ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

حقایق جالب در مورد موزه لوور پاریس

امروزه موزه ی لوور در پاریس یکی از بی نظیر ترین و زیباترین کلکسیون آثار هنری دنیا را نگه داری و محافظت می کند. این موزه همچنین به عنوان پر بازدید ترین موزه در دنیا شناخته شده است از این رو در رونق صنعت گردشگری پاریس تاثیر به سزایی گذاشته است. جالب است بدانید سالانه حدودا 9 میلیون نفر از این موزه بازدید می کنند و بسیاری از آثار هنری که این موزه آن ها را به نمایش گذاشته است، آثار هنرمندان سرتاسر دنیاست. برای مثال شما می توانید مونا لیزا اثر لئوناردو داوینچی و مجسمه ی Venus de Milo را در این موزه مشاهده کنید.

حقایق جالب در مورد موزه لوور پاریس

کاخ لوور در سال 1190 میلادی توسط حکومت فیلیپ آگوست (Philippe Auguste) ساخته شد. جالب است بدانید این موزه به 8 بخش مختلف تقسیم شده است. بخش های مختلف آن شامل نقاشی ها، وسایل قدیمی مصریان، یونانیان و رومی ها و همچنین وسیله های اتروسکان، وسایل آسیای شرقی و همچنین مجسمه ها، وسایل هنری، هنر اسلام و در نهایت هنرهای گرافیکی است. سرتاسر این موزه را هزاران هزار قطعه ی هنری تشکیل داده اند. این موزه به دلیل متنوع و در عین حال جامع بودنش مورد توجه عده ی زیادی قرار گرفته است. اگر شما هم قصد بازدید از این موزه را دارید و یا برای رفتن به پاریس اقدام کرده اید و یا حتی از علاقه مندان به شهر پاریس و مشتقات آن هستید به شما پیشنهاد می کنیم در ادامه ی مقاله ما را همراهی کنید زیرا امروز قصد داریم به طور کامل درباره ی این موزه ی معروف و بین المللی صحبت کرده و زوایای مختلف آن را بررسی کنیم.

حقایق جالب در مورد موزه لوور پاریس

چند حقیقت جالب درباره ی موزه ی لوور پاریس

همانطور که گفتیم این موزه یکی از پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری نه تنها پاریس بلکه در کل دنیا است، که سالانه 9.3 میلیون گردشگر از آن بازدید می کنند. دلیل محبوبیت این موزه این است که کلکسیونی 35 هزار تایی از آثار هنری و قدیمی در این موزه نگه داری می شود. همچنین در این موزه گالری آثار هنری مربوط به قرون 6 قبل از میلاد تا قرن 19 ام قرار گرفته است. همچنین در ادامه حقایق جالبی را درباره ی این موزه برای شما تهیه کرده ایم که قطعا برایتان جالب خواهد بود.

حقایق جالب در مورد موزه لوور پاریس

  • موزه ی لوور پاریس، بزرگترین موزه در کل دنیا است. این موزه به قدری وسیع است که غیر ممکن است با یک بار بازدید از آن بتوانید کل موزه را مورد بازدید قرار دهید. بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که چند روز متوالی را برای بازدید از این موزه در نظر بگیرید تا بتوانید با حوصله تمام آثار هنری این موزه را ببینید. البته باز هم نمی توان تمام آثار هنری را بازدید کرد. زیرا در موزه ی لوور 35 هزار آثار هنری و تاریخی وجود دارد که اگر بخواهید به هر کدام حدودا 30 ثانیه نگاه کنید حداقل به 100 روز احتیاج دارید تا بتوانید کل این موزه را مورد بازدید قرار دهید. این موزه به قدری معروف و محبوب است که روزانه 15 هزار بازدید کننده دارد و 70 درصد آن ها هم مردم گردشگر هستند که از اقسام نقاط جهان برای دیدن این موزه به پاریس سفر کرده اند.
  • جالب است بدانید The Musée du Louvre از ابتدا موزه نبوده است و در سال 1190 در واقع به قصد ساخت یک قلعه بنا نهاده شده است. در قرن 16 ام میلادی از یک قلعه به کاخ سلطنتی تبدیل شد و در سال 1793 بعد از آن که سلطنت فرانسه به قلعه ی Versailles انتقال پیدا کرد، برای اولین بار موزه ی لور برای بازدید عمومی گشوده شد و تعداد 537 نقاشی در آن وجود داشت.

حقایق جالب در مورد موزه لوور پاریس

  • ناپلئون و لوور! جالب است بدانید یک بار ناپلئون نام موزه ی لوور را به موزه ی ناپلئون تغییر داد و کلکسیون آثار موجود در موزه را به 5 هزار عدد افزایش داد. البته تمام آثار هنری بعد از اینکه سرپرست ارتش مغلوب شد به صاحبانش برگردانده شد. در زمان حکومت ناپلئون، وی نقاشی مونالیزا را در اتاق شخصی خود نصب کرده بود. این اولین باری بود که این اثر هنری به جایی آویزان میشد. دومین باری هم که این اثر هنری را آویزان کردند به زمان Jacqueline Kennedyبر میگردد.
  • مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی بدون شک یکی از معروف ترین آثار هنری است که در موزه ی لوور نگه داری می شود. مردمی که از سرتاسر دنیا به این موزه قدم می گذارند در همان ابتدا تمایل دارند تا این اثر هنری جاودان را از نزدیک مشاهده کنند. شاید ندانید اما این اثر هنری به بزرگی که دیگران فکر می کنند نیست. در واقع ابعاد این نقاشی 21 در 30 اینچ است. (53 در 77 سانتی متر) که این بدین معناست که کمی بزرگ تر از یک ورق A2 می باشد. این اثر هنری در داخل موزه محافظ شخصی خود را دارد و توسط شیشه های ضد گلوله نیز مورد حفاظت واقع شده است. هرچند جالب است بدانید که این اثر هنری در سال 1991 دزدیده شد و دو سال بعد هم دوباره به این موزه برگردانده شد.

حقایق جالب در مورد موزه لوور پاریس

  • سالنی که به عنوان گالری موزه ی لوور انتخاب شده است بیش از 652 هزار فوت مربع مساحت دارد. این گالری شامل 7 هزار و پانصد نقاشی است که بیشتر از نصف آن ها توسط نقاشان فرانسوی نقاشی شده است. کل موزه به بخش های : وسایل آسیای نزدیک، وسایل مصریان، وسایل تاریخی یونان، اتروسکانی ها و رومی ها، هنرهای اسلامی، مجسمه ها، هنرهای دکوری، نقاشی ها و در نهایت طراحی ها و عکس ها تقسیم شده است. یکی دیگر از آثار هنری موزه ی لوور که بسیار هم معروف است Liberty Leading the People نام دارد که توسط Eugene Delacroix خلق شده است. این نقاشی جشن پیروزی انقلاب سال 1830 را به نمایش در آورده است و به عنوان پوستر سیاسی برچسب خورده است. جالب است بدانید این نقاش حتی تصویر خود را نیز در این نقاشی خلق کرده است. اگر به بازدید از این موزه رفتید و علاقه مند به دیدن این اثر هنری معروف بودید برای پیدا کردن Eugene Delacroix باید بگوییم به دنبال مردی باشید که یک کلاه لبه دار دارد و در سمت چپ عکس ترسیم شده است!
  • موزه ی لوور و نازی ها! همانطور که قبل تر هم اشاره کردیم این موزه همیشه به این عنوان شناخته شده نبود. در زمان نازی ها از این موزه ی تاریخی به عنوان یک انبار برای نگهداری از آثار هنری دزدیده شده در طول جنگ جهانی دوم استفاده می شده است.

حقایق جالب در مورد موزه لوور پاریس

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

هتل پاریس ایروان ارمنستان

موزه آثار خطی ارمنستان

موزه پرنس ویلز هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد