد و مستقل بوده­ اند نیز با هم ترکیب شده ­اند. در بسیاری از مناطق این ترکیب شدن به وضوح دیده می­ شود. با این وجود در بسیاری از مناطق و روستاها فرهنگ و زبان و نژاد و غیره هنوز هم با سایر بخش ­ها متفاوت است. این امر ترکیبی جذاب از هویت ملی را در آذربایجان بوجود آورده است که در جاهای دیگر جهان بی نظیر است.

این موضوع در آذربایجان به ثبات رسیده است و به نظر می­ رسد که قومیت ­های مختلف نیز با آن مشکلی ندارند. با این وجود تنش ­های قومیتی بخشی جدا ناپذیر بوده و هستند که در برخی مناطق منجر به درگیری­ های بسیاری نیز شده­ اند. قرن­ ها است که در این منطقه این تنش­ها وجود دارند. به همین دلیل بخشی از آذربایجان گویا ارمنستان است. مناقشه این دو کشور بر روی قره باغ تا به امروز نیز دیده می­ شود و ادامه دارد. این مناقشه به دور از خشونت و آتش بس نبوده و هنوز هم ادامه دارد.

دانستنی های پیش از سفر به نخجوان

 قلمرو آذربایجان در منطقه ­ای به نام ناخویان از ارمنستان جدا شده است. از نظر فیزیکی این دو کشور هنوز هم دارای اختلاف نظر هستند و به همین دلیل نیز هیچ حمل و نقل مستقیمی بین این دو کشور وجود ندارد. مردم آذربایجان می­ توانند از کشور ایران بدون نیاز به ویزا عبور کنند و به این مکان بروند. با این وجود برای همه روشن است که آسان ترین راه عبور از کشور خود است. نیکچیف هم چنین یک مرز کوچک با کشور ترکیه دارد. که به غرب باز شده است. این کشور با کشور ترکیه روابط خوبی دارند. بنابراین می­ توانید از این کشور به کشورهای همسایه با روش ­های مختلفی سفر کنید. این امر منجربه شهرت مردم قفقاز شده است. مردم قفقاز از نظر مهمان نوازی زبان زد تمام جهان هستند.

مردم این مکان به شما با کمال بخشندگی غذاها و نوشیدنی ­های بسیاری می­ دهند به قدری که نمی ­توانید همه آنها را بخورید و باید با خود به محل اقامت خود ببرید تا در روزهای آینده آنها را میل کنید. در ناخویان تورهای آزادی وجود دارد که به شما پیشنهاد می ­کنیم که در آنها عضو شوید. همان گونه که قبلاً نیز بیان شد مردم این منطقه بسیار مهمان نواز هستند و از شما برای صرف ناهار و شام دعوت به عمل می ­آورند. هتل­های این منطقه یکی از بهترین هتل­ هایی است که تاکنون تجربه کرده ­اید. گردشگران بسیاری پس از اقامت در این هتل­ها از رفتار کارکنان حیرت زده شده ­اند. یکی از دوستان ما در سفری که به این منطقه داشته است نقل می­ کند که یکی از کارکنان هتل با او تماس گرفته و به او پیشنهاد داده است که آیا نوشیدنی میل دارد تا برای او ببرند.

دانستنی های پیش از سفر به نخجوان

هم چنین برخی تجربه گردش با کارکنان هتل را نیز داشته ­اند. کارکنان هتل در نخجوان انسان­ هایی دوست داشتنی هستند که می­ توانند برای شما در هنگام اقامت در این شهر دوستان بسیار خوبی باشند. همان طور که تصور می­ کنید این هتل­ها بسیار مکان عالی هستند که در هر جایی از کره زمین نمی ­توان مانند آنها را پیدا کرد. بنابراین به هیچ عنوان نباید در فکر هزینه سفر باشید. این جا همه چیز ساده­ تر از جاهای دیگر دنیا است. بدیهی است که بازدید از یک کشور کمتر شناخته شده اندکی دشوارتر است. اما در نخجوان چنین چیزی معنی ندارد. وقتی به نخجوان سفر کنید مانند آن است که در شهر خود هستید و نیازی به ترس و استرس نیست.

دانستنی های پیش از سفر به نخجوان

در نخجوان همه چیز خوب است. در سایر کشورها استراتژی آن است که برخی مناطق را برای حضور گردشگران قرار دهند و به همین دلیل برای سفر به این مناطق باید ویزاهای سنگینی پرداخت کنید. به عنوان مثال اگر شما از چین به روسیه سفر کنید در نظر مردم این دو کشور بسیار حیرت انگیز خواهید بود. در برخی مناطق برای دادن ویزا سختگیری­ هایی انجام می­ شود تا تورهای جهانگردی نتوانند از آن مناطق دیدن کنند. عدم تمایل گردشگران به برخی مناطق به دلیل مسائل سیاسی و قومیتی بسیار غم انگیز است.

در بین برخی کشورهای خاورمیانه این موارد دیده می­ شود. این تضادها تنها برای نشان دادن عدم اتحاد قومیت ­ها و عدم احترام گذاشتن آنها به یکدیگر طراحی می­ شوند. این در حالی است که اکثریت مردم جهان به چند قومیتی بودن خود افتخار می­کنند. با این وجود نباید به این تضادها اهمیت داد و با تمام وجود به مقابله  با آنها برخواست. این تنش های خشونت آمیز به جامعه جهانگردان برای رفتن به نخجوان هیچ پیامی ارسال نکرده و ما گردشگران نیز از آنها هیچ پیامی نخواهیم خواست.

دانستنی های پیش از سفر به نخجوان

کلیک ها: 16

همه چیز درباره ی سفر به آذربایجان

آذربایجان جایی است که شوروی و خاورمیانه با یک دیگر به آشفته ترین شکل ممکن ترکیب شده اند. این کشور به عنوان یک کشوری که قبلا جزئی از شوروی بوده است در سطح دنیا شناخته شده است. همچنین باید بدانید این کشور مسلمان است. از نظر فیزیکی مردم آذربایجان ترکی از ایرانی ها و ترک ها هستند اما کلاه های روسیه ای به سر می کنند! مردم این کشور هم به زبان آذربایجانی ( یک نوع گویش ترکی) و هم روسیه ای صحبت می کنند. این مردم همانند ایرانیان چای می نوشند. آن ها برای این کار از همان لیوان ها، قوری ها و حتی همان مقدار شکر استفاده می کنند. این مردم از خوردن چای در کافه های عربی بسیار لذت می برند. اما می دانید فرق آن ها چیست؟ مردم آذربایجان چای را در کنار ودکا می نوشند!

همه چیز درباره ی سفر به آذربایجان

 وقتی شما به یک کافه ورود می کنید آن ها با گفتن سلام از شما حال و احوا پرسی می کنند. اما وقتی که شما یک شات ودکا سفارش می دهید آن ها به شما Nasdrovia می گویند! در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با این کشور و مردم آن بیشتر آشنا کنیم.

همه چیز درباره ی سفر به آذربایجان

1- چه زمانی به آذربایجان سفر کنیم؟

زمان سفر به آذربایجان را می توانید هر زمان از سال که مایل هستید، برنامه ریزی کنید. زمستان بهترین زمان برای رفتن به مکان های اسکی است، تابستان بهترین زمان برای استراحت در کوهستان ها و یا استراحت در سواحل دریای خزر است. همچنین بهار و پاییز برای گشت و گذار در مکان های دیدن Land of Fire بسیار عالی است. البته قبل از رفتن حتما نمایشگاه های بین المللی و فرهنگی و همچنین تعطیلات مذهبی که سالانه در آذربایجان برگزار می شوند را چک کنید.

همه چیز درباره ی سفر به آذربایجان

2- ویزا

مردم کشورهای بلاروس، گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، روسیه، ازبکستان، اوکراین و تاجیکستان برای رفتن به آذربایجان به ویزا احتیاجی ندارند.

3- اقامتگاه های موجود در این کشور

تعداد زیادی هتل در آذربایجان وجود دارد، و برای هر نوع بازدید کننده و گردشگر هتل مناسب وجود  دارد. بیشترین تعداد هتل ها در باکو قرار دارند. این هتل ها شامل هتل های مقرون به صرفه و هتل های لوکس می شوند.

همه چیز درباره ی سفر به آذربایجان

4- رفت و آمد های داخل شهری

متداول ترین، راحت ترین و ارزان ترین راه برای رفت و آمد های سطح شهر استفاده از مینی ون های محلی است. این ون ها در تمام زمان ها به هر نقطه  ای از شهر می روند. هر شهر یا دهکده ایستگاه اتوبوس مخصوص به خود را دارد و تا زمانی که پر نشده باشند شما را از هر نقطه ای از جاده سوار می کنند.

مترو: در باکو، دو خط مترو وجود دارد. این سیستم هم سریع و هم کار  آمد است و هر رفت با این مترو ها 0.2 منات هزینه دارد. شما باید یک کارت مترو بخرید تا بتوانید از مترو استفاده کنید. ارزش این کارت ها 2 منات است.

تاکسی: آذربایجان کشوری است که از نظر بنزین بسیار غنی است در نتیجه حمل و نقل با تاکسی تقریبا ارزان قیمت است. مسیر های کوتاه تاکسی 4 منات هزینه بر می دارد. خارج از باکو، تاکسی گرفتن بین افراد بومی بسیار متداول است.

همه چیز درباره ی سفر به آذربایجان

5- زبان

آذربایجانی زبان رسمی مردم این کشور است، اما تعداد زیادی هم روسی صحبت می کنند.لطفا این را در نظر داشته باشید که بیشتر مردم آذربایجان اصلا انگلیسی صحبت نمی کنند.

6- ارز رایج

ارز رایج آذربایجان منات است. برخی اوقات تبدیل ارز در خارج از شهر باکو بسیار سخت است. هر منات معادل 0.54 دلار آمریکا است. همراه خود دلار آمریکا و یا یورو داشته باشید زیرا ارز های دیگر ممکن است  حتی در بانک های این کشور برای تبدیل کردن بسیار مشکل باشند.

7- پیشرفت صنعت گردشگری

این موضوع را به خاطر بسپارید که در این کشور هنوز صنعت گردشگری به طور کامل گسترده نشده است. هیچ اتوبوس گردشگری، گروه های تور و یا نشانه های انگلیسی وجود ندارد.

همه چیز درباره ی سفر به آذربایجان

8-  غذاهای آذربایجان

از غذاهای خاورمیانه ای مانند کباب تا سوپ های بسیار لذیذ روسیه ای و همچنین غذاهای مرکز آسیایی مانند plov غذای این کشور را تشکیل می دهند. غذاهای آذربایجان نیز همانند فرهنگ و مردم این کشور ترکیبی از غذاهای روسی و ایرانی است. برخی از غذاهای معروف این کش.ذ عبارتند از :

Dushbara : یک سوپ محلی و بسیار لذیذ که متعلق به قسمت های شمال غربی این کشور است.

Piti: یکی از غذاهای سنتی Piti نام دارد که شامل گوشت گوسفند، سبزیجات و نخود پخته شده است که داخل یک ظرف سرامیکی که روی آن پر از گلوله های چربی گوسفند است، سرو می شود.

Ovrishta: مرغی که با سس انار آمیخته شده است و به آرامی پخته شده به همراه شاه بلوط و زرشک طبخ می شود.

Pomidor Yumurta: ورژن آذربایجانی از غذای خاور میانه ای است که در آن تخم مرغ پخت شده به همراه گوجه در کره سرخ می شود.

9- بهترین رستوران های آذربایجانی

Xurma: یکی از رستوران های محلی این کشور که توسط یک زوج مسن اداره می شود. Xurma یکی از رستوران هایی است که هیچ منویی ندارد و فقط هم در هنگام ناهار باز است. این رستوران بهترین غذاهای خانگی را برایتان آماره می کند.

Araz Café : یکی از رستوران های خوب که درست در میدان آبشار (Fountains Square) در مرکز باکو قرار گرفته شد است. این کافه یک منوی بسیار گسترده دارد که تمامی غذاهای آذربایجانی را شامل می شود. مکان غذاخوری بسیار بزرگ است و این مکان همیشه شلوغ است زیرا افراد بومی به این کافه می آیند. این کافه چای، آبجو و وای فای دارد. پیشنهاد می کنیم در این مکان ovrishta را حتما امتحان کنید زیرا این کافه تنها جایی در کشور است که این غذا را سرو می کند.

10- بهترین رستوران ها در خارج از شهر باکو

خارج از شهر باکو انتخاب رستوران ها بسیار محدود است و بیشتر انتخاب ها به محل هایی راه میابند که حتی اسم هم ندارند. با این حساب حتما از خود می پرسید که پس بهترین رستوران را چگونه پیدا کنیم؟ پاسخ آن ساده است. جاهایی را انتخاب کنید که بیشترین مردم بومی در آن حضور دارند. در ادامه نام تعدادی از آن ها را برایتان گلچین کرده ایم.

  • Xinaliq Hotel and Restaurant در شهر Quba: این هتل رستوران یکی از مکان های تقریبا پرطرفدار است. غذاهای این مکان بسیار ارزان قیمت است. به شما پیشنهاد می کنیم که bozbaz که یک سوپ پر از گوشت های توپی شکل است را امتحان کنید.
  • Qurjanaدر شهر Shaki
کلیک ها: 40

جاذبه­ های گردشگری جمهوری آذربایجان

از زمانی که جمهوری آذربایجان از شوروی در سال 1991 جدا شد و به عنوان یک جمهوری مستقل در دنیا شناخته شد. نفت خام از این کشور استخراج و به کشورهای دیگر صادر شده است. این ناحیه به سرعت دستخوش تغییرات عمده ای شد خیلی زود به یکی از مقاصد توریستی تبدیل گشت. هرساله عده ­ی زیادی از اقسام نقاط دنیا برای دیدن جاذبه­های گردشگری آذربایجان به این منطقه سفر می­ کنند و همچنین با استقبال گرم مردم این شهر مواجه می­ شوند. هر شهر این کشور تجربیات و داستان­های خاص خود را دارد که بر پایه‌ی تاریخچه ­ی آن منطقه است. همچنین امروزه با پیشرفت تکنولوژی، این کشور سعی در ترکیب فرهنگ کلاسیک اصیل خود با سازه ­های مدرن و سرگرمی ­های به روز داشته است. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر به جاذبه ­های گردشگری این کشور بپردازیم.

1- قلعه ­ی شیروان شاه (The Palace of Shirvanshahs)

این قلعه واقع در باکو یکی از میراث فرهنگی یونسکو در دنیا است. این محل در قرن 15 ام میلادی توسط سلطنت شیروان شاه ساخته شد و هم اکنون یکی جاذبه ­های اصلی گردشگری این کشور است. سبک معماری خاص و منحصر به فرد این قلعه باعث شده تا گردشگران زیادی از این محل هر سال دیدن کنند و زمان زیادی را صرف بازدید از این قلعه کنند. فرمان ساخت این قلعه توسط فردی به نام ابراهیم اول (یکی از حاکمان سلطنت شیروان) صادر شده بود.

جاذبه های گردشگری جمهوری آذربایجان

2-Maiden Tower (Qiz Qalasi)

برج میدان یکی از برجسته ­ترین آثار معماری است. این برج با داشتن معماری خاص و همچنین تاریخچه­ ی کهنی که دارد داستان­ های زیادی را برای بیننده بازگو می­ کند. این برج در قرن 12 ام در کنار دریای خزر ساخته شد؛ اما اکنون در کنار این دریا قرار ندارد. این برج یکی از ساختمان­ های مهم آذربایجان است که در گذشته به برج دیدبانی معروف بوده است و قدمت آن به 2500 سال پیش برمی­ گردد.

جاذبه های گردشگری جمهوری آذربایجان

3- معبد آتشگاه (Atashgah Fire Temple)

این محل در واقع معبد آتشین باکو است که در سوراخانی (Surakhani) نزدیک باکو قرار گرفته است. این معبد قلعه مانند در سال 1998 به عنوان محل میراث جهانی معرفی شد.

جاذبه های گردشگری جمهوری آذربایجان

4- یانار داگ (Yanar Dag)

یانار داگ به معنای کوهستان آتشین است و در قسمت تپه ­ای شهر باکو قرار گرفته است. همچنین جالب است بدانید که دریچه­ های آتشی که در اطراف این کوه قرار دارند فعال است و در تمام طول سال تولید آتش می­ کند. این پروسه نزدیک به 1000 سال است که همچنان ادامه دارد.

5- حمام عمومی (Public Baths) یا (Hamam)

حمام عمومی محلی شبیه به سونا است که برای اولین بار در خاورمیانه شکل گرفت. در باکو این حمام نزدیک ایستگاه مترو باکو قرار گرفت است و به عنوان قدیمی­ ترین حمام عمومی در این منطقه شناخته شده است. این حمام­ ها در روز­های دوشنبه و جمعه مختص استفاده­ ی بانوان و در بقیه ی روز­ها مورد استفاده­ ی آقایان قرار می­ گیرد.

کلیک ها: 48