ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همکاری طراح ایرانی با گوگل در لوگوی جام جهانی فیفا 2018 (2)

همکاری با گوگل

او در رابطه با همکاری با گوگل می گوید: "چند ماه پیش من یک ایمیل از گوگل دریافت کردم که تقاضای همکاری برای جام جهانی داشت. آنها گفتند که ابتدا باید یک قرارداد محرمانه امضاء کنند. سپس آنها با من تماس گرفتند و گفتند که می خواهند با 32 هنرمند گرافیست و تصویرگر از 32 کشور برای طراحی لوگو های ویژه برای تیم در جام جهانی 2018 همکاری کنند. آنها در ایمیلهایشان توضیح دادند که ما باید ترکیبی از فوتبال و فرهنگ هر کشوری را نشان دهیم. آنها نمی خواستند طرح بسیار سنتی باشند.

 

همکاری طراح ایرانی با گوگل در لوگوی جام جهانی فیفا 2018 (2)

من طرح های پیش نویس زیادی را ایجاد کردم و سعی داشتم از طرح های اسلامی و گل و پرندگان استفاده کنم که نمادهای شناخته شده ایرانی هستند. من همچنین از نمادهای ایرانی روی پیراهن شخصیت ها و روی توپ استفاده کردم. من زمین فوتبال را در یک روستا با خانه های دنجی که زنان و کودکان در حال تشویق بودند طراحی کردم. من همچنین یک گربه ایرانی (پرشین ) را اضافه کردم که امضا من در آثارم است." در پاسخ به سوالی پیرامون حضور زنان در آثارش، پاسخ داد: "اساسا، از آنجایی که می خواستم زنان ایرانی و علاقه آنها به فوتبال را نشان دهم، مجبور بودم ورزشگاه را حذف کنم. زیرا که زنان در ایران مجاز به رفتن به استادیوم نیستند. اگر من آنها را در ورزشگاه نشان میدادم، اشتباه بزرگتری بود و اگر ورزشگاه بدون زنان بود، منطقی نبود. در نتیجه من زمین فوتبال را به روستای ایرانی بردم تا زنان بتوانند در آن نمایش داده شوند. به جز بازیکنان که باید مرد باشند، تعداد تماشاچیان از نظر جنسیت برابر هستند. "

 

همکاری طراح ایرانی با گوگل در لوگوی جام جهانی فیفا 2018 (2)

راشین معتقد است که از آنجایی که تصاویر او برای کتابهای کودکان به خوبی به سطح بین المللی رسیده است واز منتقدان کتاب های کودکان قدردانی می کند، گوگل او را انتخاب کرده است. "آنها به دنبال تعدادی هنرمند بودند که بتوانند فرهنگ سنتی و مدرن خود را نشان دهند. در واقع، من تنها هنرمند گرافیستی هستم که لوگو را با استفاده از برس نقاشی طراحی کرده است. دیگران آن را به صورت دیجیتالی طراحی کرده اند. من فکر می کنم به همین دلیل کار من را انتخاب کردند تا در صفحه اینستاگرام خود نشان دهند. " این هنرمند ایرانی همچنان خاطر نشان کرد که همکارانش در گوگل از این پروژه استقبال می کنند و می گویند اگر تیم ملی ایران بتواند به مرحله بعدی برود، گوگل از او می خواهد طرح جدیدی را ارائه کند."من واقعا امیدوارم تیم ملی را در مرحله بعدی ببینم. این به خاطر مردم ایران و به ویژه پدرم است. پدرم هر روز فوتبال تماشا می کند . دیوانگی او برای فوتبال باور نکردنی است. من این نقاشی را به پدرم هدیه می دهم.

 

همکاری طراح ایرانی با گوگل در لوگوی جام جهانی فیفا 2018 (2)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

هتل جام جم کیش

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد