15 کاری که نباید در سفرهای تنهایی انجام دهید - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نبایدهای سفرهای تک نفره

امروزه به دلیل تغییر در سبک زندگی و مشغله ها و دغدغه های موجود، سفرهایی که به صورت تک نفره و تنهایی انجام می شود، رو به افزایش است. این سفرها را می توان از جنبه های مختلفی بررسی کرد و برای آن ها معایب و مزایایی شمرد. در این مقاله قصد داریم بایدها و نبایدهای این گونه سفرها را با هم بررسی کنیم تا در نهایت سفر خوش و بدون دردسری را تجربه کنیم. اگر شما نیز به سفرهای تک نفره علاقه دارید در این مقاله با ما همراه باشید تا با برخی از زوایای این گونه سفرها آشنا شویم. به یاد داشته باشید که به طور کلی سفرهای تک نفره می تواند فرصت مناسبی برای شما باشد تا بر روی ویژگی های شخصیتی خود کار کنید و برای مستقل شدن، تمرین کنید.

نبایدهای سفرهای تک نفره

 1. انتخاب محل اقامت

برای انتخاب محل اقامتتان در سفرهای تک نفره دو راه پیش روی شما می باشد. یکی انتخاب هتل ها و مسافرخانه های لوکس و دیگری اجاره ی اتاقی سنتی یا سوئیتی کوچک. در صورتی که شما هتل های لوکس را برای سفرتان انتخاب کنید امکان آشنایی شما با افراد دیگر بیشتر خواهد شد و اگر اتاق های سنتی را برای سفرتان در نظر بگیرید، آرامش بیشتری خواهید داشت و می توانید حال و هوایی متناسب با منطقه را تجربه کنید.

 1. در ابتدا و انتهای سفرتان مضطرب نباشید

معمولا روز اول و روز آخر سفر، شما در آسیب پذیرترین حالت خود قرار دارید. چرا که نگران برنامه ریزی برای ادامه ی سفر و یا بازگشتتان خواهید بود. تجربه ثابت کرده است که بهتر است در این زمان ها به خودتان مسلط باشید و تدابیری را برای راحت تر شدن کارهایتان انجام دهید. به عنوان مثال می توانید هتل خود را در نزدیکی فرودگاه و یا ایستگاه قطار، رزرو کنید که برای رسیدن به آن ها مشکلی برایتان پیش نیاید.

 1. احساس تنهایی نکنید

ممکن است شما در برخورد با افرادی که به صورت گروهی سفر کرده اند و یا با همسرشان به سفر آمده اند، احساس تنهایی کنید اما به این فکر کنید که سفر به صورت تک نفره انتخاب شما بوده است و بنابراین بهتر است از سفرتان لذت ببرید. در این گونه سفرها فرصت مناسبی برای شما پیش می آید که تمرین کنید و بدانید برای شادی به فرد دیگری نیاز ندارید.

 1. پول نقد یادتان نرود

همیشه این احتمال را بدهید که ممکن است، در مواقع ضروری به پول نقد نیاز داشته باشید. این احتمال در سفرهای تک نفره مهم تر نیز می باشد. چرا که شما تنها هستید و نمی توانید از همسفرهایتان کمک بخواهید.

نبایدهای سفرهای تک نفره

 1. کارهای تک نفره

تنها سفر کردن آزادی عمل بیشتری برای شما به ارمغان می آورد. بنابراین در این گونه سفرها شما می توانید به طور کامل به کارهایی که به آن ها علاقه دارید بپردازید و نیازی نیست که خودتان را با فرد دیگری هماهنگ کنید.

 1. مواظب سلامتی خود باشید

بهتر است در این گونه سفرها داروهای مورد نیاز و ضروری را به همراه خود داشته باشید که اگر مشکلی برایتان پیش آمد و به دکتر یا داروخانه دسترسی نداشتید، بتوانید تا حدی مشکل خود را رفع کنید.

 1. از تغییرات استقبال کنید

از دیگر ویژگی های سفرهای تنهایی این است که شما می توانید به راحتی برنامه ی خود را تغییر دهید و هیچ محدودیتی در این زمینه نداشته باشید. پس نگران تغییرات احتمالی در برنامه ی سفرتان نباشید و همه ی ایده های خود را اجرا کنید.

نبایدهای سفرهای تک نفره

 1. ریسک نکنید

فراموش نکنید که شما تنها هستید و خطرات بیشتری در این شرایط شما را تهدید خواهد کرد. بنابراین به هیچ عنوان به کارهای پر رسیک تن ندهید و برای خودتان دردسر ایجاد نکنید.

 1. از برنامه خارج نشوید

قبل از ایجاد تغییرات در برنامه ی خودتان همه ی موارد را بسنجید و پیش بینی های مورد نیاز را انجام دهید. به مقدار پولی که همراه دارید فکر کنید و احتمالات مختلف را نیز در نظر بگیرید.

 1. رزرو را فراموش نکنید

بهتر است برای بازدید از موزه ها یا مکان های شلوغ از قبل بلیط بگیرید. در این صورت نیازی نیست که در صف های طولانی مدت بیستید و تنهایی حوصله تان سر برود.

 1. به خودتان سخت نگیرید

همه چیز یک سفر تک نفره به شما بستگی دارد. ممکن است این سفر بسیار شاد و جذاب باشد و یا این که کسل کننده و پر استرس. بنابراین برای خود تفریحات متنوع در نظر بگیرید و تجربه های تازه داشته باشید. در این صورت است که می توانید سفر بهتری را تجربه کنید.

نبایدهای سفرهای تک نفره

 1. منزوی و خجالتی نباشید

سفرهای تک نفره بهترین فرصت برای برقراری ارتباط با افراد بومی منطقه است. در این صورت شما باید خجالت را کنار گذاشته و با افرادی که می بینید ارتباط برقرار کنید. این کار به شما کمک می کند که به مرور از خجالتی بودن خود بکاهید و با افراد بیشتری آشنا شده و از آن ها در مورد سبک زندگی شان سوال بپرسید.

 1. ساعت اهمیتی ندارد

از دیگر ویژگی های مثبت تنها سفر کردن این است که شما باید تنها برای خودتان برنامه بچینید و به علایق و محدودیت های دیگران توجهی نکنید. در این صورت می توانید هر زمان که می خواهید بخوابید یا از خواب بیدار شوید. شما قرار است تنها به خودتان توجه کنید و سفری عالی را رقم بزنید.

نبایدهای سفرهای تک نفره

 1. آشنایی با افراد شبیه خودتان

ممکن است در طول سفرتان با افرادی آشنا شوید که شبیه شما هستند و یا لهجه شان با لهجه ی شما یکی است. در این صورت می توانید راحت تر با آن ها ارتباط برقرار کرده و از آن ها کمک بخواهید.

 1. اطرافیانتان را بی خبر نگذارید

یکی از مهم ترین کارهایی که باید در سفرهای تکی انجام دهید، این است که یکی از آشناها یا اعضای خانواده ی خود را از برنامه ی سفرتان، محل اقامتتان و دیگر موارد مهم باخبر کنید. در این صورت اگر با مشکلی مواجه شدید آن ها می توانند به شما کمک کنند و مهم تر این که کم تر احساس نگرانی می کنند.

نبایدهای سفرهای تک نفره

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر