آغاز آخرالزمان در سریال سوپرنچرال

اطلاعات فیلم:

نام سریال: ماورا الطبیعه (supernatural)

تهیه کننده: اریک کرایپ

بازیگران: جنسن اکلس، جرد پادکلی، میشا کالینز، مارک شپرد

آغاز آخرالزمان در سریال سوپرنچرال

سریال سوپرنچرال در ژانر وحشت و جنایی در سال 2005 شروع به کار می کند. داستان کلی این سریال کارهایی است که دو برادر با نام سم و دین وینچستر برای مبارزه با هیولاها، جادوگران و شیاطین انجام می دهند. در کنار این داستان کلی، یک رشته ی به هم متصل کننده از اتفاقات در فصول مختلف وجود دارد که تقدیر این دو برادر است.

سوپرنچرال به پایان فصل چهار رسیده است و منتظر آزادی لوسیفر است. سال ها پیش ازازل با قربانی کردن هشت راهبه ی باکره با لوسیفر تماس می گیرد و لوسیفر به او می گوید باید فرزندی برگزیده برای او انتخاب کند و سپس لیلیث را آزاد کند تا او قفل های قفسش را بشکند.

آغاز آخرالزمان در سریال سوپرنچرال

ازازل فرزندان زیادی را در روز 6 ماهگی انتخاب می کند و به آن ها از خون خودش می دهد و مادرانشان را می کشد. یکی از این فرزندان سم وینچستر بود که مادرش مری شکارچی بود و پدرش پس از آن یک شکارچی شد. جان وینچستر، پدر سم، همیشه سعی می کرد او را از این اتفاقات دور نگه دارد، اما وقتی دین در حال مرگ است، جان خودش را فدا می کند. ازازل که نه تنها جان را از سر راه خود برداشته، توانسته است کلید دروازه های جهنم را در قالب کلت ساموئل به دست آورد و درهای جهنم را باز می کند، اما در نهایت توسط دین کشته می شود.

پس از باز شدن درهای جهنم لیلیث از یک سو درحال شکستن قفل ها است و شیطانی به نام روبی به سم نزدیک می شود تا به او کمک کند که لیلیث را بکشد و از آزادی لوسیفر جلوگیری کند. دین با یک معامله کشته شده و به جهنم می رود اما توسط فرشته ای به نام کستیل آزاد می شود و می فهمد برای جلوگیری از لوسیفر برگزیده است. دو برادر یکی برگزیده از سوی خدا است و دیگری برگزیده از سوی لوسیفر. سم و دین پس از مدتی با هم دعوا می کنند و از هم جدا می شوند. سم که فکر می کند باید لیلیث را بکشد، با خوردن خون روبی و قوی شدن در کشتن شیاطین این کار را می کند، اما روبی می گوید او با کشتن لیلیث آخرین قفل را شکسته است و لوسیفر آزاد شده است.

آغاز آخرالزمان در سریال سوپرنچرال

لیلیث در افسانه ها به عنوان اولین همسر آدم و یکی از الهه های سومر، بابل و عیلام آمده است. اما او نقش های دیگری هم دارد. این شیطان که نامش بارها در منابع گوناگون آمده است، مخلوق لوسیفر است تا به خدا نشان دهد چیزی بهتر از انسان ها می توان ساخت، اما خدا آن دو را از بهشت می راند و لوسیفر را در جهنم زندانی می کند. لیلیث که عاشق لوسیفر شده بود، قسم می خورد قفل های قفس لوسیفر را بشکند و انتقامش را از انسان ها بگیرد. این قسم خوردن لوسیفر و لیلیث علیه انسان ها، همان چیزی است که به عنوان آخرالزمان وعده داده شده است.

در برخی افسانه های دیگر لیلیث حتی از لوسیفر هم قدیمی تر است و قبل از لوسیفر به انسان سجده نکرده است، اما چون یک فرشته نبوده مورد غضب خداوند قرار نگرفته است. اما زمانی که لوسیفر نیز نافرمانی کرد، هر دوی آن ها از بهشت اخراج شدند. ابن اثیر عقیده دارد لیلیث بنده ی لوسیفر بوده است و از گنج هایی که لوسیفر در طی هزاران سال جمع آوری کرده بوده محافظت می کرده است. برای همین وقتی لوسیفر از بهشت اخراج می شود، خود را به شکل مار درآورده و از بین بوته های گندم گذشته و با حوا هم زبان می شود و او را به خوردن سیب ممنوعه ترغیب می کند.

آغاز آخرالزمان در سریال سوپرنچرال

آغاز آخرالزمان در ادیان ابراهیمی مراحل زیادی دارد. هر کدام از ادیان مراحل خود را دارند و اشکال گوناگونی از آخرالزمان را بیان کرده اند. در دین اسلام باید برگزیده ی شیطان به نام دجال زاده شود، همچنین برگزیده ی خدا که از نسل حضرت محمد است رهبری لشگریان مسلمان را به عهده بگیرد.

برای زاده شدن دجال اتفاقات زیادی باید بیفتد که تسخیر ارض مقدس، گسترش فساد در زمین، ناامیدی از اصلاح امور و... نشانه هایی از آن است. در روایت یهودی نه تنها باید شرایط انسانی محیا شود، که خود لوسیفر هم باید از جهنم رها شود و این رهایی وظیفه ی لیلیث است. از سوی خدا هم مایکل یا میکائیل به رهبری می رسد تا این بار به جای تبعید شیطان به دوزخ، او را بکشد و بهشت را بر زمین بیاورد.

روایات اپوکریفاها بسیار از این گسترده تر و با جزئیات بیشتری است. در آن روایت ها قفل های قفس لوسیفر هم تشریح شده اند که از میان آن ها می توان به آزادی برخی شیاطین قدرتمند، قتل عام تعدادی نوزاد، قربانی کردن چند فرشته در کنار قفس لوسیفر، نابودی یک شهر و نهایتا قربانی شدن لیلیث به وسیله ی فرد برگزیده ی لوسیفر اشاره کرد. پس از آزادی لوسیفر آخر الزمان و جنگ تمام عیار نیروهای شر و نیروهای خیر آغاز می شود. هر کدام از آن ها سپاهیانی را گرد خود می آورند و سعی می کنند سپاه دشمن را شکست دهند که مطابق پیش بینی ها نهایتا سپاهیان خیر که به خدا ایمان دارند پیروز می شوند. پس از آن بار دیگر بهشت به زمین می آید و گناه آدم و حوا که به فرزندان آن ها ارث رسیده است بخشیده خواهد شد.

آغاز آخرالزمان در سریال سوپرنچرال

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر