سفر به ترکیه با قطار تهران-استانبول - 5.0 out of 5 based on 2 votes

سفر به ترکیه با قطار تهران – استانبول

هزینه‌های بالای سفر با هواپیما، بسیاری از گردشگران را به سمت سفرهای زمینی سوق می‌دهد. راه افتادن خط آهن تهران-آنکارا و تهران-استانبول در سال 97 خبر خوشی بود که گردشگران زیادی را راهی ترکیه کرد. خستگی سفر با اتوبوس و ماشین شخصی به ترکیه، قطار را محبوب‌ترین وسیله جابه جایی مسافران کرده است. در این مطلب با مسیرهای این خط آهن و هزینه‌های سفر با قطار به ترکیه آشنا می‌شویم.

سفر به ترکیه با قطار تهران – استانبول

انواع قطارهای مسیر ایران ترکیه

قطار تبریز-وان

از پرطرفدارترین قطارهای ایران ترکیه قاری است که از شهر تبریز به وان می‌رود و برعکس. این قطار بین المللی از مسیرهای زیبایی که مربوط به آذربایجان ایران و شرق ترکیه است، عبور می‌کند. ارزان ترین بلیط‌های قطار به ترکیه متعلق به همین قطارهای تبریز-وان هستند. قیمت بلیط این قطارها 350 هزار تومان است که هر دوشنبه راس ساعت 22:35 دقیقه از تبریز حرکت کرده و صبح روز سه‌شنبه وارد ایستگاه تات شهر وان ترکیه می‌شود. بلیط این قطار را می‌توانید به راحتی از خانه و به صورت آنلاین خریداری کنید. قطار برگشت وان به تبریز در شبهای سه شنبه حرکت کرده و چهارشنبه وارد تبریز می‌شود.

سفر به ترکیه با قطار تهران – استانبول

قطار تهران-آنکارا

این قطار هفته‌ای یک بار و در روزهای چهارشنبه حرکت دارد و هم به صورت رفت و هم رفت-برگشتی به فروش می‌رسد. قطار‌های بازگشت از ترکیه هم در همین روز هستند؛ پس اگر قصد سفر با قطار را دارید، در نظر داشته باشید که کوتاهترین زمان اقامت در ترکیه یک هفته است. قطار 3 ستاره البرز که به صورت کوپه‌های چهار تخته است ان مسیر را پوشش می‌دهد. این قطار از شهرهای کرج، قزوین، زنجان و تبریز ایران عبور می‌کند و پس از رسیدن به ایستگاه شهر رازی ترکیه برای بررسی ویزاها توقف دارد و سپس وارد شهر وان و پس از آن آنکارا می‌شود. در مسیر بازگشت این قطار در شهر رازی توقف ندارد. ایستگاه‌های مسیر بازگشت بدین صورت اند: آنکارا – کایسری- سیواس – مالاتیا – الازیق – ایستگاه تات وان – اسکله تات وان – اسکله وان – ایستگاه وان – کاپیکوی – رازی – سلماس – تبریز – زنجان – قزوین – کرج – تهران.

ساعت قطار بازگشت 14:25 روزهای چهارشنبه است و قیمت بلیط تهران آنکارا 712600 تومان می‌باشد. سفر با قطار به ترکیه از تهران حدود 2 روز طول می‌کشد.

سفر به ترکیه با قطار تهران – استانبول

قطار آنکارا-استانبول

قطار مستقیم از تهران به استانبول وجود ندارد. باید از تهران به آنکارا بروید و از آنکارا دوباره سوار قطار شوید تا به استانبول برسید. قطارهای آنکارا استانبول از نوع سریع السیر هالکالی است که علاوه بر استانبول به مقصدهای شهرهای اروپایی نظیر بلگراد صربستان، بخارست رومانی و صوفیه بلغارستان نیز می‌رود. برای سفر به استانبول از آنکارا پیشنهاد می‌کنیم بلیط قطارهای سریع السیر را تهیه کنید. این قطارها روزانه دوبار به سمت استانبول حرکت دارند که یکی در ساعت 6 صبح و دیگری 16:30 بعدازظهر است.

سفر به ترکیه با قطار تهران – استانبول

چند نکته مهم در سفر با قطار به ترکیه

  1. بلیط قطارهای ایران ترکیه معمولا از چند ماه قبل پر می‌شود. اگر قصد سفر با قطار دارید، توجه داشته باشید که حداقل از دو ماه قبل اقدام به خرید بلیط کنید.
  2. توقف‌ قطار برای بررسی ویزاها زمان زیادی می‌گیرد. معمولا قطار نیمه شب به ایستگاه واقع در مرز بازرگان ایران و گوربولاق ترکیه می‌رسد که مسافران برای دریافت ویزای خود و بررسی مدارکشان باید از خواب بیدار شوند و هزینه ویزا به یورو در همانجا دریافت می‌شود.
  3. سفر با قطار به ترکیه از جمله سفرهای زمانبر است، یعنی شما مدت زمان زیادی را در مسیر هستید. پیشنهاد می‌کنیم این نوع سفر را به صورت دسته جمعی و با دوستان خود تجربه کنید و در کنار معاشرت با آنها از تماشای مناظر زیبای طول مسیر لذت ببرید.
  4. اگر قصد سفر به شهرهای ازمیر یا آنتالیا یا کوش آداسی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم با قطار به آنکارا بروید و از آنجا بلیط پروازهای داخلی به این شهرها را تهیه کنید. این روش ارزان تر از تهیه بلیط مستقیم هواپیما از تهران تمام می‌شود.
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

مطالب مشابه

تور ترکیه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد