باغ‌ یویین

باغ یویین که در زبان چیننی یویین شفنگ به معنی خانه کوهستانی یویین نامیده می‌شود در خیابان شمالی روستای جنوبی، منطقه پانیو در گوانجو قرار دارد. این محله 17 کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد. این باغ در سال 1864 ساخته شد و به‌عنوان باغ شخصی وو بین، یکی از شخصیت‌های مهم سلسله کینگ استفاده می‌شد. این باغ فضایی در حدود 1598 متر مربع را در بر می‌گیرد و دارای کیفیات و ویژ"ی‌های متمایزی است از جمله طراحی بسیار زیبای آن. باغ یویین یکی از چهار باغ مشهور استان گواندانگ و یکی از منظره‌های 4ستاره کشور چین است.


باغ‌ یویین
با وجود کوچک بودن، در این باغ همه چیز یافت می‌شود. پاویون‌، پل، استخر شنا، تبپه‌های شنی و گل‌های زیبای بسیاری در این باغ وجود دارند. آثار هنری زیبا و دکوراسیون این باغ توسط هنرمندان زبردست و برجسته طراحی و ساخته شده‌اند. چند دقیقه پس از وارد شدن از درب اصلی، شما باغ درونی را مشاهده خواهید کرد با شعری به زبان چینی که در وصف زیبایی این باغ سروده شده است. معنی این شعر این است: گل‌های قرمز در تمام باغ مانند قطرات سرخ باران پخش شده‌اند؛ درختانی در هر گوشه باغ وجود دارند که مانند ابرهای سبز هستند.

یک پل قوسی با نام هوان کوا لو که به معنی "گل‌های سرخ با درخستان سبز" است در میانه‌ی باغ یویین ساخته شده است. وقتی سایه‌ی پل و افرادی که روی پل قرار دارند هنگام شب مهتابی روی استخر زیر آن می‌افتد به این صحنه "هونگ کیائو بینگ یو" می‌گویند.

قسمت غربی باغ

این باغ توسط پل قوسی شکل به دو قسمت تقسیم شده است. در مرکز قسمت غربی، یک حوض سنگی مستطیل شکل قرار دارد. در شمال این حوض سنگی، سالن اصلی باغ که نامش سالن شنلیو است قرار دارد.  شنلیو در زبان چینی به معنی درخت بید است. در جنوب حوض سنگی "پاویون لینچی" قرار دارد. لینچی در زبان چینی به معنی کنار آب است. سالن شنلیو که سالن اصلی باغ بود به عنوان سالنی که در آن مهمان‌ها مورد پذیرایی و خوش‌آمدگویی قرا می‌گرفتند استفاده می‌شد. این سالن نمایش‌دهنده هنر معماری استان گواندانگ است. دکوراسیون این سالن از تعدادی الماس، یک نقاشی 32 تکه زیبا، و چوب‌های حکاکی شده و دیگر مواردی از این دست تشکیل شده است. در جلوی سالن دو درخت کهنسال در هر دو طرف وجود دارند. وقتی گل‌های قرمز در همه جا حضور دارند مانند قطرات باران جذاب هستند. پاویون لینچی به عنوان اقامتگاه میزبان مورد استفاده قرار می‌گرفت. صاحب باغ از درخت بامبو خوشش می‌آمد اما مشکلی وجود داشت و آن این بود کهباغچه این باغ چندان بزرگ نبود. لذا طراحان باغ ایده جدید ارائه دادند و آن هم کاشتن بامبو بین دیوارها بود. به این ترتیب فضای کمتری اشغال می‌شد و از رشد بی‌اندازه بامبوها نیز جلوگیری می‌کردند. همچنین با این ایده باغ در مقابل هر گرد و خاک و طوفانی که از بیرون باغ می‌امد محافظت می‌شد.


باغ‌ یویین

قسمت شرقی باغ

استخر اصلی که شهرت آن به علت شکل خاص آن است در وسط قسمت شرقی باغ قرار دارد. در وسط استخر یک پاویون هشت ضلعی با ناک "لینگ لانگ شوی زی" قرار دارد. از این مکان برای عیش و عشرت استفاده می‌شد. در آن شعر سروده می‌شد و شراب می‌نوشیدند. در هر هشت ضلع این پاویون پنجره تعبیه شده است لذا این مکان بهترین محل برای بازدیدکنندگان برای لذت بردن از منظره زیبای باغ بوده و هست.
هر کدام از 8 زاویه سقف این پاویون به‌صورت منحصربه‌فردی حکاکی شده است. در شمال شرقی این بخش دو پاویون کوچک قرار دارد و در شمال آن "وو پیائو لو" که استراحتگاه است قرار دارند. دور تا دور استخر را درخت‌های قدیمی پوشانده‌اند.


باغ‌ یویین

باغ  یو

باغ یو که به عنوان باغ بانوان هم شناخته می‌شود در جنوب باغ یویین قرار دارد. این باغ توسط وو ژونگیو که از نسل چهارم وو بین بود در سال 1922 ساخته شد. این باغ اکنون بخشی از باغ یویین است. در این مکان زنان درباری به طرق مختلف من‌جمله انجام بازی‌های گوناگون و نقاشی سرگرم می‌شدند. طبقه اول به عنوان "طبقه قایق" شناخته می‌شود؛ طبقه دوم یا طبقه شیشه‌ای مکانی است که شما از آن می‌توانید کل باغ را مشاهده نمایید.

در کنار باغ یویین مقبره خانوادگی خانواده وو قرار دارد که به یاد اجداد آن‌ها ساخته شده است.
قیمت بلیت برای وارد شدن به این باغ 18 یوان است که کودکانی که قدشان بین 1.2 متر و 1.5 متر است از بیت نیم‌بها استفاده خواهند کرد. همچنین ورود برای کودکانی که قدشان زیر 1.2 متر است رایگان خواهد بود. ساعات کاری این باغ از 8 تا 17:30 است.


باغ‌ یویین
در این منطقه مکان‌های توریستی دیگری نیز وجود دارد از جمله مجموعه توریستی چایملانگ، و پارک‌های نانشان و کیزینگان.


باغ‌ یویین

کلیک ها: 2

مجموعه توریستی چایملانگ، مجموعه توریستی برای تمام سنین

مجموعه توریستی چایملانگ در محله پانیو در شهر گوانجو واقع شده است. این مجموعه که در سطح جهانی ساخته شده است مانند مقری است که شادی به جهان وارد میکند. این مرکز تفریحی از بهشت چایملانگ (شهربازی در کلاس جهانی)، سافاری پارک شیانجیانگ، پارک آب، سیرک بینالمللی، پارک کروکو و  مرکز گلف تشکیل شده است. همه این بخشها پر از شادی و هیجان منتظر حضور شما هستند.


مجموعه توریستی چایملانگ، مجموعه توریستی برای تمام سنین

بهشت چایملانگ

بهشت چایملانگ (چایملانگ پارادایس) شایسته این نام است و این مجموعه دارای بهترین بازیهای هیجانانگیز در کل چین است. با استفاده از بسیاری از این بازیها از جمله رولرکوستر 10 حلقهای که بهترین نوع رولرکوستر در کل آسیا و دومین رولرکوستر هیجانانگیز جهانی است، هیجانانگیزترین حسها را تجربه خواهید کرد. همچنین در این بهشت بازدیدکنندگان میتوانند از انواع اجراها و پرفورمنسها از جمله شعبدهبازیها، موسیقیها، رقصهای مختلف، حرکات آکروباتیک و رژه رنگارنگ اتومبیلها لذت ببرند. سوپر تئاتر بینالمللی و تئاتر پیشرفته 4 بعدی این مجموعه تجربهای تکرار نشدنی در مشاهده فیلم و تئاتر برای شما به ارمغان میآورند.

توجه:
•    به دلایل امنیتی، در موقعیتهای اورژانسی و خاص کیفها و چمدانهای مسافران چک میشود.
•    از آوردن غذا و نوشیدنی به داخل پارک خودداری نمائید. همچنین از آوردن اشیا خطرناک مانند وسایل آتش بازی و قابل اشتعال به داخل پارک ممنوع است. همچنین حیوانات خانگی، پرچمها و بنرهای رنگارنگ و آلات موسیقی از در لیست وسایلی هستند که شما نمیتوانید با خود به داخل پارک بیاورید.
•    برای امنیت و آسایش خودتان، کسانی که فشار خون بالا و یا ناراحتی قلبی دارند، زنان باردار و کسانی که از نوشیدنیهای الکلی استفاده کرده اند بهتر است از وسایل هیجانانگیز استفاده نمایند. بهعلاوه این وسایل دارای محدودیت سن و قد هستند به همین دلیل به راهنمای استفاده از بازیها دقت نمائید.
•    برای آسایش بازدیدکنندگان و سلامت خودتان و دیگران، در داخل فروشگاهها، محوطه بازیها، محوطه اجراها و سرویسهای بهداشتی سیگار نکشید.
•    عکسبرداری داخل پارک صرفا برای استفاده شخصی مجاز است و نباید از آنها استفاده تبلیغاتی شود.
•    در شرایط خاص مثل آبوهوای نامساعد، مشکلات الکتریسیته و دستگاهها، حاضر نبودن بازیگران و اجراکنندگان پارک ساعات کاری بازیها و اجراها را بدون اطلاع قبلی تغییر میدهد. بهمحض مساعد بودن شرایط بازیها و اجراها در پارک دوباره برقرار میشوند اما امکان ارجاع بلیت و یا کاهش قیمت بلیت وجود ندارد.
•    آتش بازی با نام "درخشش اعجابانگیز رنگها در چایملانگ" هر شنبه ساعت 8 شب آغاز میشود.


مجموعه توریستی چایملانگ، مجموعه توریستی برای تمام سنین

پارک سافاری چایملانگ

پارک سافاری چایملانگ یکی از مراکز ملی بازدید از حیات وحش در چین و مطابق با استانداردهای بینالمللی است. این پارک، بزرگ ترین تم پارک حیوانات در کل آسیا است. در این مجموعه 500 نوع مختلف و 20هزار حیوان کمیاب وجود دارد دارد. 10 پاندای بزرگ، 50 کوالا، آنتتر هندوراسی، پیگمی هیپوتاموس، راسوی سیاه، ببر سپید و شیر سپید در این پارک یافت میشوند. در 29م جولای سال 2014 تنها پانداهای سه قلوی جهان در این پارک بهدنیا آمدند و بهعنوان گنجهای این پارک شناخته میشوند. بازدیدکنندگان میتوانند با تومبیل شخصی وارد این پارک شده و از نزدیک این حیوانات را مشاهده نمایند. این روش در چین خارقالعاده است. شما همنین در هنگام بازدید میتوانید با حیوانات عکس بگیرید و به آنها غذا بدهید. حیوانات وحشی از جمله ببرها و خرسها و شیرها بهگونهای رفتار میکنند که شما را شگفتزده خواهند کرد.


مجموعه توریستی چایملانگ، مجموعه توریستی برای تمام سنین

پارک آبی چایملانگ

پارک آبی چایملانگ بزرگترین پارک آبی آسیاست و بیشتر از هر پارک آبی دیگری در دنیا بازی آبی دارد. کلیه بازیها و امکانات این پارک آبی توسط بزرگترین تولید ککنده بازیهای آبی جهان طراحی و ساخته شدهاند. بسیاری از آنها در مسابقات بینالمللی جایزه بردهاند. به عنوان مثال "تورنادو" یکی از این بازیهاست که در آن 4 نفر در یک دستگاه برگ شکل مینشینند و از بالای یک مخروط بسیار بلند به پائین میآیند. استفاده از این بازی حس گرفتار شدن در یک گردآب را دارد.
بومرنگ خانوادگی با سرعت غیرقابل باورش یکی دیگر از این بازیهای هیجانانگیز است که شما را اغوا به استفاده از آن میکند. جدای از همه اینها سیستم مدیریت آب و سیستم تراز اول و حرفهای اندازهگیری موقعیتهای مختلف در این پارک تعبیه شده است که به بازدیدکنندگان اطمینان کامل میهد در هنگام لذت بردن از این بازیها دچار هیچ مشکلی نخواهند شد.


مجموعه توریستی چایملانگ، مجموعه توریستی برای تمام سنین

سیرک بین المللی چایملانگ

بزرگترین سالن اجرای سیرک دنیا در سیرک بینالمللی چایملانگ قرار دارد. از آغاز بهکار این سیرک در سال 2000 تاکنون این سیرک همواره بهترین اجراهای سیرک دنیا را میزبانی کرده است. سیرک جدید "کد جنگل" به شما این احساس را میدهد که شما دقیقا در جنگل هستید. این کار بهوسیله نورپردازی فوقالعاده و صحنه دینامیک انجام میگردد. "بالانس یک دسته" یکی از درخشانترین قسمتهای این اجرا است. یک دختر با لباس زیبا بصورت سر و ته در یک جنگل  روی یک دست در حالی که به تنه درخت تکیه داده است تتعادل خود را حفظ کرده است؛ در همین حال میرقصد و با صدای زیبا آواز میخواند. بسیاری از پرندگان زیبا مانند کبوترها و قمریهای سفید دور او راه میروند یا پرواز میکنند. تابه حال اجرای حیوانات وحشی گوشتخوار در کنار حیوانات گیاهخوار را دیدهاید؟ در این سیرک آموزدهندگان تلاش بسیاری کردهاند تا ببرهای سفید و اسبها همزمان روی استیج به ایفای نقش بپردازند. شما از دیدن این صحنه عجیب و زیبا تعجب خواهید کرد.


مجموعه توریستی چایملانگ، مجموعه توریستی برای تمام سنین

پارک پرندگان چایملانگ

پارک پرندگان چایملانگ جاگزین پارک کروکودل در این مجوعه توریستی شده است. این بزرگترین پارک دارای دریاچه و مرداب در چین است. بیش از 100 نوع پرنده نایاب از جمله پلیکانها، قوها و فلامینگوها و دیگر انواع پرندهای که فقط در چین یافت میشوند در این پارک قابل مشاهده هستند.
هر ساله 1500 پرنده جدید در این پارک بهدنیا میآیند. بازدیدکنندگان میتوانند از نمایشهای طبیعی پرندگان در این پارک لذت ببرند. در نقاط مشخصی از پارک بازدیدکنندگان میتوانند به پرندگان غذا دهند و از نزدیک با پرندگان ارتباط داشته باشند. علاوه بر پرندگان این پارک محل زندگی کروکودیلها، خزندگان و دوزیستها است.
بلیت هر یک از قسمتها جداگانه فروخته میشود اما شما میتوانید با خرید پکیچی بلیتها از تخفیفهای بسیار خوب این پارک استفاده نمایید.


مجموعه توریستی چایملانگ، مجموعه توریستی برای تمام سنین

کلیک ها: 2

موزه گوانجو، موزهای با آثاری از عهد باستان تا چین معاصر

موزه گوانجو در پارک یکزیو در شهر گوانجو (کانتون) قرار گرفته است. این موزه که روایتگر تاریخ جامع گوانجو است دارای اشیاء تاریخی مخصوص این شهر بوده و در سال 1929 جهت جمعآوری و نگهداری اطلاعات تاریخی و آثار هنری شهر تاسیس گردید. این موزه از دو بخش اصلی تشکیل شده است: "برج ژنهای" که آثار تاریخی در آن نگهداری میشود و "گالری هنر" که صنایع دستی نفیس در آن قرار گرفتهاند.


موزه گوانجو، موزهای با آثاری از عهد باستان تا چین معاصر

برج ژنهای

اشیاء تاریخی موزه گوانجو در یک ساختمان پنج طبقه به نام برج ژنهای نگهداری میگردد. ژنهای در زبان چینی به معنای نگهبان دریا است. این ساختمان در سال 1380 میلادی ساخته شده است. ساختمان ژنهای 28 متر معادل 92 پا (Foot) ارتفاع دارد؛ عرض این برج 31 متر معادل 102 پا است. این برج در طول تاریخ 4 بار تخریب و از نو ساخته شده و یا مرمت گردیده است. در ابتدا این برج یک سازه چوبی بود اما در سال 1928 به سازهای از بتن مسلح تبدیل شد. آجرهای قهوهای-قرمز و کاشیهای خاکستری باعث شدهاند این بنا بسیار ساده و خاص بنظر برسد. روبروی ساختمان یک جفت شیر سنگی قرمز که در سلسله مینگ ساخته شدهاند قرار دارد. سلسله مینگ از سال 1368 تا سال 1644 در چین حکمرانی میکرد.


موزه گوانجو، موزهای با آثاری از عهد باستان تا چین معاصر
این برج محل نگهداری نزدیک به یکهزار تصویر، اطلاعات و دیگر اشیاء تاریخی بوده که نشان دهندهی تاریخ شهر گوانجو است. این مجموجه تغییرات فرهنگی و لباسی و همچنین پیشرفت شهر را نشان میدهد. با وارد شدن به ساختمان شما یک مدل جغرافیایی و یک شمای کلی از نقشه تاریخی شهر گوانجو در طبقه اول این ساختمان مشاهده مینمایید. در طبقه دوم آثار تاریخی متعلف به 4000 سال قبل از میلاد تا 589 میلادی و همچنین اثار کشف شده از دوره نوسنگی قرار گرفتهاند. وقتی وارد طبقه سوم میشوید میتوانید آثار متعلق به سلسلههای سوی، تنگ، سانگ، یوان، مینگ و کینگ را مشاهده نمائید. عتیهجات طبقه چهارم را عمدتا اشیا و آثار هنری باقیمانده از سلسله کینگ تشکیل میدهند. این سلسله از 1644 تا 1911 در چین حکمرانی میکرد. اشیا عتیقه و آثار هنری متعلق به چین نوین از زمان جنگهای تریاک به بعد که در سالهای 1840 تا 1842 ادامه یافت در طبقه پنجم نگهداری میگردند. همچنین در قسمت شرقی برج اتاقهای نمایش ویژهای وجود دارند که در آنها انواع آثار تاریخی ماندگار معاصر چین نگهداری میگردند. در قسمت غربی نیز 23 پاره سنگ تاریخی وجود دارند.

گالری هنر

گالری هنر موزهی گوانجو در شرق برج ژنهای قرار دارد. برج ژونگیوان، بزرگترین ساختمان موزه، در سال 1930 ساخته شده است. معماری این ساختمان با تاثیر و الهام از سالن افتخار ادبی شهر ممنوعه بیجینگ طراحی شده است. این بخش خود از دو سالن نگهداری اشیا عتیقه تشکیل شده است. یکی در مقابل برج ژونگیوان و دیگری در سمت شرقی آن. در این دو سالن ظروف فلزی که بر آنها هنر خطاطی و خوشنویسی چینی از سلسله جین تا سلسله کینگ نقش بسته است، قرار دارند.


موزه گوانجو، موزهای با آثاری از عهد باستان تا چین معاصر
از پایان سلسله مینگ تاکنون گوانجو به عنوان یکی از مراکز مهم تجارت خارجی واقع شده در راه ابریشم ایفای نقش کرده است. بسیاری از صنایع دستی شهر گوانجو که ویژگیهای قسمت جنوبی چین را بازنمایی میکنند در کشورهای غربی شهرت یافتهاند. گالری هنر دارای بسیاری از آثار فرهنگی و صنایع دستی شهر گوانجو است که نشاندهنده مبادلات فرهنگی شهر گوانجو و کشورهای غربی است. در طبقه همگف ابریشمها و گلدوزیها و قلاب دوزیهای هنری زیادی وجود دارد که سالهاست مورد علاقه مردم ساکن کشورهای غربی هستند.


موزه گوانجو، موزهای با آثاری از عهد باستان تا چین معاصر
در طبقه دوم ظروف چینی و تعداد زیادی تابلوی نقاشی وجود دارد که بازنمای سلسلههای متفاوت چین باستان هستند. ظروف چینی نقاشی شده، کارهای هنری انجام شده بر روی لاک (نوعی شیره درخت) و سنگها و عاجهای تراشیده شده هنری در طبقه سوم قرار دارند. جدای از این مجموعههای ارزشمند، در سمت شرقی برچ ژونگیوان، سالنی برای نمایش آثار بهدست آمده از دوران پیشاتاریخ وجود دارد. در این مکان فسیلهایی از دورانهای پالئوزوئیک و مزوزوئیک و همچنین مدلهایی از زندگی اجداد انسانها در گذشتههای دور وجود دارد.

سالن خاطرات انقلاب سانیوانلی و سایت مرکزی خیزش 29 مارس

علاوه بر برج ژنهای و گالری هنر، در موزه گوانجو دو سالن دیگر وجود دارد با نامهای "سالن خاطرات انقلاب سانیوانلی" و "سایت مرکزی خیزش 29 مارس" که برای توریستهایی که به سابقه تاریخی انقلابی شهر علاقهمند هستند مکان مناسبی است.


موزه گوانجو، موزهای با آثاری از عهد باستان تا چین معاصر
همچنین مکانهای توریستی دیگری نزدیک موزه گوانجو وجود دارند که در صورت داشتن وقت اضافه بازدید از آنها توصیه میشود. کوههای ابر سپید که یکی از مناظر طبیعی دیدنی شهر است تنها 2.1 کیلومتر معادل 1.3 مایل از موزه گوانجو فاصله دارد. همچنین در فاصله 4.9 کیلومتری موزه گوانجو باغ گیاهشناسی چین جنوبی قرار دارد.

کلیک ها: 4

معرفی رستوران های پنانگ

پنانگ، نام جزیره ای توریستی و خوش آب و هوا در کشور مالزی است. این جزیره به علت تنوع بی نظیری که در غذاهای محلی خود دارد و رستوران های عالی و کافه های جالبش به عنوان پایتخت غذای مالزی نیز شناخته می شود. بنابراین اگر شما به تست کردن غذاهای تازه و محلی علاقه دارید، جزیره ی پنانگ می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. در این مقاله قصد داریم با برخی از رستوران های خوب و معروف این جزیره ی مالزی آشنا شویم.

رستوران  Kebaya

یکی از رستوران های خوب و با کیفیت پنانگ این رستوران است که در آن غذاهای کلاسیک هندی و چینی و فرانسوی سرو می شود. البته یکی از ویژگی های مننحصر به فرد این رستوران این است که سبک ها و طعم های مختلف غذاهای چینی و هندی و فرانسوی را با هم ترکیب کرده و به غذاهایی متفاوت دست پیدا کرده است. دکوراسیون این رستوران نیز بسیار زیبا است و در آن از وسایل چوبی و منبت کاری شده استفاده شده است.

معرفی رستوران های پنانگ

رستوران Matsu در هتل  Lone Pine

این رستوران غذاهای ژاپنی سرو می کند و از بهترین رستوران های جزیره ی پنانگ به شمار می رود. البته نکته ی مثبت این رستوران این است که در کنار غذاهای ژاپنی مانند سوشی و ساشیمی، غذاهای ملل را نیز سرو می کند.

معرفی رستوران های پنانگ

رستوران  Farquhar Mansion Penang

یکی از رستوران های لوکس جزیره ی پنانگ این رستوران است که در داخل عمارتی قدیمی ساخته شده است. شما در این رستوران می توانید انواع غذاهای فرانسوی را با بهترین کیفیت نوش جان کنید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید طبقه ی دوم این رستوران شیک و زیبا مخصوص سلبریتی ها و افراد مشهور است.

معرفی رستوران های پنانگ

رستوران At The Mansion

این رستوران یکی دیگر از رستوران های شیک و پر طرفدار پنانگ محسوب می شود که در منوی آن انواع غذاهای آسیاسی و فرانسوی وجود دارد. این رستوران در منطقه ای واقع شده است که بسیار پر رفت و آمد است و افراد زیادی به خصوص گردشگران برای سرو غذا به آن سر می زنند.

معرفی رستوران های پنانگ

رستوران  Suffolk House

یکی از آثار تاریخی ارزشمند جزیره ی پنانگ باغ و عمارت Suffolk است که قدمت آن به بیش از 200 سال می رسد. این باغ و ساختمان درون آن امروزه به موزه ی هنر و فرهنگ پنانگ تبدیل شده است و پذیرای گردشگران می باشد. در قسمتی از این باغ، رستورانی احداث شده است که بسیار شیک و زیبا است و در آن نقاشی های قدیمی، لوسترها و آینه هایی قرار دارند که بر زیبایی دکور رستوران افزوده اند. در این رستوران انواع غذاهای غربی و آسیایی سرو می شود.

معرفی رستوران های پنانگ

رستوران  Beach Blanket Babylon Bar & Bistro

از دیگر رستوران های خوب این جزیره می توان به این رستوران اشاره کرد که در ساختمانی قدیمی و رو به دریا واقع شده است. در این رستوران که از دکوراسیون زیبا و جالبی برخوردار است، می توانید انواع غذاهای محلی را سرو کنید. یکی از غذاهای پر طرفدار این رستوران مرغ کبابی با سس مخصوص فلفل است.

معرفی رستوران های پنانگ

کلیک ها: 2

معرفی هتل های ارزان قیمت پنانگ

پنانگ، یکی از جزایر زیبا و خوش آب و هوای کشور مالزی است که یکی از بهترین مقاصد گردشگری نیز به شمار می رود. این جزیره به دلیل توریستی بودن هتل ها و سوئیت های بسیاری دارد که در رنج های مختلف قیمتی و امکانات مختلف رفاهی وجود دارند. اگر شما قصد سفر به این جزیره ی زیبا را دارید، پیش از هر چیز باید برای محل اقامت خود برنامه ریزی کنید. در این جزیره هتل های متنوع پنج ستاره، چهار ستاره، سه ستاره و دو ستاره قرار دارد و شما می توانید بسته به بودجه ی خود یکی از این هتل ها را برای اقامتتان انتخاب کنید. در این مقاله قصد داریم تا با برخی از هتل های سه ستاره و دو ستاره ی این جزیره آشنا شویم. در صورتی که این هتل ها را برای اقامت خود انتخاب کنید، باید هزینه های کمتری را بپردازید.

هتل اتون  (Eton Hotel)

یکی از هتل های دو ستاره و ارزان قیمت جزیره ی پنانگ، هتل اتون می باشد که در منطقه ی جرج تاون واقع شده است و از نظر موقعیت جغرافیایی بسیار عالی است، چرا که می تواند دسترسی راحت و سریعی به مراکز خرید، رستوران ها و جاذبه های پنانگ داشته باشد.. این هتل دارای 38 اتاق است که هر یک از آن ها از دکوراسیون ساده ای برخوردار می باشند. هر یک از این اتاق ها نیز به اینترنت و حمام مجهز می باشند. از جمله امکانات ویژه ی این هتل برخورداری از یک بار 24 ساعته و همچنین کرایه ی دوچرخه می باشد.

معرفی هتل های ارزان قیمت پنانگ

هتل سوپر ایت جورج تاون  (Super 8 Hotel Georgetown)

یکی دیگر از هتل های دو ستاره ی پنانگ، این هتل است که در موقعیت خوبی نیز قرار دارد و شما در صورت اقامت در آن می توانید به برخی از جاذبه های پنانگ دسترسی راحتی داشته باشید. این هتل 50 اتاق دارد که بسیار ساده دکور شده اند و مرتب و تمیز می باشند. اینترنت و حمام نیز از دیگر امکانات هر یک از اتاق ها محسوب می شود.

معرفی هتل های ارزان قیمت پنانگ

هتل مهمانخانه ی رد این هریتاژ  (Red Inn Heritage Guest House)  

یکی دیگر از هتل های دو ستاره ی پنانگ، هتل مهمانخانه ی رد این هریتاژ است که بسیار کوچک و نقلی است. این هتل تنها سیزده اتاق دارد که بسیار ساده و مرتب می باشند. در این هتل یک فضای نشیمن نیز برای مهمانان در نظر گرفته شده است که می توانند از آن استفاده کرده و با دیگران به بحث و گفت و گو بپردازند.

معرفی هتل های ارزان قیمت پنانگ

هتل سنترال جرج تاون  (Hotel Sentral Georgetown)

هتل سنترال جرج تاون یکی از هتل های سه ستاره ی پنانگ است که با این که ارزان قیمت است، امکانات مناسب و خوبی را در اختیار مهمانانش قرار می دهد. این هتل دارای 137 اتاق است که هر یک از آن ها با کفپوش چوبی پوشیده شده اند و دکوراسیون ساده ای دارند. هر یک از اتاق ها نیز پنجره ی بزرگی دارد که منظره ی شهر از آن قابل رویت است. در داخل هتل رستورانی نیز وجود دارد که غذاهای محلی سرو می کند. اما شما می توانید از رستوران ها و کافه های اطراف هتل نیز استفاده کنید تا با مردم محلی بیشتر در ارتباط باشید.

معرفی هتل های ارزان قیمت پنانگ

هتل سنترال سی ویو پنانگ  (Hotel Sentral Seaview, Penang)

از دیگر هتل های سه ستاره ی پنانگ، هتل سنترال سی ویو می باشد که امکانات شگفت انگیزی را در اختیار شما قرار می دهد. در واقع شما با اقامت در این هتل می توانید در عین حالی که سفری ارزان قیمت و به صرفه را تجربه می کنید، امکانات خوبی نیز داشته باشید. این هتل 126 اتاق دارد که هر یک از آن ها دکور بسیار جذابی داشته و امکانات متداولی نظیر اینترنت و تلویزیون و حمام نیز دارند. از دیگر امکانات این هتل می توان به استخر روباز و آفتاب گرفتن در صندلی های مخصوص در کنار استخر اشاره کرد.

معرفی هتل های ارزان قیمت پنانگ

کلیک ها: 3

زیر مجموعه ها