علت پف چشم(4)

علت پف چشم(4)
سالمندی
وقتی سنتان بالا می رود رسوبات چربی که از چشم محافظت می کنند، شروع به شل شدن کرده و ایجاد پف زیر چشم می کنند. هم چنین بافت و ماهیچه های اطراف چشم نیز ضعیف شده و پف چشم را دو چندان می کند. نگران پف های ناشی از ژنتیک و سن نباشید.
 گاهی پف چشم ژنتیکی می باشد و شما خیلی راحت می توانید با راه حل هایی این روند پف چشم را کاهش دهید. مثلا سیگار نکشید. از کرم دور چشم برای پیشگیری استفاده کنید، این کرم پوست اطراف چشم را مدت بیشتری محکم نگه می دارد. بلفاروپلاستی یا عمل پلک نیز می تواند کیسه های زیر چشم را از بین ببرد.
 خواب ناکافی

علت پف چشم(4)
بسیاری از افراد در صورت کم خوابی دچار تیرگی و پف دور چشم می شوند. هم چنین نداشتن چرت کوتاه بین روز نیز ممکن است ایجاد پف چشم کند. کم خوابی در تمام افراد ایجاد پف چشم نمی کند اما در بیشتر افراد این اثر را به دنبال خواهد داشت.
برای جلوگیری از این مشکل زودتر به رختخواب بروید تا حداقل بتوانید 7 الی 9 ساعت بخوابید. سعی کنید محیط اتاق خواب را برای خواب بهتر آماده کنید. مثلا در رختخواب زیاد تلویزیون نگاه نکنید و غذا نخورید تا ذهن شما رختخواب را به عنوان فضایی برای خوابیدن بپذیرد.  هنگام خوابیدن با گوشی تان کار نکنید زیرا نور آبی وسایل الکترونیکی، برای مغز ایجاد مزاحمت می کند.
اگر نتوانستید خوب بخوابید، هرگز چشم هایتان را در نیمه شب نمالید این عادت واکنشی است که بسیاری از ما پس از غلت زدن در رختخواب  انجام می دهیم که منجر به تورم چشم های حساس می شود.
روزهای نزدیک به عادت ماهانه

علت پف چشم(4)
یک هفته قبل از عادت ماهانه و روزهای اول که خون ریزی زیاد است، دچار تورم زیادی هستید. این تجمع آب باعث ورم چشم ها می شود.
وقتی به انتهای عادت ماهانه می رسید، پف تمام بدن و همینطور چشم ها کم می شود. برای کاهش ورم از کمپرس آب سرد استفاده کنید و آن را به مدت چند دقیقه روی چشم ها قرار دهید. هم چنین با نوشیدن آب زیاد (که به تخلیه آب احتباس شده در بدن کمک می کند) پف چشم را کمتر کنید. با پزشک تان مشورت کرده و از کرم های دور چشم و سرم های کافئین دار  استفاده کنید تا پف چشم ها کمتر  دیده شود.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

علت بوی بد دهان

علت لرزش دست ها و راه های مقابله با آن

علت ایجاد آب مروارید

علت به وجود آمدن آستیگمات

علت افسردگی پس از زایمان

علت زرد شدن دندان ها

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر