با مصرف این گیاهان دارویی سرحال و شاداب شوید

آمار نشان داده است که متاسفانه میزان افسردگی در جهان در حال افزایش بوده و این بیماری در ایران نیز بیشتر از قبل شده است. عصر امروز فرصت تفریح و شادی را از بشر گرفته است. انسان ها درگیر کار و روزمرگی زدگی خود شده و از رسیدگی به خود غافل شده اند. اما هر فردی می تواند حتی با مصرف یک خوراکی مفید و دلچسب احساس شادی و آرامش را به خود القا کند. ما در این مقاله شما را با چند گیاه دارویی نشاط اور آشنا می کنیم که با استفاده از ان ها سر حال خواهید شد.

 

با مصرف این گیاهان دارویی سرحال و شاداب شوید

1- بادرنجبویه جالب است بدانید که بادرنجبویه به لقب مفرح‌القلب المحزون معروف است به این معنا که شادی بخش است حتی برای کسانی که دلی پر از اندوه دارند. همین لقب گیاه بادرنجبویه برای اثبات خاصیت نشاط آور آن کافی است.

2- زعفران حتما تا به حال شنیده اید که کسی که زعفران بخورد زیاد می خندد. زعفران نیز حالت نشاط و شادی را به انسان القا می کند. زعفران که لقب طلای سرخ را به خود گرفته است دارای ترکیباتی است که حالت آرامش را در بدن ایجاد کرده و ناراحتی را از بین خواهد برد.

3- گل سرخ گل سرخ همان گلی است که از آن گلاب تهیه می شود. آیا تا به حال به این قضیه فکر کرده اید که چرا در مراسم عزاداری گلاب بر روی سر عزاداران پاشیده می شود؟ زیرا این گل به شدت مفرح بوده و باعث ایجاد حالت تسکین در فرد می گردد.

4- بابونه تحقیقات نشان داده است که بابونه به صورت شگفت آوری باعث رفع افسردگی شده و فرد را سر حال می کند. استفاده از دمنوش این گیاه بسیار موثر خواهد بود.

5- مریم گلی (خار مریم) این گیاه به صورت مستقیم تاثیر بر روی شادی و سر حالی فرد ندارد. بلکه این کار را با سم زدایی کبد انجام می دهد. چرا که زمانی که کبد مسموم باشد نمی تواند انتقال دهنده های عصبی و هورمون های استرس را به خوبی تجزیه کند در نتیجه به مرور زمان خلق و خوی فرد عصبی و افسرده خواهد شد.

 

با مصرف این گیاهان دارویی سرحال و شاداب شوید

با مصرف این گیاهان دارویی سرحال و شاداب شوید

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل هالیدی این استانبول

هتل آدم و حوا آنتالیا

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور کیش با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر