معرفی فیلم رگ خواب

رگ خواب فیلمی است از حمید نعمت الله که در سال 1394 ساخته شده است. نعمت الله کار کارگردانی و تهیه کنندگی این اثر را بر عهده داشته است. او کارگردانی فیلم های دیگری مثل بوتیک، مار و پله، بی پولی، وضعیت سفید، آرایش غلیظ و شعله ور را نیز بر عهده داشته است.

معرفی فیلم رگ خواب

لیلا حاتمی، کوروش تهامی و الهام کردا از جمله بازیگران این فیلم هستند. داستان فیلم درباره ی زنی به اسم مینا است که لیلا حاتمی ایفای نقش آن را بر عهده داشته است. مینا که از همسرش جدا شده است در پی یافتن خانه و کار است. او در رستورانی مشغول به کار می شود و به کمک صاحب رستوران، کامران (با بازی کوروش تهامی)، در خانه ای ساکن شود. به مرور به علت محبت های زیاد کامران، مینا به او علاقه مند می شود و کامران نیز علاقه ی خود به مینا را بروز می دهد. اما چیزی نمی گذرد که از شدت علاقه ی کامران کم می شود و او دیگر مایل به ادامه ی رابطه اش با مینا نیست...

معرفی فیلم رگ خواب

داستان فیلم رگ خواب را می توان به دو قسمت تقسیم کرد. قسمت اول فیلم درباره ی شروع عشق مینا و کامران است و با شادی های کوچکی برای شخصیت اصلی فیلم همراه است. اما قسمت دوم درباه ی افول عشق کامران نسبت به مینا است و به مرور با رنج و غم مینا شروع شده و به تباهی عشقش منجر می شود.

معرفی فیلم رگ خواب

بازی لیلا حاتمی هر چند خوب و درخشان است اما مانند همیشه نقش زنی درون گرا، کم حرف و منزوی را دارد که به زور کلمه ای بر زبان می آورد. با این وجود نمی توان این موضوع را نادیده گرفت که او این نقش را به بهترین نحو ممکن ایفا می کند. همین مسئله نیز او را مستحق دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای این فیلم کرد که در سی و پنجمین جشنواره ی فیلم فجر به طور مشترک به او و مریلا زارعی برای بازی در فیلم زیر سقف دودی تعلق گرفت.

معرفی فیلم رگ خواب

این فیلم در جشنواره ی فجر همان سال برنده ی بهترین جلوه های ویژه ی میدانی و بهترین عکس نیز شد. رگ خواب در جشنواره های دیگری نیز شرکت کرد و جوایز زیادی را نصیب خود کرد. بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین موسیقی جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی از جمله ی این جوایز است.

معرفی فیلم رگ خواب

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

معرفی گیاه دارویی چای ترش

معرفی خواص دارویی و مفید سیاه دانه

چگونه در شب خواب بهتری داشته باشیم

بدن من به چه میزان خواب نیاز دارد

خواب ضعیف می تواند تاثیرات مضری بر روی عادات خوردن و دیابت د

هنر و طبیعت، معرفی احمد نادعلیان