آشنایی با پارک جنگلی سراوان رشت

پارک جنگلی سراوان رشت فرصتی است برای طبیعا گردی و آشنایی بیشتر با گونه های گیاهی و جانوری شمال ایران، یک جنگل بسیار زیبا و سرسبز با رودخانه خروشان و یک دریاچه دل انگیز که در قلب آن واقع شده است. برای رسیدن به این جنگل زیبا باید در 17 کیلومتری جاده رشت به تهران، به سمت غرب جاده تغییر مسیر دهید و یک مسیر میانبر به این منطقه توریستی برسید. در این جنگل امکانات گردشگری و تفریحی مطلوبی از جمله فضای اختصاصی برای پینت بال، قایق سواری، عکاسی و موتور چهار چرخ وجود دارد.

آشنایی با پارک جنگلی سراوان رشت

یکی از محبوب ترین بخش های سفر به این جنگل مسیر رسیدن به آن است؛ با ورود به این مسیر با تونل های درختی روبرو می شویم که عبور از آن ها یک تجربه هیجان انگیز و لذت بخش است. مسافران می توانند از فضای اختصاص داده شده به پینت بال استفاده کنند و این بازی نهیج را انجام دهند. زمینی به مساحت 1200 متر مربع به فضایی برای پین بال تبدیل شده و آن را به اولین و بزرگترین پینت بال جنگلی در شمال ایران تبدیل کرده است.

آشنایی با پارک جنگلی سراوان رشت

جنگل سراوان از قدیمی ترین جنگل های شمال ایران دارای گونه های گیاهی کمیاب است با چشم اندازی رویایی است به ویژه در زمان مه گرفتگی که بیشتر اوقات سال از آن بهره مند است. دریاچه سراوان که در قلب جنگل قرار دارد از بخش های زیبا و شگفت انگیز سفر به جنگل سراوان است. امکان قایق سواری در دریاچه و گشت و گذار در اطراف آن وجود دارد. در پارک جنگلی زیبا که 1487 متر مربع مساحت دارد یک رودخانه خروشان نیز وجود دارد که از چشم اندازی بسیار زیبا برخوردار است. از مشهور ترین گونه های گیاهی این ناحیه می توان به درختان بلوط، انجیلی، ممرز، بید، توسکا، بید مشک، آلو، آلوچه جنگلی و... اشاره کرد. گونه های جانوری مختلفی از جمله خرگوش، جغد، دارکوب، قرقاول، کبک و... در این جنگل زیستگاه دارند. فصل های بهار و تابستان بهترین زمان برای سفر به این جنگل است؛ هرچند در فصل زمستان با طبیعتی سفیدپوش و چشم نواز مواجه می شویم اما سفر به جنگل سراوان در این فصل دشوار و کمی خطرناک است.

 آشنایی با پارک جنگلی سراوان رشت

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل پارک رویال استانبول

هتل پارک سیتی استانبول

هتل پارک حیات استانبول

هتل گرین پارک تکسیم استانبول

هتل گرین پارک مرتر استانبول

هتل گلدن پارک استانبول

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر