توصیه هایی برای خرید عینک آفتابی

توصیه هایی برای خرید عینک آفتابی
عینک آفتابی  باید جلوی عبور اشعه ماورای بنفش نوع A وB  را بگیرد
اولین نکته ای که در خریدن عینک آفتابی باید به آن توجه کرد، این است که عینک آفتابی باید به طور کامل مانع عبور اشعه ماورای بنفش شود. مشخصات این عینک شامل:
- شیشه عینک تا 99 درصد و یا 100 درصد جلوی عبور اشعه ماورای بنفش نوع A وB  را بگیرد.
- محافظت 400 UV، یعنی اینکه این عینک جلوی عبور اشعه های نور خورشید تا 400 نانومتر را بگیرد و نشان دهنده این است که کوچک ترین اشعه ی ماورای بنفش هم به چشم آسیب نمی رساند.
 رنگ شیشه عینک آفتابی

توصیه هایی برای خرید عینک آفتابی
برای انتخاب عینک به رنگ آن دقت کنید. شیشه عینک که جلوی عبور اشعه ماورای بنفش را می گیرد، باید  شفاف باشد ولی شیشه تیره تر لزوما بهتر از شیشه روشن تر نیست. اما رنگ شیشه عینک آفتابی نقش مهمی در تشخیص رنگ ها دارد. مثلا شیشه های زرد یا قرمز رنگ تغییر رنگ ها و نور را به درستی نشان نمی دهد ولی شیشه های دودی، سبز و قهوه ای باعث می شوند در تشخیص رنگ ها کمتر دچار اشتباه شوید و برای رانندگی بهتر هستند.
 کیفیت شیشه عینک آفتابی
این نکته را در نظر بگیرید که قیمت عینک آفتابی نشان دهنده میزان حفاظت آن در برابر اشعه ماورای بنفش نیست، ولی این را هم باید گفت که عینک آفتابی های خیلی ارزان هم به دلیل استاندارد نبودن، اثرات بدی روی بینایی شخص دارند.
یک راه حل ساده برای آزمایش کیفیت عینک آفتابی را به شما آموزش می دهیم، ابتدا باید بعد از زدن آن به چشم روی یک خط یا لبه عمودی تمرکز کنید. سپس سر خود را به عقب و جلو ببرید تا چشمان شما در همه طرف شیشه عینک حرکت کنند. اگر بعد از این کار هر گونه حرکتی در خط عمودی دیده شد، نشان می دهد که این عینک کیفیت مناسب را ندارد و باید عینک دیگری را انتخاب کنید.
از خرید عینک های ارزان قیمت از دستفروش ها و یا مغازه های غیر مرتبط خودداری کنید، زیرا با این کار شاید در پول خود صرفه جویی کرده باشید، ولی در عوض سلامتی چشم های خود را به خطر انداخته اید.
عینک آفتابی بزرگ‌

توصیه هایی برای خرید عینک آفتابی
عینک آفتابی که دارای قاب بزرگ تر است بهتر از چشم ها حفاظت می کند، هم چنین عینک آفتابی که تا روی گونه ها را می پوشاند، انتخاب مناسبی است، زیرا جلوی اشعه هایی را که از اطراف عینک به چشم می رسند، بیشتر می گیرد. بهتر است قاب عینک از دو طرف کمی دیواره داشته باشد. شیشه های بزرگ تر، سطح بیشتری از پوست اطراف چشم را در برمی گیرند و مناسب تر هستند.
عینک آفتابی با شیشه پلاریزه بخرید
این عینک ها برای افراد قایق‌ران یا کسانی که در کشتی کار می کنند و یا اسکی روی آب، گزینه مناسبی هستند، زیرا شیشه های پلاریزه، درخشش انعکاس نور خورشید از روی سطوح مانند آب و کف خیابان را کاهش می دهند هم چنین درخشش بیش از حد نور خورشید از روی سطوح صافی مثل کف جاده یا کاپوت ماشین را کاهش می دهند به همین دلیل برای رانندگی در جاده نیز مناسب هستند. ولی باید توجه داشته باشید که خواندن اعداد و نوشته های موبایل، دستگاه جی پی اس، صفحه نمایش جلوی ماشین با عینک های پلاریزه سخت است.
نکته:
ویژگی پلاریزه عینک آفتابی ربطی به جلوگیری از اشعه ماورای بنفش آن ندارد. لذا موقع خرید عینک آفتابی پلاریزه، به برچسب ضداشعه ماورای بنفش بودن آن نیز دقت کنید.
 عینک، قالب مناسبی داشته باشد

توصیه هایی برای خرید عینک آفتابی
قاب عینک آفتابی باید به راحتی روی چشم ها و بینی قرار بگیرد و هیچ نوع سایشی روی پوست ایجاد نکند. برای جلوگیری از عبور نور از قسمت بالای عینک، باید قاب عینک از سمت بالا بسته باشد، ولی نه خیلی زیاد که به مژه ها آسیب برساند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

مرکز خرید سوکه کوش آداسی

مرکز خرید اسکادا ارمنستان

مرکز خرید مورگان ارمنستان

مرکز خرید دالما گاردن ایروان ارمنستان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر