اقامتگاهی در جوار آرامگاه کوروش

شهرستان پاسارگاد در فاصله ی 130 کیلومتری شمال شیراز قرار دارد و مرکز آن نیز سعادت شهر است. این شهرستان میزبان مجموعه ی جهانی پاسارگاد است که آرامگاه کوروش در آن قرار دارد و به عنوان میراث جهانی به ثبت رسیده است. گفتنی است که این مجموعه، پنجمین مجموعه ی ثبت شده در این فهرست از سوی ایران است.

همان طور که می دانید کوروش بنیان گذار سلسه ی هخامنشان و نخستین پادشاه هخامنشی بوده است و در سال های 559 تا 529 قبل از میلاد بر ایران که در آن زمان شامل نواحی گسترده ای از آسیا می شده است، حکومت می کرده. بنابراین مجموعه ی جهانی پاسارگاد و آرامگاه کوروش از اهمیت ویژه ای برخوردار است و گردشگران داخلی و خارجی زیادی نیز مایل به بازدید از آن هستند.

اقامتگاهی در جوار آرامگاه کوروش

اما متاسفانه در طول سال های گذشته، عدم وجود اقامتگاه مدرن و امکانات گردشگری در این منطقه یکی از معضلات اساسی گردشگری بوده است. اما بالاخره پس از مدت های طولانی این معضل رفع شده و خبرهای تازه ای در این باره شنیده می شود.

بهنام اسفندیاری، شهردار پاسارگاد، اعلام کرده است که از اوایل خرداد ماه سال 1397 ساخت اقامتگاهی در نزدیکی آرامگاه کوروش آغاز شده است و این اقامتگاه از اوایل آذر 97 به بهره برداری می رسد. بر طبق این خبر منظره و چشم انداز این اقامتگاه؛ آرامگاه کوروش کبیر می باشد و از جذابیت های ویژه ای برخوردار است.

اقامتگاهی در جوار آرامگاه کوروش

شهردار پاسارگاد اعلام کرده است که از همان اوایل آذر ماه و با شروع راه اندازی اقامتگاه، تمام علاقمندان می توانند با مراجعه به سایت شهرداری مادر سلیمان یا پاسارگاد، نسبت به رزرو این اقامتگاه اقدام کرده و تجربه ای بی نظیر را در نزدیکی آرامگاه کوروش برای خود رقم بزنند. آدرس این وب سایت ها عبارت اند از: pasargadcity.ir  و یا  madarsoliman.ir

گفتنی است که اسفندیاری اعلام کرده است که برای ساخت و ساز این اقامتگاه تا کنون بیش از پنج میلیارد ریال هزینه شده است. همچنین در ورودی شهر پاسارگاد امکاناتی ایجاد شده است که برندهای معروف تجاری بتوانند تبلیغات خود را در این مکان پر رفت و آمد قرار دهند.

 اقامتگاهی در جوار آرامگاه کوروش

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

آرامگاه همایون هند

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر