آشنایی با جزیره سانتورینی

بیشتر مردمی که به یونان سفر میکنند، به جزیره سانتورینی هم می روند. گذراندن تعطیلات در سانتورینی رویایی در زندگی برای بیشتر مردم دنیا است. این جزیره به آتشفشان و غروب آفتاب عاشقانه اش معروف است و یکی از مقاصد توریستی برتر یونان است. این مطلب که پرواز های مستقیم به سوی سانتورینی وجود دارند، تعجب آور نیست. در واقع این جزیره در میان بهترین مقاصد گردشگری در جهان قرار دارد. در طول سال های گذشته فصل توریستی در سانتورینی از اوایل ماه آوریل تا اوایل ماه نوامبر گسترش پیدا کرده است.
 من فردی هستم که وقتی کسی را ملاقات میکنم و به من میگویند که به یونان آمده اند من از آن ها میخواهم که در آن جا بمانند و از سانتورینی دیدن کنند. میتوان گفت اگر همه شما از مکان های یونان باخبرید اما سانتورینی را نمی شناسید، درست مثل این است که یونان را نمی شناسید.
با توجه به ارتباط خوبی که این جزیره با سایر جزایر در یونان دارد، تعطیلات در سانتورینی به راحتی میتواند با تعطیلات در جزایر دیگر ترکیب شود.

آشنایی با جزیره سانتورینی

اطلاعات کلی در مورد جزیره سانتورینی

نگاهی به راهنمای سفر که ما برای شما آماده کردیم و همه اطلاعات مفید در مورد سازماندهی بهتر در تعطیلات شماست، بیاندازید. بیشتر هتل های برجسته در جزیره سانتورینی در روستاهای نزدیک به آتش فشان مانند ایا، فیرا، فیرستفانی و ایمرویگلی یافت می شوند.
 هتل های لوکس، سوئیت، استراحت گاه های آب گرم و ویلاها در این شهر ها و اطراف آن پراکنده شده اند و می توانید نمای دیدنی و نفس گیر از آتش فشان و دریای اژه را مشاهده کنید. این هتل ها دارای امکانات پیشرفته از جمله ماساژ در فضای باز، استخرهای بزرگ، آب گرم، جکوزی باز و... است. در امتداد سواحل نیز محل اقامت خوب یافت می شود.

کارهایی که می توان در این جزیره انجام داد

آشنایی با جزیره سانتورینی

 راهنمای سفر به سانتئرینی که ما ارائه می دهیم، اطلاعات لازم برای سفر و گشت و گذار و چیزهایی است که در این جزیرهی زیبا می توان انجام داد. جزیره سانتورینی، که در منطقه ی جنوبی دریای اژه واقع شده است، در بین معروف ترین جزایر یونان در کنار میکونوس و کرت می باشد. فوران آتش فشانی که در گذشته در آن جا رخ داد، شکل جزیره را تغییر داد و روستاهای زیبای آتش فشانی که در قرون وسطی ساخته شده است را تشکیل داد.
روستاهای آتش فشانی سانتورینی با معماری سنتی و خیابان های زیبا و نمای دریا باور نکردنی هستند. روستای ایا (Oia) روستایی معروف برای غروب های عاشقانه است. یک هتل در آن جا رزرو کنید و خواهید دید که این مسافرت تبدیل به تجربه ای فراموش نشدنی برای شما خواهد شد. همچنین رستوران ها را با نمای شگفت انگیز از آتش فشان از دست ندهید. این آتش فشان را می توان از طریق بندر قدیمی فیرا با تور قایق نیز دید.
 در مناطق جنوبی جزیره، سواحل بزرگی برای لذت بردن از روزتان زیر آفتاب وجود دارند. Kamari و Perissa از بهترین جزایر هستند که به شن و ماسه های سیاهشان معروفند در حالی که ساحل سرخ، ساحلی معروف در جزیره نیز هست.
 در کل مناطق زیادی برای گشت و گذار، روستا ها، سواحل و موزه ها و کلیسا هایی است که می توانید از آن ها دیدن کنید.   

آشنایی با جزیره سانتورینی

کلیک ها: 51

میدان سینتاگما در آتن

میدان سینتاگما در آتن

میدان سینتاگما در آتن را مهمترین میدان این شهر می دانند. این میدان محل تجاری، سیاسی و اجتماعی و البته مهم ترین میدان آتن و حتی یونان می باشد. در داخل این میدان، فواره ها، مجسمه ها و ساختمان های زیبایی وجود دارد که اینجا را به مکانی گردشگری و محبوب نزد مردم و توریست ها تبدیل کرده است. میدانی که در اطراف آن هتل های پنج ستاره و لوکس بسیاری وجود دارد و البته یکی از جاذبه های بسیار دیدنی شهر آتن است که چنانچه به این شهر سفر می کنید، بایستی با اینجا آشنایی داشته باشید.

میدان سینتاگما در آتن

این میدان در اوایل قرن نوزدهم طراحی شد. این به زمانی برمی گردد که اوتو، اولین پادشاه یونان، پایتخت کشورش را در سال 1834 از نافپلیو به آتن منتقل کرد. وقتی که قصر پادشاه و ملکه در اینجا ساخته شد، دیگر این میدان به میدان پالاس (قصر) مشهور شد. این میدان به همراه میدان اومونوای (Omonia)، دو میدان مهم شهری به حساب می آمدند. بعدها کم کم جاذبه های دیگری در اطراف میدان شروع به شکل گیری و ساخته شدن کرد. به دستور ملکه فواره و باغ ملی در اینجا ساخته شد. باغی که در سمت راست پارلمان قرار گرفته است و خود شخص ملکه شخصا به آن رسیدگی می کرد و علاقه ی بسیار زیادی به این باغ داشته است.

میدان سینتاگما در آتن

اگر با تاریخ یونان آشنایی داشته باشید، در سال 1843 قیام هایی مردمی و نظامی شکل گرفت که به موجب این قیام ها، اوتو مجبور شد قانون اساسی را وضع کند. چراکه سربازان جلو در قصر جمع شده بودند و تقاضای قانون اساسی می کردند. به همین خاطر از آن پس نام این میدان به «میدنا سینتاگما» به معنای میدان قانون اساسی تغییر پیدا کرد. امروزه نیز این میدان محلی برای تجمعات سیاسی است و در کنار این مقصدی گردشگری نیز برای توریست ها و مسافران نیز به حساب می آید.

در این میدان پله هایی وجود دارد که از دیرباز مردم بر روی این پله ها وقت گذرانی می کرده اند و در آن جمع می شده اند. در گوشه کنار این میدان کودکان را می بینید که در حال غذا دادن به کودکان هستند. از جمله مهم ترین جاذبه های موجود در این میدان می توان به خانه پارلمان اشاره کرد. بنایی که در سال 1842 ساخته شد و محل اقامت پادشاه اوتو و ملکه آمالیا بود. اما بعدها در حوالی سال 1934 به پارلمان تبدیل شد. در پایین تر این میدان بنای یادبود سرباز گمنامی را می بینید که توسط نگهبانانی به نام اوزون (اعضای گارد رئیس جمهوری) محافظت می شود. این نگهبانان را به خاطر قد بلند و قدرت بدنی بالا انتخاب کرده اند که لباس های مخصوص و کفش های سنتی دارند. نکته ی بسیار جالب در مورد این نگهبانان این است که حرکات موزون آهسته ای دارند و هر یک ساعت یکبار جای خود را تغییر می دهند. همین باعث شده است گردشگران زیادی به اینجا جذب شوند. مواظب باشید به این نگهبانان دست نزنید و با آنها صحبت نکنید چرا که آنها اجازه ندارند هیچ عکس العملی از خود نشان دهند. اما نگران نباشید می توانید در کنار آنها به انداختن عکس های یادگاری بپردازید.

میدان سینتاگما در آتن

این میدان که  در مرکز شهر قرار دارد، جاذبه های زیادی را در اطراف خود دارد. بعد از بازدید و دیدن این میدان می توانید به باغ ملی آتن، طاق هادریان، پلاکا، آکروپلیس، زئوس، استادیوم پاناتنائیک و ... بروید و از این جاها نیز دیدن کنید. خیابان توریستی مشهوری در این اطراف وجود دارد که میدان سینتاگما را به میدان موناستیراکی وصل می کند. گردشگران زیادی در اینجا وجود دارند و در این میدان پیاده روی می کنند. میدانی که مغازه های بسیار زیبایی در آن وجود دارد.

میدان سینتاگما در آتن

در مورد دسترسی نیز می توان گفت که دسترسی های فوق العاده ای به این میدان وجود دارد. یکی از بهترین نقاط به لحاظ دسترسی به سرویس حمل و نقل شهری همین جاست. مترو درست در زیر میدان وجود دارد. ایستگاهی اصلی که محل تلاقی خط 2و 3 مترو است. اتوبوس های زیادی نیز در اینجا وجود دارند که به دیگر نقاط شهر می روند و برمی گردند.

واما در این میدان چکارهایی می توان کرد؟ به عبارتی چرا باید از این میدان بازدید کرد؟

-می توانید با سربازهایی که در اینجا هستند، عکس های یادگاری بگیرید.

-بازدید از خانه پارلمان رایگان است. جایی که زمانی پادشاه در آن زندگی می کرده است.

میدان سینتاگما در آتن

-در میدان توقف کنید، بنشینید و به صدای تاریخی آتن گوش بدهید. تمام رویدادها و اتفاقات مهم در یونان را در اینجا جشن می گیرند. می توانید در این مراسم شرکت کنید.

-آرزو و کنید و سپس سکه ای درون آب بیاندازید.

-به کنار مقبره سرباز گمنام بروید و آن را از نزدیک ببینید

-موزه ای در این حوالی وجود دارد که آثاری در آن وجود دارد که در طی حفاری های ایستگاه مترو پیدا شد. این موزه همچون یک سایت باستان شناسی سرشار از آثار ارزشمند می باشد.

-می توانید به یکی از کافه های اطراف بروید و حسابی خوش بگذرانید.

-به مرکز کنفرانس ایستگاه مترو بروید. از نمایشگاهها و بازارها دیدن کنید.

-می توانید به پشت بام هتل تاریخی Grand Bretage بروید و در آنجا به گرفتن عکس های سلفی مشغول شوید.

-بعلاوه در اینجا اینترنت پرسرعتی برای شما مهیا شده است. این کاری ست که شهرداری آتن برای گردشگران کرده است.

میدان سینتاگما در آتن

همانطور که دیدید، تفریح های زیادی برای انجام دادن وجود دارد و برای همین اینجا باید یکی از مقاصد حتمی شما در سفر به آتن باشد.

کلیک ها: 22

محله آنافیوتیکا در آتن

محله آنافیوتیکا در آتن

محله آنافیوتیکا در آتن را جزیره ای پنهان در قلب آتن می دانند. یونان را همگان با معابد تاریخی بینظیر و مجسمه های هندسی هنرمندانه می شناسند. اما آیا تمام آن چیزی است که یونان دارد؟ کافیست به شهر آتن بروید و با تنوعی بی نظیر از جاذبه های گردشگری این شهر روبه رو بشوید. یکی از مقاصدی که در این شهر می توانید بازدید کنید محلات قدیمی و زنده ی این شهر است. محله آنافیوتیکا در آتن، یک محله ی کوچک و دوست داشتنی است که در نزدیکی آکروپلیس آتن قرار دارد. از بازار پرجوش و رنگارنگ میدان موناستیراکی، که می گذرید، به تپه ی آکروپلیس نزدیک می شوید و سپس به محله ی پلاکا خواهید رسید. در خیابان های باریک این منطقه از آتن که رد می شوید به پله هایی سنگی می رسید. اینجا مکان آغازی محله ای کوچک در پلاکا، به نام محله آنافیوتیکا می باشد.

محله آنافیوتیکا در آتن

محله آنافیوتیکا یک محله ی کوچک در قلب شهر شلوغ آتن است و موقعیت آن در شمال شرقی آکروپلیس می باشد. اینجا در واقع یکی از قدیمی ترین بخش های پلاکا به حساب می آید. ویژگی جالب این محله این است که یادآور جزیره ی سیکلادیک می باشد. این محله کوچه های باریکی دارد که به تراس های بسیار زیبا و جدابی ختم می شوند. خانه های این محله مکعب هایی سفید هستند. که در و پنجره های آبی رنگ زیبایی دارند و طبیعت و چشم انداز فوق العاده ای را به نمایش گذاشته اند. به عکس های این محله نگاه بیندازید. انگار یک گوشه از بهشت است که در این محله بجای مانده است. پرسه زدن در این محله تمام برای شما لذت و تفریح خواهد بود. در و دیوارهای این شهر را با گل های زینتی و زیبایی تزیین کرده اند. ساکنین این محله را خواهید دید که بیشتر اوقات در زیر نور آفتاب دراز کشیده اند.

محله آنافیوتیکا در آتن

اگر جزیره ی سیکلادیک را دیده باشید یا حداقل با معماری آن آشنایی داشته باشید به شباهت های این محله  و جزیره ی سیکلادیک پی خواهید برد. این محله یک سری ویژگی های ناب و دلخواه گردشگران دارد که باعث می شود اکثر افرادی که به این محله می روند ساعت ها در آن بگردند و خوش بگذرانند. این محله جو بسیار زیبا و صمیمی دارد، ساکنین آن مهربان و مهمان نواز هستند. محله ای سنتی که در مجاورت شهر است و همین باعث شده مقصد مناسبی برای خود آتنی ها و دیگر مسافران این شهر باشد.

در مورد نام این محله می توان گفت که نام آن را در واقع از همان جزیره ی سیکیلادیک آنافی گرفته اند. تاریخ شکل گیری این محله بدین گونه بوده است که در اواسط قرن نوزدهم، زمانیکه اتو (Otot) پادشاه یونان بود، برای ساخت کاخ ها و دیگر ساختمان های لازم در آتن، دستور داد که برخی از بهترین بناها و سازندگان را فرابخوانند. در آن زمان نیز بهترین سازندگان، از جزیره ی سیکلادیک آنافی می آمدند. زمانی که این سازندگان به این جا آمدند، نیاز داشتند که جایی برای ماندن و اقامت داشته باشند. برای همین منظور، خانه های مکعبی کوچکی را در نزدیکی آتن برای خود ساختند تا شبیه آن خانه هایی باشد که در جزیره داشته اند. تمام سعی این سازندگان بر این بود تا آنچه می سازند شبیه خانه هاشان در جزیره باشد که البته در کار خود نیز بسیار موفق و خبره عمل کرده اند.

محله آنافیوتیکا در آتن

چند سال گذشت و این بناها و سازندگان، خانه های بیشتری را برای خود و کارگران ساختند، آنها دو کلیسای منطقه را نیز مرمت کردند، کلیسای سنت سیمئون و کلیسای سنت جرج. این دو کلیسا تماما از سنگ و تخته سنگ های آکروپلیس ساخته شده اند. بعدها در دهه ی 70 یونانی ها گفتمانی راه انداختند که این خانه ها قانونی نیستند و باید نسبت به تخریب آنها اقدام شود. که البته بسیاری از ساکنان آنافیوتیکا حاضر نشدند که خانه هاشان را ترک کنند و امروزه تعداد 60 ساختمان در این منطقه وجود دارد. کاوش های باستان شناسی در اواسط قرن بیستم میلادی بر روی این تپه انجام شد. بخش بزرگی مورد تخریب قرار گرفت و ساکنان مجبور شدند که از آنجا بروند.

علاوه بر مردم و گردشگران، تعداد زیادی از عکاسان و روزنامه نگاران از این محله بازدید کرده اند و رویدادهای و لحظات ناب آن را ثبت کرده اند. به جرات می توان گفت این محله ی سنتی یکی از زیباترین و خوش منظرترین محله های آتن به حساب می آید.

محله آنافیوتیکا در آتن

به این محله که وارد می شوید، ساختمان هایی کوچک و سفید رنگی را می بینید که در و پنجره ای آبی رنگ دارند و با بوی درختان و گل ها عجین شده اند. شاید شما نیز برای چند لحظه فراموش کنید که در شهر شلوغی چون آتن قرار دارید. سنگفرش های این محلات حس راه رفتن و پیاده روی شما را قوی و دلچسب خواهد کرد. شاید پیرزنی را ببینید که به گل ها آب می دهد و بوی غذا از خانه ها بیرون آمده است، این دقیقا همان حس مکان است که در این محله می توانید تجربه کنید. انگار در محله ای قدیمی،در زمان های دور وقت گذرانی می کنید. ارتباط و پیوند میان این محله با گذشته ی خود ناگسستنی است. این را به وضوح در پایان سفر و بازدید خود از اینجا خواهید فهمید.

محله آنافیوتیکا در آتن

جالب است که بدانید این احساس مشترک بسیاری از بازدیدکنندگان این محله است که می گویند آن زمان که در محله بوده این براستی ذهن آرامی داشته ایم، گویی از دغدغه هامان فاصله گرفته ایم و برایمان بی ارزش شده اند. دیدن مردم محلی در کوچه خیابان ها که به روزمرگی خود مشغول هستند حس خوبی را در شما ایجاد خواهد کرد. پیشنهاد ما برای شما این است که یک شب را در این محله بمانیدو یک اقامت رویایی و رومانتیک را تجربه خواهید کرد. کوچه هایی که در شب ها به زیبایی چراغانی می شوند و صحنه های شب این محله نیز در نوع خود دیدنی می باشد.

برای دسترسی به این محله، ساده ترین راه ایستگاه متروپلیس است. به خیابان ویرونوس بروید. سپس یادبود لیسیکراتس را رد کنید و به سمت تسپیدوس بروید تا به کوچه ی استراتونوس برسید. سپس سمت راست استراتونوس را ادامه بدهید تا به محله آنافیوتیکا برسید.

محله آنافیوتیکا در آتن

کلیک ها: 22
در آتن به این موزه ها بروید - 5.0 out of 5 based on 1 vote

در آتن به این موزه ها بروید

در آتن به این موزه ها بروید

آیا قصد سفر به کشور یونان را دارید؟ تا چه اندازه با جاذبه های گردشگری این کشور تاریخی آشنایی دارید. بدون شک یکی از مقصدهای شما پایتخت آن یعنی آتن می باشد. شهری بسیا ر تاریخی با دیدنی های بسیار معروف و زیبا که گردشگران زیادی هر ساله از آن بازدید می کنند. در این شهر از معابد و یادمان های گرفته تا باغ ها و موزه ها برای شما مکان دیدنی وجود دارد. با توجه به موود فکری و سلیقه ی خود می توانید از هرکجای این شهر دیدن کنید. شهر آتن پیشینه ای بیش از سه هزار سال دارد و بعنوان نماد تمدن غربی شناخته می شود. این شهر در زمان کلاسیک باستان رشد کرده و زادگاه فیلسوفان و اندیشمدان بزرگی از جمله، سقراط، پریکلس و سوفوکل می باشد. این روزها این شهر علاوه بر این پیشینه ی بسیار غنی و زیبا، مرکز کشور یونان است و شهری مدرن نیز شناخت شده است. در اینجا برای شما چند موزه ی مهم و دیدنی آتن را آورده ایم، موزه هایی که درد سفر خود به آتن حتما باید از آنها دیدن کنید و در اولویت های شما قرار گیرند.

1-موزه ی ملی باستان شناسی آتن (National Archaeology Museum)

در آتن به این موزه ها بروید

موزه ی ملی باستان شناسی را بزرگ ترین موزه ی یونان می شناسند. این موزه در قرن نوزدهم میلادی بنیان شده است.  در این موزه، یکی از غنی ترین گنجینه های باستانی دنیا قرار گرفته است. تعدادی از آثار این موزه در نوع خود بی نظیر هستند. آثار گرانبهایی که باید رفت و از نزدیک دید. این موزه شامل بنای بزرگی است که به سبک نئوکلاسیک ساخته شده است و مساحتی بالغ بر 8 هزار مترمربع دارد. در این موزه تعداد 5 نمایشگاه دائمی وجود دارد که در آنها بیش از 11 هزار اثر و شی به نمایش گذاشته شده اند. با بازدید از این موزه می توانید دیدی واضح تر از تمدن و هنر یونان باستان پیدا کنید. که مردم آن روزگار چگونه می زیسته اند، از چه وسایلی استفاده می کرده اند و چگونه! این آثار شامل تمدن یونان باستان از دوران پیش از تاریخ تا دوران کلاسیک تا اواخر عهد عتیق هستند. قسمت مربوط به پیش از تاریخ در واقع شامل دوره ی زمانی هزاره ششم پیش از میلاد تا سال 1050 پیش از میلاد می باشد و دوران نوسنگی، سیکلادیک (Sycladic)، و تمدن میسنی (Mycenaean) می باشد.

در آتن به این موزه ها بروید

علاوه بر این ها در این موزه، آثاری که از محوطه های باستانی و سکونتگاههای پیش از تاریخ کشف شده اند نیز به نمایش درآمده اند. از جمله بخش های دیدنی و مهم این مجموعه نمایش کوزه ها و گلدان های سفالین یونان باستان است که در نهایت زیبایی ساخته شده اند و به زمان های قرن یازده قبل از میلاد برمی گردند. اشیای کوچک دیگری نیز از دوران های تاریخی دیگری در این موزه وجود دارد. به بخش فلزکاری بروید و مجسمه های فلزی خارق العاده ی این قسمت را از نزدیک ببینید.

2- موزه بیزانس (Byzantine Museum):

در آتن به این موزه ها بروید

موزه ی بیزانس و مسیحیت در آتن از دیگر موزه های ارزشمند این شهر است که از دوران بیزانسی در آن آثاری به نمایش درآمده است. ساختمان آن البته همچون یک قصر قرن نوزدهمی است. اینجا محل اقامت دوشس (de Plaisance) همسر (Charles-Francois Lebrun) بود. بعد از سقوط امپراطوری روم و تقسیم شدن آن به دو بخش غربی و شرقی، بخش شرقی را بیزانس می گفتند. در آن زمان مذهب ارتودکس در اینجا رایج بود و زبان مردم نیز یونانی بود. در این دوره شاهد هنرنمایی و موزاییک کاری های فوق العاده ای توسط هنرمندان قَدَر یونان می باشیم. بیش از 15 هزار شی ارزشمند، از آثار مذهبی گرفته تا هنری و فرهنگی در این موزه وجود دارند.

در آتن به این موزه ها بروید

از قرن دوم تا قرن بیست و یکم، آثاری در این موزه موجود می باشند و این پهنه ی تاریخی و نحوه ی تغییرات و تحولات را به وضوح می توان در موزه متوجه شد. برهمین اساس فاصله ی تاریخی نیز موزه را به دو مقطع تقسیم کرده اند. علاوه بر انواع مجسمه ها، نقاشی ها، منسوجات، کاشی ها و موزائیک هایی که در این موزه وجود دارند می توانید از بقایای معماری کلیساهای نخستین، کلیساهای بیزانسی و نمونه های بازسازی شده ای از فواره ها و حوض های صومعه دافینی نیز دیدن کنید. در حیاط مجموعه نیز کاشی کاری های فوق العاده ای از قرن پنجم میلادی به نمایش گذاشته شده اند.

3- موزه هنر سیکلادیک (Museum of Cycladic Art):

در آتن به این موزه ها بروید

این موزه در محله ای به نام کولوناکی (Kolonaki quarter) قرار دارد. تاریخ پایه ریزی این موزه به سال 1986 برمی گردد که توسط نیکولاس و دالی گولاندریس انجام شد. صاحب این موزه یعنی نیکولاس-پی-گولاندریس بسیار هنردوست بود و از هنر و هنرمند حمایت های زیادی می کرد. او را صاحب اصلی مجموعه ی به نمایش درآمده در این موزه می دانند. ساختمان موزه به سبک مدرن ساخته شده است و نمای آن را از سنگ مرمر و شیشه ساخته اند. در این موزه تعداد 3000 شی ارزشمند و دیدنی وجود دارد. از جمله هنرهای به نمایش درآمده در این موزه می توان به هنر یونان باستان، هنر سیکلادیک (جزیره ای در دریای اژه که جزیره ی دلوس در نزدیکی میکونوس Mykonos را احاطه کرده است)، هنر قبرسی اشاره کرد. هنر قبرسی به دوره ی زمانی بین قرن چهارم پیش از میلاد تا شش میلادی اشاره دارد. علاوه بر این ها در این موزه نمایشگاههای موقت نیز در بنای (Stathatos) به نمایش درمی آیند که در از قرن نوزدهم به جای مانده است. دسترسی به این نمایشگاههای موقت از طریق راهروهای اتاق میانی ساختمان میسر می باشد.

در آتن به این موزه ها بروید

پیشنهاد ما برای شما این است که حتما قبل از سفر برنامه ی خود و جاهای هدف را مشخص کنید تا از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری کرده باشید. برای همین می توانید برنامه های سفر و اطلاعات تورها را با ما دنبال کنید. در شهری تاریخی همچون آتن می بایست حتما از جاهایی همچون آکروپلیس، پارتنون، موزه ی ملی، باغ ملی آتن و محله های قدیمی دیدن کنید. یادتان باشد در جربان سفر خود حتما وعده ای غذای محلی را در یکی از رستوران های سنتی امتحان کنید.

کلیک ها: 30
تپه فیلوپاپوس آتن - 5.0 out of 5 based on 1 vote

تپه فیلوپاپوس آتن

تپه فیلوپاپوس آتن

تپه فیلوپاپوس آتن شامل بنایی تاریخی به همین نام می باشد که یکی از جاذبه های گردشگری و دیدنی شهر آتن، پایتخت کشور یونان به حساب می آید. یک بنای باشکوه و بسیار زیبا که برای یادبود و گرامیداشت یکی از دوست داشتنی ترین حامیان آتن، ژولیوس فیلوپاپوس ساخته شده است. این بنا توسط شهروندان آتن ساخته شد. فیلوپاپوس نویسنده ی کتاب های درسی،حامی هنر، یک قاضی و عضو مجلس سنای روم بود. بعد از مرگ وی، مردم تصمیم گرفتند که آرامگاهی مرمرین دو طبقه به یاد او در نزدیکی آکروپلیس بنا کنند. آکروپلیسی مه حد اعلای هنر و هندسه در یونان باستان می باشد در جوار خود بناهای گهرباری همچون پارتنون، تئاتر دیونیسوس و بنای فیلوپاپوس را دارد.

تا اواخر قرن پانزدهم این بنا به حالت اولیه ی خود و بدون تغییرات و تخریبی و دست نخورده باقی ماند. دکوراسیون و آرامگاه این حامی معروف اتن را به گردشگران عرضه می کند. اگر چنانچه به این بنا بروید تعداد 5 کتیبه را در زیر نمای آن خواهید دید. مجسمه ای که در مرکز می بینید همان فیلوپاپوس، پسر اپیفانس می باشد. در سمت چپ، آنتیوخوس، پسر پادشاه آنتیوخوس و در سمت راست پادشاه سلوکوس نیکاتور، پسر آنتیوخوس قرار دارد. تاریخ ساخت و قدمت این بنا را به سالهای 114 تا 116 قبل از میلاد نسبت داده اند. این ساختمان بسیار زیبا سه متر ارتفاع دارد و جنس بنای ان سنگ مرمر سفید می باشد. از آکروپلیس می توان بخش های شمالی این بنا را دید، بخش هایی که معماری قوم اسرافیان را به نمایش می گذارد.

تپه فیلوپاپوس آتن

بعدها در سال 1898 در این منطقه ی یادمانی حفاری ها و کاوش هایی صورت گرفت و سالهای بعد تدابیر امنیتی و محافظتی را در اینجا انجام دادند. البته در سال 1940 دوباره حفاری هایی در اینجا صورت گرفت که در نتیجه ی آن متوجه شدند قطعاتی از روبنای این ساختمان در ساخت و ساز معبد پارتنون استفاده شده است. این گونه جاذبه های گردشگری برای هر کسی با هر هدف و سلیقه ای، جذابیت ها و پاسخ های خاص خود را دارد. بسیاری از مردم برای دیدن این آثار تاریخی و با شکوه به جنبه ی تفریح می روند. بسیاری نیز تمایل دارند روحیه ی هنری و تاریخی آن را از نزدیک مورد بحث و مکاشفه قرار دهند و اینگونه است که اینجا مقصدی برای گردشگری علمی تبدیل می شود در حالیکه گردشگری تاریخی و باستانی نیز به طرز قوی فعال است.

تپه فیلوپاپوس آتن

در این تپه نیز می توانید نمایی فوق العاده از آکروپلیس را داشته باشید. بهترین مکان برای عکاسان و هنرمندان همین جا می باشد. علاوه بر این ها باید بدانید که هر ساله فستیوال و جشنواره ی بادبادک ها در این جا برگزار می شود. در کنار بنای باستانی و مجسمه ها و کتیبه ها، قدم زنی در خود تپه نیز فعالیتی مفرح است که می توانید انجام دهید و از مناظر اطراف خود لذت ببرید.

تپه فیلوپاپوس آتن بلندترین تپه در میان سه تپه ای است که در غرب مجموعه ی تاریخی آکروپلیس قرار دارد. این تپه نام خود را از بنای باستانی که بر روی آن ساخته شده، گرفته است. این تپه را در قرون وسطی تحت عنوان میوزین یا تپه میوزها که در اسطوره های یونانی دختران زئوس، شاه خدایان به شمار می روند، شناخته می شد. اعتقاد یونان بر این بود که این تپه در واقع محل زندگی 9 میوز مشهور تمدن یونان باستان بوده است. نام های این 9 تمدن به شرح زیر است: کالیوپه، کلیو، اراتو، ائوترپه، پلی هیمنیا، ترپسیکور، تالیا و اورانیا و میوزیوس شاگرد اورفئوس، که شاعر و آوازه خان افسانه ای این تمدن باستانی بوده است.

تپه فیلوپاپوس آتن

ارتفاع این تپه چیزی معادل با 147 متر است و از بالای آن نمای متفاوت و خاصی از آکروپلیس را خواهید دید. به سمت جنوب نیز اگر نگاه کنید، دریایی بیکران در برابر چشمان شماست. گفتیم تپه ی فیلوپاپوس بلندترین تپه در میان سه تپه ی موجود در این منطقه است. دو تپه ی دیگر، یکی تپه  نیمف ها یا همان الهه های کوچک طبیعت در اساطیر یونانی که مقبره ای نیز برای آنها ایجاد شده  و دیگری نیکس  نام دارد که در قرن ششم پیش از میلاد محل تجمع مردم آتن بوده است. البته امروزه این سه تپه بخشی از یک پارک بزرگتر هستند که مسیرهایی از سنگ مرمر در آن تعبیه شده است. بعدها در سال 1950 این مجموعه تاریخی بعنوان میراث فرهنگی جهانی به هم متصل شدند.

تپه فیلوپاپوس آتن

همانطور که گفته شد، فیلوپاپو، سناتوری رومی، یکی از نخبگان قدرتمند زمان خود و از دوستان امپراطور بود که در فرهنگ یونانی بسیار مورد تحسین و احترام واقع شده است و عمری طولانی داشت. شخصیتی که بسیار هنردوست و خیرخواه بود و حامی بسیار قوی اجرای نمایش های تئاتر بود و از آنها حمایت می کرد. مردم این بنای یادمانی بر روی تپه ی فیلوپاپوس را به یاد این مرد والامرتبه ساخته اند و به راستی در کار خود موفق بوده اند و این نشان از قدردانی و فرهنگ غنی مردم این اجتماع می باشد. امروزه از میان آنچه در مورد بنا گفته شد می توانید از سکوی اصلی، مجسمه های کنسول و سناتور رومی و مجسمه ی پدربزرگش آنتیوکس چهارم دیدن کنید چرا که این ها امروزه برجای مانده اند.

تپه فیلوپاپوس آتن

در اطراف این تپه ی باستانی، جاذبه های تاریخی دیگری همچون، زندان سقراط، منطقه ی تاریخی ملتی و آرامگاه های باستانی کیمونیا وجود دارند. هر کدام از این جاذبه ها پلاکاردهایی حاوی اطلاعات تاریخی، تصاویر و برنامه بازدید، اطلاعات لازم دیگر هستند که گردشگران می توانند بدون نگرانی به بازدید خود بپردازند و اطلاعات لازم را از روی این پلاکاردها بخوانند. برای اقامت نیز هتل هیرودیون یک محل فوق العاده با اتاق های لوکس و مدرن و مجهز به تهویه مطبوع، تلویزیون ماهواره ای، پنجره های امن و ضد صدا می باشد که بسیاری از این اتاق ها بالکن های خصوصی رو به آکروپلیس دارند. تصورش را بکنید داخل اتاق با دیدی به مجموعه ی ابرتاریخی همچون آکروپلیس، چه چیزی بیشتر از این می تواند سفر شما را کامل کند. مهمانان این هتل، علاوه بر این می توانند از باغ های زیبا و تاریخی هتل هیرودیون و همچنین رستوران روبازی که دارد دیدن کنند و طعم بی نظیر غذاهای مدیترانه ای را در اینجا بچشند.

تپه فیلوپاپوس آتن

کلیک ها: 31

زیر مجموعه ها