رتبه بندی شادترین کشورهای جهان

هر ساله، سازمان ملل متحد گزارشی درباره میزان خوشحالی همه کشورها در دنیا اعلام می کند. خوشبختی یک عامل محسوس نیست. بنابراین، فاکتوری قابل سنجش نیست و اندازه گیری آن بسیار دشوار است. با این حال، سازمان ملل متحد از چند شاخص استفاده می کند که ایده ای نسبتا معنا دار در مورد اینکه مردم تا چه میزان خوشحال یا راضی هستند ارائه کند. برخی از شاخص های مورد استفاده در جمع آوری گزارش شامل درآمد، حمایت اجتماعی، اعتماد، آزادی، سخاوت و امید به زندگی در میان عوامل دیگر است. پیش از سال 2018، این گزارش شامل میزان شادی مهاجران نبود. با این حال، در سال 2018، میزان خوشحالی مهاجران محاسبه و در گزارش گنجانده شده است.

 

رتبه بندی شادترین کشورهای جهان

خوشحال ترین کشورهای جهان در سال 2018

کشورهای اروپای شمالی مانند فنلاند، نروژ و دانمارک جایگاه بالا را به عنوان شادترین کشورهای جهان در سال 2018 به خود اختصاص دادند. در رتبه اول، فنلاند است که در سال ۲۰۱۷ در رتبه پنجم قرار گرفته بود. پیش از این نروژ که موقعیت اول را داشته در جایگاه شماره دو قرار گرفته است، در حالی که دانمارک، که قبلا دوم بوده، در رتبه سوم قرار دارد. در سال گذشته موقعیت سوم و چهارم، به ترتیب متعلق به ایسلند و سوئیس بوده، ولی در حال حاضر موقعیت 4 و 5 را در سال 2018 دارند. به استثنای فنلاند، که در سال گذشته پنجم بود، رتبه بندی به همان شکل باقی می ماند. از موقعیت 6 تا 10 در سال 2018، هلند، کانادا، نیوزیلند، سوئد و استرالیا به ترتیب. رتبه بندی ها مشابه سال 2017 است.

 

رتبه بندی شادترین کشورهای جهان


فنلاند در بیشتر موارد معیارهای مورد استفاده سازمان ملل متحد در تهیه این گزارش را داشته است، و بهتر از کشور های دیگر بوده است. فنلاند، کشوری با جمعیت 5.5 میلیون نفر، همچنین به عنوان امن ترین و پایدار ترین و با بهترین حکومت در سراسر جهان با حداقل فساد و بالاترین پیشرفت اجتماعی رتبه بندی شده است. حتی با ورود مهاجران، فنلاند همچنان در رتبه بندی در جایگاه بالا قرار گرفته است. این موقعیت علارغم این واقعیت است که فنلاند دارای یکی از بالاترین مالیات ها در جهان است. طبق گزارش، اکثر مردم این را به عنوان یک چیز بد نمی دانند. در حقیقت، آنها معتقدند که مالیات بالا برای بهبود کیفیت زندگی شهروندان از جمله خدمات بهداشتی و درمان رایگان و تحصیلات دانشگاهی صرف می شود.
غمگین ترین کشورها در سال 2018
از ده کشور پایین فهرست، هفت تا از آنها از آفریقا هستند. این کشورها شامل مالاوی، لیبریا، رواندا، تانزانیا، سودان جنوبی، جمهوری آفریقای مرکزی و بوروندی هستند. باور نکردنی است که بعضی از کشورهای آفریقایی (رواندا، تانزانیا، سودان جنوبی، جمهوری آفریقای مرکزی و بوروندی) در رتبه بندی پایین تر از سوریه قرار دارند.

 

رتبه بندی شادترین کشورهای جهان
بزرگترین سود و زیان
علیرغم نمره ضعیف کشورهای آفریقایی، یک کشور آفریقایی بیشترین پیشرفت را داشته است. توگو Togo در سال 2017 رتبه ی باور نکردنی 18 را به دست آورد و بیشترین پیشرفت را داشت. بقیه کشورها با دستاوردهای بزرگ لاتویا و بلغارستان هستند. بازنده ترین کشور در سال 2018، ونزوئلا است، که حتی به پایین تر از سوریه سقوط کرده است.
سه تا از نیروهای اقتصادی جهان، بریتانیا، چین و ایالات متحده همچنین اطلاعات جالبی را نشان می دهند. ایالات متحده به نسبت سال 2016 به چهار پله پایین تردر سال ۲۰۱۸ سقوط کرده است و به مکان 18رسیده است. این کاهش به بیماری های اپیدمی مانند چاقی، افسردگی و سوء مصرف مواد مربوط است. در مکان 19ام انگلستان قرار دارد، در حالی که چین نیز با کاهش سطح خوشحالی رو به رو است.

 

رتبه بندی شادترین کشورهای جهان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل جهان مشهد

رستوران نقش جهان کیش

جهان پناه هند

دسته بندی نژادها

آشنایی زیباترین باغ های جهان

رتبه پر بازدیدترین کشورهای دنیا

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر