آشنایی با شهر اودسا در کشور اوکراین

     اودسا را می توان از شهر های پر اهمیت در اوکراین نام برد چرا که یکی از بزرگ ترین شهر های اوکراین می باشد. کشور اوکراین در شرق قاره ی اروپا واقع شده است. در نیمه ی دوم قرن نوزدهم، اودسا پر جمعیت ترین شهر اوکراین بود تا این که کیف توانست این رکورد را از آن خود کند. این شهر در کنار یک بندر آب گرم واقع شده است که برای مقصد های تابستانی، جای خوبی به نظر می رسد. به لحاظ نظامی، اودسا ارزش محدود تری نسبت به سایر شهر های اوکراین دارد.

     از جاذبه های مهم گردشگری در اودسا وجود دو بندر مهم در آن یعنی اودسا و پیوندنی می باشد. پیوندنی در حومه ی شهر قرار دارد. یکی دیگر از بندر های کم تر شناخته شده، بندر لیچیوسک است که در جنوب غربی شهر واقع می باشد. این شهر یک سیستم حمل و نقل مدرن را با سیستم راه آهن پیشرفته ادغام کرده است. تاسیسات پردازش نفت این شهر از طریق خطوط لوله به مناطق دیگر متصل شده است.

     شهر اودسا از برترین شهر های جنوب کشور اوکراین با جمعیتی حدود یک میلیون و بیست و نه هزار نفر می باشد. البته این سر شماری در سال 2001 صورت گرفته و در حال حاضر جمعیت این شهر کمی دگرگون شده است. از لحاظ تاریخی در قرن نوزدهم، این شهر پس از مسکو، سن پترزبورگ و ورشو، چهارمین شهر امپراتوری بزرگ روسیه بوده است. معماری های تاریخی این سبک که هنوز هم قابل مشاهده هستند، تحت تاثیر سبک معماری های فرانسوی قرار گرفته است. برخی از ساختمان های این شهر ترکیبی از سبک های هنر نو، رنسانس و کلاسیست می باشند.

     جالب ترین نکته که در اودسا دیده می شود، قدیمی بودن سبک شهر در برخی نقاط آن است. این شهر همان طور که گفته شد یک منطقه ی مهم برای امپراتوری روسیه بوده است و سپس مرکز فکری و هنری قبل از انقلاب در زمان شوروی بود. بخش بزرگی از شهر پیش از فروپاشی شوروی گرفته شده است. این معماری های قدیمی، شهر پاکیزه و همچنین پارک های بزرگ از ویژگی های بارز اودسا می باشد. در بخش های بهتر نگه داری شده ی شهر، یک خانه ی بزرگ اپرا و چندین مرکز تجاری بزرگ وجود دارد که گردشگر ها می توانند از آن استفاده کنند.

     شهر اودسا مانند بسیاری از شهر های فرهنگی دیگر دارای تعداد زیادی موزه درون خود می باشد. موزه ی هنر غرب و شرق از برترین موزه های شهر است که همه روزه به جز روز های چهار شنبه علاقه مندان می توانند به آن جا سری بزنند. موزه ی پوشکین که در آخرین یکشنبه های هر ماه رایگان است، از پر بازدید ترین موزه های شهر می باشد. بلیت ورودی برای این موزه 1.25 دلار است. قابل ذکر است که پوشکین در روز های دوشنبه بسته می باشد. موزه ی ادبی واقع در ابتدای خیابان لنژرونوسکا، تاریخ ادبیات صد ساله ی اودسا را نشان می دهد. هزینه ها به مقدار بازدید از نمایشگاه ها بستگی دارد اما معمولا از یک و نیم تا سه و نیم دلار هزینه نیاز دارد. می توانید با شرکت در تور های زبان انگلیسی با هزینه ی هشت دلار، از راهنمایی ها و اطلاعات مهم در مورد این موزه بهره مند شوید. توصیه می کنیم بازدید از این موزه های مهم و جذاب را از دست ندهید.

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر