مقابله شرکت های آمازون، مایکروسافت و اوبر با یک ابتکار عمل حریم خصوصی

همانطور که رسوایی های به اشتراک گذاری اطلاعات همچنان ادامه دارد، پیشنهاد کالیفرنیا یک راه حل بالقوه را ارائه می دهد. قانون حفظ حریم خصوصی کالیفرنیا می گوید که شرکت ها باید هر نوع اطلاعاتی که جمع آوری کرده اند را فاش کنند. مانند داده های مورد استفاده برای تبلیغات و این امکان را به مردم بدهند که فروش اطلاعات از جانب خود را رد کنند. در حال حاضر، برخی از برجسته ترین شرکت های فناوری در حال تلاش برای از بین بردن این پیشنهاد با صرف میلیون ها دلار هستند.

 

مقابله شرکت های آمازون، مایکروسافت و اوبر با یک ابتکار عمل حریم خصوصی

مایکروسافت، آمازون و اوبر اخیرا شرکت کرده اند

در هفته های اخیر، آمازون، مایکروسافت و اوبر هر گونه کمک مالی را به یک گروه مخالف این پیشنهاد پرداخته اند. کمکهای 195،000 دلاری از آمازون و مایکروسافت و همچنین کمک های  50،000 دلاری از اوبر تنها آخرین کمک ها نیستند. فیس بوک، گوگل، AT & T و ورایزون هر یک 200،000 دلار برای جلوگیری از اجرای این پیشنهاد پرداخت کرده اند. همچنین تعدادی از  گروه های تبلیغاتی و مخابراتی مبالغی برای این گروه مخالف پرداخت کرده اند. مارک زوکربرگ پس از جریان رسوایی داده ها کمبریج آنالایتیکا و پس از جلسات کنگره آمریکا اعلام کرد از این گروه حمایت نمی کند. اما گوگل پا پس نگذاشته است.

 

مقابله شرکت های آمازون، مایکروسافت و اوبر با یک ابتکار عمل حریم خصوصی

کمپین تصویب قانون حفظ حریم خصوصی مصرف کننده کالیفرنیا به طور کامل توسط Alastair Mactaggart توسعه دهنده املاک و مستغلات Bay Area تامین می شود. این شخص تاکنون بیش از 3 میلیون دلار در این کمپین هزینه کرده است. او استدلال می کند که در صنعت داده های شخصی پول زیادی وجود دارد و شرکت هایی بسیار قدرتمند وجود دارند که واقعا علاقه زیادی به ادامه این  تجارت دارند و تابع هیچ مقرراتی نیستند. او حدود چهار سال است که در این زمینه مشغول به کار است. شرکت های تکنولوژیک، آشکارترین دشمن ها با این پیشنهاد بوده اند و این پیشنهاد را از ایجاد هرج و مرج در صنعت فناوری به یک تهدید موجود برای مدل های کسب و کار خود معرفی کرده اند.

یک سخنگوی مایکروسافت گفت: "مایکروسافت معتقد است که حریم خصوصی یک حق اساسی بشر است." "به همین دلیل است که ما طرفداران قوی GDPR، مقررات حفظ حریم خصوصی جدید اروپا هستیم و به همین دلیل ما متعهد شدیم که حقوق GDPR را به تمام مشتریانمان در سراسر جهان گسترش دهیم.

 

مقابله شرکت های آمازون، مایکروسافت و اوبر با یک ابتکار عمل حریم خصوصی

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تماس با ما

هتل شرکت نفت مشهد

همکاری با ما

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور کیش با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر