ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

موزه گوگنهایم نیویورک

موزه ی گوگنهایم یک موزه ی بین المللی است که هنر معاصرو مدرن را جمع کرده و به نمایش گذاشته است. این موزه در نیویورک قرار دارد. بنیان گذار و سرمایه گذار آن سولمون آر گوگنهایم می باشد. اعضای موزه های گوگنهایم چهارتا هستند. گوگنهایم نیویورک، کلکسیون گوگنهایم پگی در ونیز، گوگنهایم بیلبائو در اسپانیا و گوگنهایم برلین در آلمان. موزه گوگنهایم نیویورک با کلکسیون جمع کردن هنری سولمون گوگنهایم ظهور پیدا کرد. سولمون یکی از وارثان سرمایه دار صنعت و معدن آمریکا بود. که ارث را از پدرش میر گوگنهایم به ارث برده بود. وی در سال 1920 به جمع آوری آثار هنری آبستره پرداخت. و در سال 1939 موزه ی نقاشی های ذهنی را در نیویورک به نمایش گذاشت. این موزه که تحت اسپانسری و حمایت سولمون آر گوگنهایم بود در سال 1952 به همین نام عنوان گرفت.


موزه گوگنهایم نیویورک

در سال 1959 به این موزه یک مکان دائمی در ساختمانی خلاقانه و تازه ساخته شده داده شد. ساختمانی که فرانک لوید رایت طراحی بود. این موزه یک حرکت بنیادی از موزه ای سنتی را بازنمود می کند. حرکت اسپیرال و مدور از بالا به پایین و از پایین به بالا در حلقه های مدور بتنی سفید بسیار ساده. فضای نمایشگاهی در داخل شامل یک رمپ می باشد که شش طبقه را می پیماید. و داخل این فضای ورودی را یک گنبد شیشه ای نور رسانی می کند که از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. نقاشی ها از شاخه هایی فلزی پنهان در دیوارهای شیبدار آویزان شده اند. موزه در سال 1992 با اضافه کردن یک برج تقریبا ده طبقه گسترش یافت.

موزه گوگنهایم نیویورک

موزه گوگنهایم یک مجموعه کامل از نقاشی های اروپایی قرن بیستم و نقاشی های آمریکایی نیمه دوم قرن بیستم را دارا می باشد. این موزه بزرگترین کلکسیون جهان از نقاشی های واسلی کاندینسکی را دارد. و همچنین منبعی غنی از کارهای پابلو پیکاسو، پاول کلی و جوان میرو می باشد. مجسمه سازی مدرن نیز بصورت عالی در این موزه به نمایش درآمده است.

موزه گوگنهایم نیویورک
این موزه یکی از نمونه های بی نظیر معماری می باشد. بازدید از این بنای ساده و در عین حال زیبا را هیچ گاه نباید کم ارزش شمرد. این موزه بعد از مرگ معمار و طراح آن یعنی فرانک لوید رایت افتتاح و بهره برداری می شود. از میان موزه های گوگنهام، موزه ی قرار گرفته در نیویورک و بیلبائو از شهرتی جهانی برخوردارند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

موزه آثار خطی ارمنستان

موزه پرنس ویلز هند

موزه ویکتوریا هند

موزه هنر آجارا گرجستان

موزه لوور پاریس

موزه پرادو مادرید

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد