پایتخت بادبادک‌های دنیا کجاست؟ - 4.0 out of 5 based on 1 vote

پایتخت بادبادک‌های دنیا کجاست؟

ساخت بادبادک یکی از مواردی است که با تاریخ و تمدن و فرهنگ مردم چین گره خورده است. در واقع چینی ها در زمینه ی ساخت بادبادک از شهرت جهانی برخوردار هستند و هر ساله نیز جشنواره ای در این زمینه در چین برگزار می شود. قدمت این جشنواره به سال 1984 برمی گردد و پس از آن از تاریخ بیستم تا بیست و پنجم ماه آوریل هر سال در شهر ویفانگ، استان شاندونگ، برگزار می شود.

پایتخت بادبادک‌های دنیا کجاست؟

این فستیوال هم در میان خود چینی ها و هم در میان مردم سراسر جهان از محبوبیت زیادی برخوردار است و هنر بادبادک سازی چینی ها در سرتاسر دنیا مشهور شده است.  به دلیل برگزاری این جشنواره در شهر ویفانگ و محبوبیت بیش از حد آن، این شهر به پایتخت بادبادک های دنیا نیز مشهور شده است و هر ساله افراد زیادی را برای شرکت در این فستیوال از سرتاسر جهان به سوی خود می کشد.

پایتخت بادبادک‌های دنیا کجاست؟

در واقع هر ساله 30 نماینده از 30 کشور جهان در این جشنواره شرکت می کنند و بادبادک هایی را نیز با خود به همراه می آورند تا در فستیوال بادباک ها شرکت کرده و به رقابت بپردازند. این جشنواره علاوه بر این که جو بسیار شادی دارد و سرگرمی خوبی در کنار خانواده است می تواند فرهنگ مردم چین و هنر آن ها در بادبادک سازی را به مردم کشورهای دیگر نشان داده و به آن ها نیز این هنر را بیاموزد. علاوه بر این به علت گردشگران زیادی که این جشنواره به خود جذب کرده و به سوی چین می کشاند هر ساله سود زیادی نیز در زمینه ی گردشگری به چین می رسد.

پایتخت بادبادک‌های دنیا کجاست؟

این جشنواره مراحل مختلف و زیادی دارد اما مهم ترین بخش آن رقابت بادبادک ها با هم است. از جمله سرگرمی ها و فعالیت هایی که در این جشنواره اتفاق می افتد می توان به موارد زیر اشاره کرد: مراسم افتتاحیه، رقابت بین المللی میان بادبادک ها، بازدید از موزه ی بادبادک های ویفانگ، بازدید از روستاهای شاندونگ میانه. گفتنی است که موزه ی بادبادک های ویفانگ از بزرگ ترین موزه های بادباک در سرتاسر جهان است.

پایتخت بادبادک‌های دنیا کجاست؟

4.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)

مطالب مشابه

هتل آپارتمان پایتخت مشهد

رزماری و یک دنیا خاصیت

چند مورد از بهترین سایت های بالون سواری در دنیا

نخستین داوطلب پیوند سر در دنیا

بهترین سایت های شبکه اجتماعی مورد استفاده مردم دنیا

۱۰ مورد از برترین سایت های خرید آنلاین در دنیا در سال ۲۰۱۸

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر