معرفی فیلم سیزده 59

سیزده 59 عنوان فیلمی است به کارگردانی سامان سالور که در تیر ماه سال 1390 اکران شد. از بازیگرانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند می توان پرویز پرستویی، جمشید مشایخی، صابر ابر، فرهاد اصلانی، دریا آشوری، شاهرخ فروتنیان، مهران احمدی و افسانه چهره‌آزاد را نام برد.

معرفی فیلم سیزده 59

داستان این فیلم در رابطه با زندگی یک جانباز به نام سید جلال است که نقش او را پرویز پرستویی ایفا کرده است. سید جلال در سال 1359 در جنگ تحمیلی و پس از برخورد یک خمپاره به کما رفته است. او سی سال در کما بوده است و اکنون پس از گذشت سی سال در سال 1389 به هوش می آید ...
همسر او بهار از دنیا رفته است و تنها دخترشان باران (با بازی دریا آشوری) است که منتظر به هوش آمدن سید جلال است. در جریان به هوش آمدن سید جلال، دکترها و کادر بیمارستان تصمیم می گیرند که او را به مرور برای پذیرش اتفاقاتی که افتاده است، آماده کنند. به همین دلیل فضای بیمارستان را مانند بیمارستان های صحرایی کرده و دختر سید جلال را نیز به جای بهار به او معرفی می کنند. اما تنها یک هفته از به هوش آمدن سید جلال گذشته که او از بیمارستان فرار می کند و با فضای تغییر یافته ی تهران رو به رو می شود ...

معرفی فیلم سیزده 59

فیلم سیزده 59 در ژانر دفاع مقدس و فیلم اجتماعی دسته بندی شده. این فیلم اگر چه که موضوعی نو داشته است اما خوب ساخته نشده است. قصه ی این فیلم به شدت غلو شده است و مشکلاتی نیز دارد که باعث شده از باور پذیری فیلم کاسته شود. فرار سید جلال از بیمارستان نمونه ای از این مشکلات است. بازی دریا آشوری نیز به شدت مصنوعی است و هم در نقش بهار و هم در نقش باران بد ظاهر شده است.
شاید مهم ترین نقطه ی قوت فیلم سیزده 59 بازی پرویز پرستویی باشد که مانند همیشه عالی است. بسیاری از مخاطبان نیز تنها به دلیل حضور پرویز پرستویی به دیدن فیلم رفتند.

عنوان فیلم سیزده 59 با این که به سال 1359 اشاره دارد به صوت متفاوتی نوشته شده است و این موضوع نشان دهنده ی تاکید کارگردان بر عدد سیزده می باشد.

معرفی فیلم سیزده 59

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

معرفی گیاه دارویی چای ترش

معرفی خواص دارویی و مفید سیاه دانه

پیشینه ی سیزده به در، در ایران

هنر و طبیعت، معرفی احمد نادعلیان

معرفی کتاب کارآفرینان زن ایرانی ساکن در ایران نویسنده لیلا س

معرفی کتاب های "بیابان لوت" و "خلیج فارس"

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال