مراحل مسواک زدن

مراحل مسواک زدن
مسواک را با زاویه ۴۵ درجه نگه دارید:
نکته ای که در مسواک زدن باید به آن توجه کرد، روش نگه داشتن مسواک است. حالت درست نگه داشتن مسواک به این صورت است که مسواک را با زاویه ۴۵ درجه نسبت یه دندان ها می بایست نگه داشت و با حرکات آرام و کوتاه و افقی و یا چرخش شروع به مسواک زدن تنها دندان ها کنید و از کشیدن مسواک به صورت ممتد بر روی دندان و لثه جلوگیری کنید.
حداقل سه دقیقه مسواک بزنید:

مراحل مسواک زدن
برای اینکه تمام دندان ها درست تمیز بشوند، در هر مرتبه دو یا سه عدد از دندان ها را مسواک بزنید و سپس به سراغ سری بعدی برید. بهتر است از دندان های قابل دید  پایین سمت چپ شروع و سپس  بقیه دندان ها را مسواک بزنید. برای جواب بهتر، ابتدا  چند سری حرکت بالا و پایین و سپس یک سری هم به صورت چرخشی تنها بر روی دندان ها و نه لثه، مسواک را بکشید. برای هر سری از دندان ها ۱۵ ثانیه وقت بگذارید و سپس به سراغ سری بعدی بروید.
دندان های آسیاب را مسواک کنید:
پس از انجام مراحل بالا به سراغ دندان های آسیاب بروید. برای این حالت نحوه قرار گیری مسواک تقریبا مشخص است و به همان صورت تخت موازی سقف دهان شروع به شستن دندان های تخت کنید. هر دو سمت و بالا و پایین را مسواک بزنید و برای قسمت های کناری دندان ها زاویه 45 درجه را رعایت کنید.
 قسمت داخلی دندان ها را بشویید:

مراحل مسواک زدن
 سپس سراغ سطح پشتی دندان های جلو بروید. همان طور که در تصویر مشخص است، قسمت داخلی دندان ها را مسواک بزنید.. این حرکت ها هم برای دندان های پایین و هم بالا تکرار کنید.
زبان خود را مسواک بزنید:
مسواک زدن زبان را فراموش نکنید، مسواک زدن علاوه بر دندان شامل زبان هم می شود. برای شستن زبان از مسواک کمک بگیرید ولی بسیار آرام و با فشار کم، تا تمام مواد غذایی را از روی آن بر دارید. این مورد از بوی بد دهان هم جلوگیری می کند.

مراحل مسواک زدن
دهان را آب بکشید:
وقتی تمام دندان ها و زبان را مسواک زدید، مقداری آب با یک لیوان وارد دهان کرده و سپس دهان را بشویید. برخی از کارشناسان معتقدند که این کار را نکنید و دهان را با آب نشویید، زیرا  اثر باکتری زدای خمیر دندان از بین می رود و برخی دیگر با توجه به مضررات فلورید مخالف هستند و توصیه می کنند دهان را بشویید.
از دهانشویه استفاده کنید:
 در آخر هم بهتر است از دهانشویه های فلوراید استفاده کنید و برای سی ثانیه دهان و دندان خود را بشویید. حواستان باشد که آن را قورت ندهید.
با آب نمک دهان را را بشویید:
برای اینکه مطمئن شوید، دندان ها کاملا تمیز شده، می توانید مقداری آب نمک را در دهان قرقره کنید با این کار آخرین مقدار باکتری های باقی مانده هم از بین خواهند رفت. این کار را هفته ای یک یا دو بار انجام دهید.
نکته ها:
•    مسواک زدن زبان باعث می شود بوی بد دهان از بین برود.
•    زمان انجام نخ دندان قبل از مسوک زدن است.
•    حداقل دو بار در روز مسواک بزنید.
•    زمان صحیح یک بار قبل از خواب و یک بار صبح است
•    مسواک را پس از استفاده باید صورت عمودی قرار دهید تا تمام آب خارج شود.
•    بعد از 3 ماه حتما مسواک خود را عوض کنید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

اگر مسواک نزنم چه اتفاقی می افتد؟

چگونه کودکان را به مسواک زدن تشویق کنیم؟

مراحل ایجاد یک تجارت الکترونیک

مزایای مسواک برقی

علت درد چشم در زمان پلک زدن

مراحل لقاح مصنوعی (1)

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر