رسانه های اجتماعی و سلبریتی ها

در دنیای تحت وب امروزی مانند تلگرام و اینستاگرام، بسیاری افراد شهرت زیادی کسب کردند یا بر شهرت خود افزودند. وسایل ارتباطی و رسانه های اجتماعی، امری اجتناب ناپذیر دنیای امروزی است که بسیار موثر و کارا هستند. این رسانه ها در هر کشوری که وجود داشته باشند باید ابتدا فرهنگ استفاده از آن ها را به استفاده کنندگان آموزش دهیم. چنین رسانه هایی که جهانی هستند و توسط میلیون ها نفر استفاده میشوند میتوانند هم باعث پیشرف و هم افول شخصیتی افراد شوند.

 

رسانه های اجتماعی و سلبریتی ها

رسانه های اجتماعی و سلبریتی ها

فرهنگ استفاده از رسانه های اجتماعی به آنجایی برمیگردد که ما از آن ها به عنوان ابزار استفاده کنیم و نه بعنوان یک مرجع معتبر. در چنین فضاهایی یک سوءبرداشت و یا قضاوت های کورکورانه توسط برخی افراد، میتواند دیگران را نیز تحت تاثیر قرار دهد. وقتی شخصی معروف و به اصطلاح سلبریتی در رسانه های اجتماعی سرلوحه قرار میگیرد، کسانی هستند که آنان را منبع قضاوت های خود میدانند و بدون تعقل و تفکر به دنبال چنین افرادی میروند. اینکه دیگران در چه جایگاهی به چه موضوعی میپردازند و آن را خوب یا بد میدانند، نظر خودشان است اما دنبال کردن ما از قضاوت های دیگران، میتواند فضایی به ناحق ناآرام ایجاد کند. هرکسی خود عقل و منطق دارد، شعور دارد و میتواند بسیاری از مسائل را تشخیص دهد اما قضاوت و برداشت شخصی در بعضی مسائل از عهده ی ما خارج است.

 

رسانه های اجتماعی و سلبریتی ها

در رسانه های اجتماعی میبینیم یک سلبریتی که با به اشتراک گذاشتن ابعاد زندگی شخصی اش و دوستانش، بسیاری را معطوف خود کرده، از این فرصت برای بیان دیدگاه های نادرست راجع به مردم و زادگاهش استفاده میکند. اینکه چه کسی در کجای دنیا چه چیزی میگوید اهمیتی ندارد، اهمیت موضوع آنجاست که مردم در معروف کردن این افراد و تحت تاثیر قرار گرفتن قضاوت های آنان نقش بسزایی دارند. ما هستیم که به اشخاص اعتبار میدهیم و خود نیز اسیر اعتبار آن ها می شویم. اغلب سلبریتی ها به جای فرهنگ سازی و تشویق مردم به رفتارهای پسندیده، آن ها را درگیر حواشی های کوچک و کم ارزش میکنند و متاسفانه ما هستیم که ابزار رسانه های اجتماعی شده ایم و آن ها از ما استفاده میکنند. در نوشته های قبلی نیز اشاره کردیم که درد جامعه ی ما عقب نشینی و قضاوت از راه دور است. درد ما این است که خودکار خارجی میخریم و ماشین وارداتی استفاده میکنیم در حالیکه معترض به تعطیلی کارخانه های داخلی هستیم. سلبریتی ها و ما افراد جامعه برای فرهنگ سازی کشورمان و رسیدن به یک آرمانشهر نیاز به همدلی و همراهی همه جانبه داریم، این که تنها دست به قلم شویم و انتقاد کنیم کار راحتی است اما جنگیدن و رسیدن به آنچه میخواهیم سخت و دشوار. تلاش کنیم و دست در دست هم میهن خویش را کنیم آباد.

 

رسانه های اجتماعی و سلبریتی ها

رسانه های اجتماعی و سلبریتی ها

رسانه های اجتماعی و سلبریتی ها

رسانه های اجتماعی و سلبریتی ها

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

صفحه پکیج ها

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد