سعی در تربیت بهتر کودکان

سعی در تربیت بهتر کودکان
در تربیت کردن، مهارت های آموزش داده می شود که برای موفقیت اجتماعی، تحصیلی و شغلی لازم است. این مهارت های ضروری شامل موارد زیر می باشد:
•    خویشتن داری و عزت نفس
•    اخلاق خوب داشتن
•    برخورد مهربان و با  ملاحظه با دیگران
خویشتن داری و عزت نفس
بدون خویشتن داری، تک فرزند شما در خطر تبدیل شدن به موجودی خودخواه و طلب کار است. بخش بزرگی از خویشتن داری و عزت نفس، یادگیری در انظار نوبت بودن می باشد. در خانواده های چند فرزندی، بچه ها صبر می کنند زیرا مجبور هستند. آنها فرصت بیشتری دارند تا متوجه شوند فرد دیگری ممکن است بر نیاز آن ها الویت و تقدم داشته باشد. اگر پدر و مادر پوشک بچه کوچولو را عوض می کنند، برادر یا خواهر چهار ساله او که آب میوه می خواهد، می داند باید صبر کند. ممکن است نق بزند، ولی می داند مادر نمی تواند هم زمان هم پوشک عوض کند و هم آب میوه بگیرد و او این مساله را به عنوان یک حقیقت محسوس درک می کند. اگر تک فرزندی یک لیوان آب میوه بخواهد، تقریبا بلافاصله آن را دریافت می کند، زیرا بچه کوچک دیگری نیست که او مجبور به انتظار شود. تک فرزندی می داند که او در اولیت است و بر همه چیز تقدم دارد. والدین باید به او یاد بدهند که همیشه این چنین نخواهد بود. ممکن است امروز اول باشد، فردا دوم و روز بعد اولیت آخر باشد.
اخلاق خوب داشتن

سعی در تربیت بهتر کودکان
اخلاق و رفتار خوب چیزی بیش تر از جویدن غذا با دهان بسته یا استفاده ازچنگال مناسب در زمان شام خوردن است. خوش اخلاقی به معنی احترام گذاشتن به احساسات و نیازهای دیگران است که گاهی باید بر نیاز و احساسات خودمان نیز ترجیح دهیم. اخلاق خوب شامل پرورش دادن توانایی های شناخت خوب از بد و صحیح از غلط است. اخلاق خوب برخورداری از توانایی شناخت و جدا کردن کار درست از نادرست است. همان طور که به تک فرزند مان صبر کردن یاد می دهیم، توجه کردن به تاثیر کلمات و حرکاتمان بر دیگران را نیز به او گوش زد می کنیم.
برخورد مهربان و با ملاحظه والدین با دیگران

سعی در تربیت بهتر کودکان
ساده لوحی است اگر فکر کنیم تک فرزند ما رفتارهای خود محور و خود خواهانه ما را نمی بیند و نمی شنود. در خانواده هایی که بیش از یک بچه دارند، بچه ها در حرکات و رفتار والدین خود درگیر نیستند، اما در خانواده های تک فرزند، هیج چیزی نشنیده یا ندیده باقی نمی ماند. این بدین معنی است که پدر و مادر کودکان تک فرزند باید به دقت رفتارهایی را که از فرزند خود انتظار دارند، مدل دهی کنند. اگر می خواهیم او منصف و محترم باشد، نمی توانیم با صدای بلند سر او داد بزنیم و یا به او توهین کنیم.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر