8 جاذبه گردشگری پر بازدید  تبریز

 مجموعه بقعه شیخ صفی الدین :

این مجموعه در سال 735 ه. ق به دست فرزند شیخ صفی الدین اردبیلی بنا شده است .

 از ویژگی های منحصر به فرد این اثر تاریخی ، نقره کاری، گچ بری ، نوع کاشی کاری و نمونه خط خطاطان بزرگ آن دوره صفوی ( امیر قوام الدین، میر عمادو محمد اسماعیل و...) می باشد .

8-جاذبه-گردشگری-پر-بازدید-تبریز

 گنبد کبود مراغه :

 گنبد کبود ، از بنا های زیبا و ارزشمند در شهر ستان مراغه است. این بنا ی ده پهلویی  دارای گنبد مخروطی بوده که این گنبد از دوبخش سردابه و اتاق اصلی تشکیل شده است .

تزئینات بدنه بیرونی گنبد به شکل فرم های هندسی و 3 ردیف مقرنس ساده است و دیوار های داخلی فیروزه ای آن با گذر زمان از بین رفته است .

مقبره مادر هولا کوخان نیز در این محل می باشد .

8-جاذبه-گردشگری-پر-بازدید-تبریز

میدان شهرداری :

 میدان شهرداری درتقاطع خیابان های ارتش و خیابان امام و در مقابل کاخ شهرداری تبریز معروف به ساختمان ساعت واقع شده است . وجه  تسمیه میدان شهرداری به علت شهرت ساعتی تعبیه شده   در این بنا می باشد.

عمارت ایل گلی :  این عمارت ، از تفرجگاه شاهان قاجار و بنای کوشک مانند در وسط استخری در شهر تبریز است . در پیرامون آن  استخر درختان زیبایی از قدیم الایام بوده که امروزه انعکاس عکس آنها در آب به زیبایی محوطه می افزاید . 

8 جاذبه گردشگری پر بازدید تبریز

مقبره الشعرا :

مقبره الشعرا یکی از سمبل های شهر تبریز ونماد مقبره شعرای تبریز می باشد  .این گورستان در حمله سرخاب بود که حدود 400 تن از دانشمندان و شعرای نام آور ایران در آن جا دفن شده اند . از جمله می توان ثقه الاسلام ،  اسدی طوسی ، حمام تبریزی را نام برد .

8 جاذبه گردشگری پر بازدید تبریز

مسجد کبود :

این مسجد در زمان سلطان جهان شاه مقتدر ترین حکمران سلسسله قرا قویونلو و به دستور دختر او "صالحه خانم " ساخته شده  است و از بنا های تاریخی تبریز می باشد .

از ویژگی های این مسجد می توان به رنگ لاجوردی کاشی کاری های معوق آن توجه کرد لذا این بنا به نام "فیروز اسلام" شهرت یافته است .

کندوان:

 معماری روستا ی کندوان و جاری بودن زندگی مردم درقالب بافت قدیمی از ویژگی های منحصر به فرد آن  بنا می باشد. کندوان در نزدیکی تبریز واقع شده است و یکی از روستا های صخره ای جهان می باشد .

چشمه آب معدنی کندوان نیز از جاذبه های این روستا شش هزار ساله می باشد که سبک معماری خانه ها هرمی شکل است و تنها سازه این دهکده راسنگ ها تشکیل می دهند . کندوان جزو مناطق ییلاقی بوده و به علت رشته کوه سهندو داشتن مراتع سرسبز است که عشایر را به سمت خود جذب می نماید .

کلیسای سن استپانوس:

 دومین کلیسای مهم ارامه ایران کلیسای سن استپانوس می باشد  و نام کلیسا برگرفته از شهید اول راه مسیحت  است  که با نام استپانوس مقدس  شناخته شده است .

این بنا در 16 کیلومتری غرب شهر واقع شده و همچنین بنای کلیسا از قسمت های مختلفی چون نماز خانه ، اجاق دانیال ، برج ناقوس تشکیل شده است. شکل ساختمان بصورت صلیب می باشد. و از قسمت مختلف  از جمله : ایوان ، نماز خانه و محراب

در این بنا حجاری های ظریف نماد مریم مقدس و کودکی های حضرت مسیح را نشان می دهد.

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

قرعه کشی کانال گردشگری

تور تبریز

تور تبریز تابستان 96

تور تبریز تیر 96

تور تبریز مرداد 96

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر