آنچه در مورد بوتاکس باید بدانید

آنچه در مورد بوتاکس باید بدانید
تزریق بوتاکس می تواند باعث حذف چین و چروک های دور دهان و چشم شود، ولی آیا بوتاکس می تواند تیرگی و پف زیر چشم را نیز کاهش دهد؟
سم بوتولونیوم که بوتاکس نامیده می شود؛ نوعی داروست  که باعث حذف ماهیچه های انقباض دهنده ای می شود که سبب چین و چروک ها هستند. بوتاکس به صورت موقت چین و چروک نواحی زیر را کاهش می دهد:
- بین دو ابرو
- پیشانی
-کناره ی چشم
- اطراف دهان
البته سازمان بهداشت جهانی استفاده از بوتاکس برای زیر چشم  را تایید نکرده است.
بوتاکس چگونه کار می کند؟
بوتاکسی که تزریق می شود شامل سه بخش اصلی است، سم بوتولونیوم  آ، آلبونیم  و سدیم کلراید.
تزریق بوتاکس به درون ماهیچه ها
 بوتاکس، ایمپاس های  عصبی را که باعث انقباض ماهیچه ای می شود، مسدود می کند. این عضله دیگر قادر به  حرکت نیست و این باعث کاهش چروک می شود. چین‌های پیشانی و بین ابروها به‌ علت انقباض و جمع شدن عضلاتی است که زیر پوست آن ناحیه قرار دارند. منقبض کردن عضلات پیشانی باعث پیدایش فرورفتگی و چین خوردگی پوست می‌شود. با شل کردن عضلات، پوست هم صاف می‌شود اما با گذشت سال‌ها و انقباضات مکرر جای این چین‌ها دائمی می‌شود به‌ نحوی که حتی وقتی انقباض نیز وجود ندارد، چین‌ها روی پیشانی باقی هستند. برای اینکه یک عضله منقبض شود باید امواج عصبی مربوطه بتواند از طریق عصب به عضله برسند. بوتاکس مانع انتقال جریان مربوطه از عصب به عضله می‌شود لذا عضله دیگر قادر به انقباض نخواهد بود و شل شده و چین و چروک‌ها نیز برطرف می‌شوند.
بوتاکس تنها می تواند چروک نواحی صورت که حرکت می کنند را کاهش دهد. متخصص زیبایی معمولا آن را روی خطوط چروک بین دو ابرو، خطوط چروک پیشانی استفاده می کند. بوتاکس اثر دائمی ندارد، طی مدت 3 الی 6 ماه اثر خود را از دست می دهد و برای حفظ بیشتر اثر، فرد نیاز به تزریق بیشتر دارد. بوتاکس برای درمان بعضی بیماری ها مثل میگرن نیز به کار برده می شود.
آیا بوتاکس زیر چشم موثر است؟

آنچه در مورد بوتاکس باید بدانید
تزریق بوتاکس زیر چشم برای کاهش تیرگی و پف  هنوز تایید نشده است.
اثرات جانبی تزریق بوتاکس زیر چشم
- مشکل در بستن چشم
- افتادگی چشم
- بی حسی چشم
- تورم پلک پایینی
دیگر اثرات شناخته شده:
- خون ریزی
- سر گیجه
- غش
- ورم در ناحیه تزریق
- قرمزی
بهترین زمان تزریق بوتاکس چه زمانی است؟

آنچه در مورد بوتاکس باید بدانید
بوتاکس بهتر است قبل از ایجاد ترک پوستی تزریق شود، چون کار بوتاکس ریلکس کردن عضلات است و قابلیت لیفت را ندارد، به‌همین دلیل بهتر است قبل از ایجاد چین ‌و ‌چروک تزریق شود. در افراد جوان شکل و تاثیرگذاری بوتاکس بهتر است، اما در سنین بالا به ‌دلیل کوچک شدن عضلات و افتادگی پوست بوتاکس تاثیرگذاری چندانی ندارد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند