معرفی رمان فریدون سه پسر داشت اثر عباس معروفی

عباس معروفی یکی از نویسندگان معاصر ایرانی است که هم اکنون ساکن ایران نیست. او به دلیل برخی فعالیت های سیاسی خود ایران را ترک کرده و مقیم آلمان است. عباس معروفی در زمان اقامتش در ایران نیز به کار نویسندگی، شاعری و روزنامه نگاری می پرداخت و همچنین دبیر مجله ی ادبی گردون بود. او پس از نقل مکان به آلمان یککتاب فروشی ایرانی تاسیس کرد که در آن کار انتشار کتاب ها را نیز انجام می دهد. رمان فریدون سه پسر داشت نیز در همین انتشارات یعنی انتشارات گردون برلین چاپ شده است.

 

معرفی رمان فریدون سه پسر داشت اثر عباس معروفی
عباس معروفی آثار زیادی در زمینه های مختلف ادبیات از جمله داستان نویسی، رمان، نمایشنامه و شعر دارد. عناوین برخی از این آثار عبارت اند از سمفونی مردگان، سال بلوا، پیکر فرهاد، فریدون سه پسر داشت، ذوب شده، تماما مخصوص، نام تمام مردگان یحیاست، روبه روی آفتاب، آخرین نسل برتر، عطر یاس، دریاروندگان جزیره ی آبی تر، شاهزاده ی برهنه، تا کجا با منی، آونگ خاطره های ما، آن شصت نفر آن شصت هزار، خدا گاو را آفرید، چهل ساله تر از پیامبر، نامه های عاشقانه و منظومه ی عین القضات و عشق.
رمان فریدون سه پسر داشت یکی از آثار خوب این نویسنده ی معاصر است که در ایران نیز مورد توجه مخاطبان قرار گرفته و توسط ناشرین مختلف بارها به چاپ رسیده است. البته باید گفت که در سال های اخیر این کتاب به صورت رسمی چاپ نمی شود. در ابتدای این رمان نوشته شده است که تمام شخصیت ها و حوادث آن واقعی بوده و هیچ تصادفی در کار نیست.

 

معرفی رمان فریدون سه پسر داشت اثر عباس معروفی
داستان این کتاب درباره ی پدری به نام فریدون امانی است که چهار پسر به نام های ایرج، سعید، اسد و مجید دارد. اما از بین چهار پسر او سرنوشت سه تای آن ها خاص و غم انگیز است چرا که هر یک از آن ها به جنبش های مختلف آن زمان می پیوندند.
عنوان رمان نیز به یکی از داستان های شاهنامه اشاره دارد. داستانی که در آن شاهی به نام فریدون وجود دارد که کل دنیا را بین سه پسر خود، ایرج و سلم و تور تقسیم می کند. این شاه بهترین بخش دنیا را، که ایران است، به پسرش ایرج می دهد و همین کار باعث برانگیخته شدن حسادت پسرهای دیگر یعنی سلم و تور شده و در نبردی ایرج را از بین می برند. یکی از توانمندی های نویسندگی عباس معروفی استفاده از اساطیر و الگوهای دینی و تاریخی در نوشته های خود است. او در رمان های دیگر خود نیز از چنین مضامینی استفاده کرده بود. به عنوان مثال می توان از داستان هابیل و قابیل نام برد که در کتاب سمفونی مردگان استفاده شده بود. یا داستان زرگر و دختر پادشاه که در کتاب سال بلوا به کار برده شده بود.

 

معرفی رمان فریدون سه پسر داشت اثر عباس معروفی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران شاطر عباس شیراز

معرفی گیاه دارویی چای ترش

معرفی خواص دارویی و مفید سیاه دانه

پسر نابینا و غول

پسر بچه و قطار

کرم سه رنگ

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال