معرفی رمان سمفونی مردگان اثر عباس معروفی

عباس معروفی از نویسندگان خوش ذوق ایرانی است که در اردیبهشت ماه سال 1336 به دنیا آمده است. او در ایران به کارهای نویسندگی، شاعری، معلمی و روزنامه نگاری پرداخت و پس از مدتی به دلیل فعالیت های سیاسی خود مجبور به ترک وطن شد. معروفی هم اکنون مقیم آلمان است و صاحب بزرگ ترین کتاب فروشی ایرانی اروپا به نام خانه ی هنر و ادبیات هدایت که در برلین تاسیس شده است. عباس معروفی در این کتاب فروشی کلاس های داستان نویسی خود را برگزار می کند و همچنین آثار نویسنده های ایرانی مقیم خارج را نیز به چاپ می رساند.

 

معرفی رمان سمفونی مردگان اثر عباس معروفی
سال بلوا، پیکر فرهاد، فریدون سه پسر داشت، ذوب شده، تماما مخصوص، نام تمام مردگان یحیاست، روبه روی آفتاب، آخرین نسل برتر، عطر یاس، دریاروندگان جزیره ی آبی تر، شاهزاده ی برهنه، تا کجا با منی، آونگ خاطره های ما، آن شصت نفر آن شصت هزار، خدا گاو را آفرید، چهل ساله تر از پیامبر، نامه های عاشقانه و منظومه ی عین القضات و عشق برخی از آثار این نویسنده ی معاصر در زمینه های رمان، داستان کوتاه، نمایشنامه و شعر است.
رمان سمفونی مردگان از معروف ترین آثار عباس معروفی است که بارها در ایران تجدید چاپ شده است. این رمان مورد توجه منتقدان، نویسندگان و مردم عادی بسیاری قرار گرفته است و به زبان های مختلفی از جمله آلمانی، انگلیسی، ترکی و کردی ترجمه شده است.

 

معرفی رمان سمفونی مردگان اثر عباس معروفی
داستان این رمان در 4 فصل نگاشته شده است و در سال های 1313 تا 1350 که اواخر سلطنت رضا شاه است، رخ می دهد. علت انتخاب نام سمفونی نیز به همین چهار فصل برمی گردد. همان طور که هر سمفونی از چهار موومان تشکیل می شود، سمفونی مردگان نیز از چهار فصل تشکیل می شود. هر یک از این فصل ها نیز از زبان یک نفر برای مخاطب روایت شده و داستان زندگی خانواده ای را بازگو می کند.
پدر خانواده با نام جابر اورخانی در اردبیل تاجر است و چهار فرزند دارد. فرزند اول او پسری به نام یوسف است. بعد از او دو قلوهایی به نام های آیدا و آیدین هستند و فرزند آخر خانواده نیز اورهان نام دارد. در واقع آیدین شخصیت اصلی و محوری سمفونی مردگان است که زندگی و عاقبت او یک فضای غم انگیز و تراژدی را در سمفونی مردگان رقم می زند.

 

معرفی رمان سمفونی مردگان اثر عباس معروفی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران شاطر عباس شیراز

معرفی گیاه دارویی چای ترش

معرفی خواص دارویی و مفید سیاه دانه

هنر و طبیعت، معرفی احمد نادعلیان

معرفی کتاب کارآفرینان زن ایرانی ساکن در ایران نویسنده لیلا س

معرفی کتاب های "بیابان لوت" و "خلیج فارس"

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال