همکاری طراح ایرانی با گوگل در لوگوی جام جهانی فیفا 2018 (1)

راشین خیریه، طراح گرافیست ایران، در مورد تجربه خود در طراحی لوگوی گوگل در جام جهانی فوتبال برای تیم ملی فوتبال ایران صحبت کرده است. خیریه در سال 1979 در شهر خرمشهرجنوب استان خوزستان متولد شد. او تنها 9 ماه داشت که جنگ میان ایران و عراق خانواده اش را مجبور کرد به تهران مهاجرت کنند. او در سن 16 سالگی، زمانی که در دبیرستان برای تحصیل رشته گرافیک ثبت نام کرد نقاشی را شروع کرد و هنوز هم نقاش است و در دانشگاه مریلند تحصیل می کند. در ایران، علاوه بر طراحی شخصیت های معروف انیمیشن شکارستانی (مجموعه انیمیشن محبوب در ایران)، او تصاویر بسیاری را خلق کرده و جوایز متعدد بین المللی و داخلی را دریافت کرده است.

 

همکاری طراح ایرانی با گوگل در لوگوی جام جهانی فیفا 2018 (1)

اما نام او پس از همکاری با گوگل برای جام جهانی 2018، شنیده شد. راشین فارغ التحصیل دانشگاه الزهرا تهران با مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در گرافیک است و در سال 2011 به ایالات متحده نقل مکان کرد تا یک دوره 6 ماهه نقاشی و چاپ دستی را در موسسه هنرهای زیبا دانشگاه نیویورک برگزار کند. در مصاحبه ای، او درباره حرفه خود صحبت کرده است. "من 20 سال است که برای کتاب ها تصویر میکشم. حدود 30 کتاب از من در ایران منتشر شده است. من همان تعداد کتاب را در نشریات بین المللی منتشر کرده ام. "پس از مهاجرت، 10 کتاب دیگر را منتشر کرده ام. من با ناشران متعددی در فرانسه، ایتالیا، ژاپن، کره، چین، هند، برزیل، آلمان، سوئیس و غیره همکاری کرده ام. اولین کتاب من پس از مهاجرت دو طوطی (باز تعریف شخصی از داستان تاجر و طوطی )بود. داستان را نوشتم و تصاویر را خلق کردم.

 

همکاری طراح ایرانی با گوگل در لوگوی جام جهانی فیفا 2018 (1)

من همچنین تصاویر کتاب رمضان را که توسط انتشارات مشهور Simon & Schuster منتشر شده است، را طراحی کردم. آخرین کتاب من بستنی زعفرانی است که توسط ناشر سری هری پاتر، شرکت Scholastic منتشر شد. راشین خیریه یکی از 32 طراح گرافیستی است که به گوگل در طراحی لوگوی حضور تیم های ملی فوتبال در جام جهانی فیفا کمک کرده است. این طرحها در هفته گذشته با شروع جام جهانی در روسیه اعلام شد و پس از آن نام راشین در رسانه های اجتماعی، مخصوصا در بین سخنرانان فارسی، شنیده شد. شخصیت های تغییر شکل یافته و شخصیت های اغراق آمیز، از نشانه های طرح های راشین هستند که می توانند در کار او برای گوگل نیز دیده شوند. "تغییر شکل اشکال انسان و حیوانات کار را کمدی می کند. مخاطبان من بیشتر بچه ها هستند من دوست دارم بچه ها با دیدن تصاویر من بر روی کتاب های داستان شاد شوند و بخندند. هرچه طرح ساده تر باشد، بیشتر در ذهن کودکان می ماند.

  

همکاری طراح ایرانی با گوگل در لوگوی جام جهانی فیفا 2018 (1)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

هتل جام جم کیش

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر