آشنایی با موزه ی ملی آمستردام

سه سال از زمان باز سازی ده ساله ی موزه ی زیبای ملی آمستردام یعنی موزه ی Rijksmuseum  می گذرد. در حال حاضر این موزه یک نمایش گاه دیدنی از نقاشی های دیر رامبراند برپا کرده است و نمایش گاه های دیگری هم در موزه ملی آمستردام برپا است. آثار رامبراند همیشه مورد تحسین مردم هلند و توریست ها قرار گرفته است. همچنین در روز 7 اکتبر، سال روز افتتاح نخستین نمایش گاه آثار هرکولس سگرز، یکی از معروف ترین و تجربی ترین هنرمندان قر 17 هجری قمری می باشد. فارنس پست نیز یکی از اولین هنرمندانی بود که به مناطق مختلف سفر می کرد و نقاشی های او از مناظر، گیاهان و جانوران و سایر اسناد و آثار جذاب و مهم تاریخی در در موزه ملی آمستردام وجود دارد. نمایشگاه های او سالانه تا 8 ژانویه منتشر می شود.

آشنایی با موزه ی ملی آمستردام

این موزه همچنین به برخی از بزرگ ترین و معروف ترین آثار هنری هلندی، از مطالعات کوچک و جالب ورمیر تا پرتره های حماسی نیز مربوط می شود. نزدیک به 8000 اثر هنری خارق العاده در بیش از 100 اتاق موجود در موزه نگه داری می شود.
چرا موزه در این مکان قرار دارد؟ همانند اکثر موزه های قاره اروپا، موزه ی ملی آمستردام در مرکز خود یک مجموعه ی سلطنتی دارد. این نقاشی ها و آثار هنری برای اولین بار به طور عمومی در موزه ملی فرهنگ در هاگو در سال 1800 نمایش داده شد. سپس این مجموعه هشت سال بعد به آمستردام منتقل شد و از طریق کمک های مالی و تدارکات گسترش یافت و ساختمان جدید توسط معماری پیر به نام کوئیپرس ساخته شد و از آن زمان تا به حال مردم آمستردام شاهد گسترش موزه ی شهر خود بوده اند.

آشنایی با موزه ی ملی آمستردام

برجسنه ترین آثار عصر طلایی هنر هلندی از سال 1620 تا 1680 و همچنین مجموعه ای از نقاشی های رامبراند، ورمیر، هالس، استین و د هوچ نیز در موزه ی ملی آمستردام موجود است. شما می توانید با گشتن در این موزه آثاری زیبا ار هنر های فنلاندی را هم در گالری های موزه پیدا کنید.
 با این همه مجموعه ی ملی آمستردام به نقاشی محدود نمی شود. علاوه بر نقاشی هایی که توسط هنرمندان درجه یک کشیده شده است، آثار دیگری هم چون صنایع دستی، مبلمان های لوکس، عروسک های جالب متعلق به قرن بیستم، کقش های چرم قدیمی، ابزار، آلات موسیقی و سطل های چوبی نیز در موزه ی ملی آمستردام یافت می شوند. گفتنی است که یکی از بهترین و شلوغ ترین گالری های همیشگی در این موزه، گالری افتخار است.
موزه شامل 4 طبقه می باشد که از 0 تا 3 نشان داده شده است. اگر تمایل دارید که سازه های متعلق به قرون وسطی را ببینید، باید به زیر زمین این موزه بروید و در صورت تمایل برای مشاهده ی آثار و مجموعه های قرن بیستم باید به دو گالری که در طبقه بالاتر موجود است رجوع کنید.

آشنایی با موزه ی ملی آمستردام

موزه در فصل های بهار و تابستان بسیار شلوغ است چرا که اکثر توریست های کشور هلند ممکن است به آن جا بروند و یا مردم هلند نیز خود تمایل به کشف موزه ی ملی خود دارند. روز های اول هفته زمان بهتری برای بازدید است چرا که به شلوغی روز های آخر هفته نیست. بدیهی است که موزه ی ملی آمستردام در فصل زمستان خلوت تر می باشد.

کلیک ها: 80

جاذبه های دیدنی آمستردام

آمستردام یکی از شهر های توریستی و فرهنگی قاره سبز است. آمستردام پایتخت کشور هلند هر ساله پذیرای تعداد قابل توجهی از گردشگران از نقاط مختلف جهان است. بهره گرفتن این شهر از زیبایی های طبیعی قاره اروپا در کنار جاذبه های غیر طبیعی و سازه هایی با معماری منحصر بفرد در جهان، این شهر را به قطب گردشگری اروپا تبدیل کرده است. حدود 40 موزه در کنار دانشگاه های برتر اروپا و مراکز تحقیقاتی و فرهنگی این شهر را به جاذبه توریستی منحصر بفرد تبدیل کرده است. ساختمان هایی با سبک خاص معماری که قدمت آن به قرن های 17 و 18 میلادی بر می گردد. وجود پل هایی زیبا که جزیره های این شهر را به یکدیگر پیوند می دهند. پل بسیار زیبای ماخره بروگ (Magere Brug) که معروف ترین پل این شهر است و همچنین سایر جاذبه های گردشگری که گردشگران را به بازدید از این شهر تاریخی اروپا ترغیب می کند. این شهر زیبا شامل 1200 پل است که هر کدام با طرحی خاص ساخته شده اند. در ادامه به برخی از جذاب ترین مکان های دیدنی آمستردام اشاره خواهیم کرد.

میدان سد (Dam Square)

یک میدان با قدمت تاریخی که شروع ساخت این میدان از قرن 13 میلادی بود. از قرن 13 میلادی ساختمان های مختلفی در این محل ساخته شد. یکی از مهم ترین بناهای ساخته شده در این محل کاخ سلطنتی آمستردام است و در کنار این کاخ مشهور تعدادی از بناهای مهم و تاریخی دیگر آمستردام قرار دارند. این مکان از مهم ترین جاذبه های شهر آمستردام است.

موزه تاریخی ریکسمیوزیم

یکی از مهم ترین و قدیمی ترین موزه های کشور هلند و قاره اروپا است چنانچه بیش از یک میلیون اثر هنری در این موزه نگهداری می شود. شاهکار های هنرمندان مشهور اروپا همچون ون گوگ، ورمیر و رامبرانت در این موزه تاریخی نگهداری می شود.

 

جاذبه های دیدنی آمستردام

کلیسای تاریخی دِ اود کرک (De Oude Kerk)

این کلیسای تاریخی، قدیمی ترین ساختمان شهر آمستردام است که هم اکنون مرکز فعالیت های مذهبی و فرهنگی شهر است. این کلیسا در ابتدا به مقامات کاتولیک تعلق داشت اما بعدا توسط کالوینیست ها مصادره شد و به تصاحب آنان در آمد. این کلیسا امروزه مرکز اصلی فعالیت های مذهبی و فرهنگی آمستردام است.

 

باغ گیاه شناسی دِ هورتوس بوتانیکاس (De Hortus Botanicus)

از قدیمی ترین باغ های گیاه شناسی در قاره سبز و حتی در جهان که دارای تنوع زیاد در انواع گیاهان گرمسیری و گیاهان دارویی است. در زمان های قدیمی قسمت اصلی باغ که محل نگهداری گیاهان دارویی بود توسط پزشکان و شیمیدانان مختلف مورد استفاده قرار گرفت.

پل لاغر (Skinny Bridge)

یک پل عابر پیاده با طراحی منحصربفرد که بر روی رودخانه آمستل ساخته شده است. این پل دارای سبک ساخت منحصربفرد و زیبا است و یکی از محبوب ترین پل های شهر آمستردام در بین 1200 پل این شهر است. این پل هم اکنون برای عبور مرور های روزانه شهروندان و گردشگران استفاده می شود.

 جاذبه های دیدنی آمستردام

بازار گل آمستردام

یک بازار چشم نواز و بسیار زیبا که دارای انواع گل های محلی هلند و سایر مناطق اروپا است. این بازار به صورت شناور بر روی آب ساخته شده و از این نظر یک مکان خاص و منحصربفرد در بین جاذبه های گردشگری کشور هلند است.

برج ادام تورن (A’DAM Toren)

یک برج عظیم در آمستردام که دارای بلند ترین تاب معلق در قاره سبز و یک کافه زیرزمینی شیک و لاکچری است. یک رستوران بزرگ و مجلل نیز در این برج ساخته شده است.

موزه میکروب آمستردام

یک موزه ی منحصربرفرد که برای نگهداری از انواع میکروب ها در جهان ساخته شده است. این موزه به عنوان اولین موزه باغ وحش در جهان است که به زندگی میکروبیولوژیکی اختصاص دارد. این موزه منحصربفرد مقصد سالانه بسیاری از محققان، دانشمندان و گردشگران کنجکاو است. در این موزه استثنایی دوربین هایی وجود دارد که  قادرند بدن شما را اسکن کنند و تصاویر آن بر روی سقف و دیوار قرار می گیرد تا شما سلول ها و میکروب های روی بدنتان را ببینید.

 

موزه ون گوگ

یکی دیگر از جاذبه های بسیار معروف شهر آمستردام موزه ون گوگ است. این موزه به نام هنرمند مشهور ون گوگ می باشد و بزرگترین مجموعه از اثار این هنرمند مشهور را دارا می باشد.

 

جاذبه های دیدنی آمستردام

موزه فیلم چشم (EYE Filmmuseum)

یک موزه با سبک خاص معماری که یک مرکز فرهنگی بسیار مهم در شهر آمستردام است. این موزه زیبا محلی برای جمع آوری پروژه های فیلم سازی است. این موزه دارای چندین سالن سینمای حرفه ای و مدرن است. طراحی خاص و سبک معماری متفاوت این موزه را به یکی از بهترین جاذبه های گردشگری امستردام تبدیل کرده است. 

 

کلیک ها: 185