زیباترین شهرهای جهان که ظاهر قدیمی خود را حفظ کرده اند - 3.7 out of 5 based on 3 votes

زیباترین شهرهای جهان که ظاهر قدیمی خود را حفظ کرده اند

 در سراسر دنیا، شهر های زیبایی وجود دارند که بافت سنتی خود را حفظ کرده اند و دیدن آنها خالی از لطف نیست. در این مقاله قصد داریم شما را با این شهر های دیدنی آشنا کنیم؛ با ما همراه باشید.

زیباترین شهرهای جهان که ظاهر قدیمی خود را حفظ کرده اند

یزد، ایران؛ شهرِ دیدنی‌های چشم‌نواز

یزد اولین و تنها شهر ایران است که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. البته تا کنون 22 اثر طبیعی و تاریخی ایران در این فهرست قرار گرفته اند؛ اما سراسر شهر یزد به دلیل ویژگی‌های منحصربه‌فرد، به عنوان یک میراث جهانی شناخته شده است. هم چنین یزد اولین شهر خشتی و بعد از ونیز دومین شهر تاریخی جهان به شمار می رود. قدمت این شهر به دوره ساسانیان باز می‌گردد.

زیباترین شهرهای جهان که ظاهر قدیمی خود را حفظ کرده اند

خیوه، ازبکستان؛ شهرِ عطر نان

شهر خیوه در استان خوارزم ازبکستان و در ۲۵ کیلومتری جنوب گرگانج قرار دارد. خیوه دارای مجموعه‌ای از بناهای تاریخی است که به سبک معماری اسلامی و ایرانی ساخته شده و شامل دروازه‌ها، مسجدها، مدرسه‌ها، آرامگاه‌ها، گرمابه‌ها، کاخ‌ها و خانه‌های سنتی می باشد. آرامگاه پوریای ولی در این مجموعه فرهنگی - تاریخی قرار دارد. این آرامگاه بین قرن هشتم تا چهاردهم هجری (۱۴ تا ۲۰ میلادی)، برای بزرگداشت نام «پهلوان محمود» پسر پوستین‌دوزی ساخته شده ‌است.

زیباترین شهرهای جهان که ظاهر قدیمی خود را حفظ کرده اند

باث، انگلستان؛ شهرِ لمس تاریخ

یکی از شهرهای تاریخی انگلستان باث است. دلیل نام گذاری این شهر این است که حمام های تاریخی بسیاری را در خود جای داده و به همین دلیل اسم آن را باث به معنای حمام گذاشته اند. هم چنین در زمان های گذشته باث محل چشمه‌های آب گرم طبیعی بوده و رومیان باستان از این امکان استفاده کرده و حمام‌های باشکوهی را برای خود ساخته اند. این حمام ها امروزه جزو میراث جهانی یونسکو محسوب می شود. جالب است بدانید که ساخت خانه‌های مدرن در این شهر ممنوع است و بناهای سنگی هویت تاریخی شهر را نشان می دهند.

زیباترین شهرهای جهان که ظاهر قدیمی خود را حفظ کرده اند

ادینبرو، اسکاتلند؛ شهرِ نواهای گوشنواز

اِدینبرو دومین شهر بزرگ و پایتخت اسکاتلند می باشد. این شهر زیبا در سال 2009  به عنوان بهترین مکان برای زندگی انتخاب شده است. به علاوه ادینبرو توسط یونسکو عنوان اولین شهر ادبی جهان را دریافت کرد. دلیل این عنوان وجود شاعران و نویسندگان بزرگ و اسطوره‌ای و مقبره‌ های آنها در این شهر است. گردشگران می توانند در تورهای ادبی ادینبرو شرکت کرده و از مکان های ادبی این شهر بازدید نمایند. در گوشه و کنار این شهر، آواز های سنتی نیز شنیده می شود. از معروف‌ترین سازهای این شهر میتوان «بگ پایپس» یا سازهای بادی کیسه‌ای رانام برد که متعلق به اسکاتلند است. معمولا در جشنواره ها و مراسم های رسمی، مردان ادینبرو با پوشیدن دامن‌های معروف‌، این ساز را می نوازند.

زیباترین شهرهای جهان که ظاهر قدیمی خود را حفظ کرده اند

3.8333333333333 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.83 (3 Votes)

مطالب مشابه

هتل سان اند سند دبی

هتل جهان مشهد

هتل سولت اند پرسنال سوئیت هند

هتل دان اند کلور هوم هند

کانتری این اند سوئیتز بای کارلسن، ساهیباباد هند

رستوران نقش جهان کیش

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر