معرفی رمان سال بلوا اثر عباس معروفی

عباس معروفی نویسنده و شاعر معاصر ایرانی است که در سال 1336 در تهران به دنیا آمد و اکنون مقیم آلمان است. معروفی قبل از ترک ایران معلم ادبیات دبیرستان های تهران نیز بود. او همچنین به کار روزنامه نگاری و سردبیری مجلات ادبی نیز مشغول بود. معروفی پس از ترک ایران به کارهای مختلفی روی آورد و در نهایت خانه ی هنر و ادبیات هدایت را در برلین تاسیس کرد. این کتاب فروشی از بزرگ ترین کتاب فروشی های ایرانی سراسر اروپا است که کلاس های داستان نویسی عباس معروفی نیز در آن برگزار می شود.

 

معرفی رمان سال بلوا اثر عباس معروفی
از معروف ترین آثار این نویسنده ی معاصر رمان سمفونی مردگان است. پیکر فرهاد، فریدون سه پسر داشت، ذوب شده، تماما مخصوص و نام تمام مردگان یحیاست عناوینی از دیگر رمان های عباس معروفی است. از مجموعه داستان های وی نیز می توان به روبه روی آفتاب، آخرین نسل برتر، عطر یاس، دریاروندگان جزیره ی آبی تر، شاهزاده ی برهنه و ... اشاره کرد.
تا کجا با منی، آونگ خاطره های ما، آن شصت نفر آن شصت هزار و خدا گاو را آفرید نیز از نمایشنامه های این نویسنده ی موفق است. عباس معروفی همچنین شاعر نیز هست و در این زمینه آثاری چون چهل ساله تر از پیامبر، نامه های عاشقانه و منظومه ی عین القضات و عشق را نیز به چاپ رسانده است.

 

معرفی رمان سال بلوا اثر عباس معروفی
سال بلوا عنوان رمانی از عباس معروفی است که در ایران بسیار مشهور بوده و بارها تجدید چاپ شده است. داستان این رمان که در زمان حکومت رضا شاه رخ می دهد، درباره ی دختری از یک خانواده ی متمول به نام نوشافرین است. او ساکن سنگسر و دختر سرهنگ نیلوفری است و بسیار مورد توجه پدرش است. کل داستان رمان در ذهن این دختر برای مخاطبان روایت می شود.

 

معرفی رمان سال بلوا اثر عباس معروفی
پدر نوشا برای او رویاهای بسیاری در سر دارد. او می خواهد به تهران رفته، ترفیع مقام بگیرد و دخترش ملکه ی ایران شود. در صورتی که هیچ کدام از رویاهای این پدر برای دخترش رخ نمی دهد. در خلال داستان نوشافرین عاشق پسری کوزه گر به نام حسینا می شود. اما به دلیل مخالفت خانواده و اصرار آن ها با پزشکی به نام دکتر معصوم ازدواج می کند و عشق حسینا را در دل خود دفن می کند. نوشا هیچ علاقه ای به این پزشک ندارد و در زندگی اش دائما در رنج و عذاب است ...
کل داستان سال بلوا در هفت شب رخ می دهد اما راوی مدام در ذهن خود به عقب و جلو رفته و اتفاقات مختلفی را در زمان های مختلف و سال های پیش روایت می کند. عباس معروفی در این کتاب به خوبی از مشکلات زنان و ظلم و ستم هایی که بر آن ها وارد می شود سخن گفته است.

 

معرفی رمان سال بلوا اثر عباس معروفی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران شاطر عباس شیراز

معرفی گیاه دارویی چای ترش

معرفی خواص دارویی و مفید سیاه دانه

۱۰ شهری که در سال ۲۰۱۸ باید سفر کنید

۱۰ مورد از برترین سایت های خرید آنلاین در دنیا در سال ۲۰۱۸

ناصر خسرو: مسافری از هزاران سال پیش

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال