معرفی رمان ترلان اثر فریبا وفی

فریبا وفی بانوی نویسنده ی معاصر ایرانی است. او در سال 1341 در تبریز به دنیا آمد و در سال های نوجوانی خود علاقه ی خود به نوشتن را کشف کرده و کار داستان نویسی را آغاز کرد.
ترلان، در راه ویلا، حتی وقتی می خندیم، در عمق صحنه، پرنده ی من، رویای تبت، رازی در کوچه ها، ماه کامل می شود، بعد از پایان، همه ی افق و بی باد بی پارو برخی از آثار این نویسنده ی پر کار می باشند. فریبا وفی همچنین اشعار پروین اعتصامی را برای نوجوانان باز نویسی کرده است.

 

معرفی رمان ترلان اثر فریبا وفی
رمان ترلان درباره ی دو دختر به نام های ترلان و رعنا است. این دو از دوران دبیرستان با هم دوست بوده اند و در نهایت تصمیم می گیرند که پلیس یا به قول نویسنده، پاسبان شوند. آن ها به تهران می آیند و در یک آموزشگاه نظامی مشغول می شوند. محیط آموزشگاه کاملا خشک و خشن و پر از قوانین نظامی است. دلیل این دو دختر برای گرفتن چنین تصمیمی و آمدن به تهران نیز در طول داستان مشخص خواهد شد. اما آیا آن ها از تصمیمی که گرفته اند راضی خواهند بود؟

 

معرفی رمان ترلان اثر فریبا وفی
ترلان و رعنا در نهایت این دوره ی آموزشی سخت را طی کرده و پاسبان می شوند. در خلال داستان ترلان که عاشق نوشتن است با تک تک شخصیت های آموزشگاه آشنا شده و زندگی آن ها و تمام اتفاقاتی را که در آموزشگاه رخ می دهد، می نویسد.
در واقع می توان گفت که نویسنده سعی داشته در مورد زندگی دخترانی که در پایگاه های نظامی مشغول به کار هستند، روحیات آن ها، دغدغه ها و مشکلاتشان صحبت کند. اما باید گفت که فریبا وفی در این کتاب چندان موفق عمل نکرده است.

 

معرفی رمان ترلان اثر فریبا وفی

ترلان کتاب بسیار کوتاهی است و در واقع داستان بلند است نه رمان. در این رمان شخصیت ها، به خوبی پردازش نشده و شکل نگرفته اند. حتی دو شخصیت اصلی یعنی ترلان و رعنا نیز از این قاعده مستثنا نبوده اند. در طول داستان نیز شخصیت های بسیار زیادی وارد شده و هر کدام آن ها تنها بخشی از زندگی خود را روایت کرده و در داستان گم می شوند. کوتاهی رمان، تعدد شخصیت ها و نپرداختن به شخصیت ها از جمله مواردی هستند که باعث شده این رمان چندان موفق نباشد.

 

معرفی رمان ترلان اثر فریبا وفی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

معرفی گیاه دارویی چای ترش

معرفی خواص دارویی و مفید سیاه دانه

هنر و طبیعت، معرفی احمد نادعلیان

معرفی کتاب کارآفرینان زن ایرانی ساکن در ایران نویسنده لیلا س

معرفی کتاب های "بیابان لوت" و "خلیج فارس"

معرفی رمان بامداد خمار

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال