راهنمای سفر به شهر ترابزون ترکیه

یکی ازمکان  سا حلی که در مجاورت در یای سیاه  در شمال شرقی ترکیه  واقع می باشد " شهرترابزون "  است.

این شهر هر در زمان های قدیم دربازه قدیم بین ایران و قفقاز می باشد ودرزمان های قدیم مردم پارچه ابریشمی و کتان مبادله می کردند. تنوع نژاد در شهر ترابزون ترکیه بیسار زیاد است و همه دارای یک مذهب و نژاد نیستند زیرا دارای موقعیت جغرافیایی خوبی است.

برای هر سفری مسافر باید اطلاعاتی از قبیل جاذبه های گردشگری ، وجودامکانات رفاهی و ... را داشته باشد. در اینجا قصد داریم اطلاعات کلی درباره ترابزون  برای شما شرح دهیم . پس با ما همراه باشید.

راهنمای سفر به شهر ترابزون ترکیه

موقعیت جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی شهر ساحلی و زیبای ترابزون از لحاظ جغرافیایی در کشور ترکیه و مجاور دریا سیاه قرار گرفته است. این شهر از لحاظ تجاری نیز یکی مهم ترین مراکز تجاری در آن جا وجود دارد.و علتش هم آن است که در راه ابریشم (میان استانبول  و تبریز) قرار دارد.این شهر به علت داشتن یک باشگاه ورزشی به نام ترابزون سپور در جهان بسیار معروف شده است.

مساحت آن حدود 188 کیلومتر مربع است و بر اساس سرشماری انجام شده حدود 760 هزار نفر در این شهر زندگی می کنند.

اطلاعات کلی

زبان رسمی مردم شهر ترابزون ترکی استانبولی است

واحد پول ترابزون: لیر ترکی است.

نوع برق شهری: 230 ولت- 50هرتز است.

کد کشور شهر ترابزون : 90+

اختلاف  ساعت شهر رتکیه با تهران: یک ساعت و نیم از تهران عقب تر می باشد.

شماره های اظطراری شهر ترابزون: 112

راهنمای سفر به شهر ترابزون ترکیه

وضعیت آب و هوا

آب و هوا ی  شهر ترابزون دارای آبو هوای مرطوب و نمیه گرمسیری است . در زمستان و تابستان ، هوا کاملا با آبو هوای سواحل مدیترنه و دریای اژ ه فرق می کند.

در ماه های ژوئن هوا در طول روز بسیار گرم و مرطوب است و در زمستان اغلب اوقات برف می بارد. پس اگر در زمستان قصد سفر دارید حتما لباس  گرم بردارید.

هتل های معروف شهر ترابزون

گران هل زورلو: یکی از هتل های 5 ستاره در شهر ترابزون "  گراند هتل زورلو" است. اگر به دنبال مکان لوکس و تمیز هستید این هتل رابرای اقامت انتخاب کنید.

هتل نووتل:این هتل با فرودگاه فاصله کمی دارد و به مراکز خرید نیز نزدیک است. ازمجموعه خدمات این هتل شامل استخر، سالن بدنسازی، سرویس دهی مناسب و کامل برای اتاق ها می باشد.

هتل هیلتون گارن: یک هتل 4 ستاره که مشابه  هتل های 5 ستاره است به تمام مراکز مهم خرید و مکان های دیدنی دسترستی کامل دارد. از مجموعه امکانات هتل 5 ستاره هیلتون گاردن استخر، سالن بدنسازی، اینترنت رایگان و سرویس دهی مناسب به هر اتاق می باشد.

راهنمای سفر به شهر ترابزون ترکیه

محل خرید شهر ترابزون

سی ام مین شهر ترکیه " ترابزون" وبد یهی است که در این شهر هر چیزی که می خواهید را دارند. سیتی سنتر معروف این شهر" فوروم ترابزون  " است که در آن مجموعه امکانات زیادی یافت می شوداز جمله: مکان های سر گرمی وبازی کودکان، برند های معروف فروشگاه و ..وجود دارد. 

هزینه حمل و نقل

در این شهر ازدو وسیله حمل و نقل برای رفت  وآمد های داخلی می توانید استفاده کنید:

  1. تاکسی
  2. دلموش

هزینه بلیط برای یک نفر 1.5 لیر می شود.

هزینه تاکسی موقعی که درون تاکسی می نشینید 4 لیر باید پرداخت کنید و در ازای یک کیلومتر حدود 1.5 لیر به مبلغ تان اضافه می شود و اگر تاکسی منتظر بماند حدود 50 لیر باید پرداخت کنید.

 راهنمای سفر به شهر ترابزون ترکیه

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

تور ترکیه

تور ترکیه ویژه تیر 94

تور ترکیه ویژه عید فطر 94

تور ترکیه ورودی 24 تیر 94

تور ترکیه ورودی 25 تیر 94

تور ترکیه ورودی 26 تیر 94