نزدیک بینی در کودکان

نزدیک بینی اختلال شایع در حال افزایش به خصوص در میان کودکان است. هنگامی که کودکتان نزدیک بین است، اشیای دور تار به نظر می رسند. در حالی که اشیای نزدیک کاملا واضح دیده می شوند. این تاری اشیای دور در کودکان باعث کاهش توانایی آنها در یادگیری و منجر به مشکلات جدی در آینده می شود. کودکان 8 یا 9 ساله ممکن است اصلا متوجه نزدیک بینی خود نشوند و تاری و ضعف دید خود را طبیعی پنداشته و فکر کنند که همه همین طور می بینند. 

 

نزدیک بینی در کودکان

چرا کودکم نزدیک بین شده است؟

احتمالا بارها از خود این سوال را پرسیده اید که چه چیزی شکل چشم کودک شما را تغییر داده و باعث نزدیک بین شدن او شده است؟
پاسخ ها متقاوت اند:
- شرایط محیطی:
زمانی که کودکان وقت کمتری را در محیط بیرون بگذرانند، احتمال مبتلا شدن به نزدیک بینی بیشتر است.
- ارثی:
این بیماری می تواند در خانواده ی شما شیوع پیدا کند و در صورتی که یکی از والدین شما به این بیماری مبتلا باشند، این احتمال برای شما خیلی بیشتر است و این ریسک زمانی بیشتر می شود که هر دو والدین به نزدیک بینی دچار باشند.
پدر و مادرانی که نزدیک بین هستند یا در خانوداده ی آنها سابقه ی نزدیک بینی وجود دارد، احتمال اینکه فرزندشان نزدیک شود، بیشتر است. تحقیقات نشان داده اند علاوه بر به ارث رسیدن نزدیک بینی، خیره شدن به اشیای نزدیک مانند تلفن همراه و تبلت در طولانی مدت باعث نزدیک بین شدن چشم ها می شود. کودکان معمولا تلفن همراه و تبلت را نسبت به کتاب در فاصله ی نزدیک تری از چشم خود نگه می دارند و امکان دارد ساعت ها در فاصله ی نزدیک با تلفن همراه و تبلت خود بازی کنند.
چگونه متوجه شوم کودکم نزدیک بین شده است؟ 

 

نزدیک بینی در کودکان
به حضور علایم زیر در کودکان دقت کنید:
- کودکتان برای دیدن مجبور است، چشم هایش را لوچ کند یا پلکش را تنگ تر کند.
- سردرد
- کودکتان در فاصله ی نزدیک با تلویزیون می نشیند.
- در هنگام مطالعه کتاب را بسیار نزدیک از چشم نگه می دارد.
- متوجه ی اشیای دور نمی شود.
- زیاد پلک می زند.
- اغلب چشم هایش را می مالد.
- بی علاقگی به ورزش یا کارهایی که نیاز به وقت دارد.
تمام والدین بهترین را برای فرزندانشان می خواهند. شاید دوست نداشته باشید، فرزندتان عینک بزند ولی تصور کنید که چگونه دید واضح باعث افزایش اعتماد به نفس در کودکان می شود و به او در مدرسه کمک خواهد کرد.
بهترین راه حل برای کوکان نزدیک بین چه چیزی است؟
برای کودکان نزدیک بین معمولا راه حل همان استفاده از عینک است. برای معاینات بیشتر و دریافت عینک مناسب برای کودکتان، به چشم پزشک مراجعه کنید. فریم های پلاستیکی و شیشه های نشکن می تواند گزینه ای مناسب برای کودکان فعال باشد. به کودکتان اجازه دهید که فریم عینکشان را خودشان انتخاب کنند. این کار برای کودک شما لذت بخش خواهد بود..
اپیدمی نزدیک بینی
نزدیک بینی به سرعت در حال افزایش است. تحقیقات نشان داده اند، نزدیک بینی در ایالات متحده آمریکا از سال 1971 تا کنون 66 درصد افزایش یافته است. برای اینکه به اهمیت این مساله پی ببرید، باید بدانید که تا سال 2050 حدود 4.8 میلیون نفر در سطح جهان نزدیک بین خواهند بود که 49.8 درصد از کل جمعیت جهان است.

 

نزدیک بینی در کودکان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند