ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

درمان های طبیعی برای استرس و اضطراب

درمان های طبیعی برای استرس و اضطراب
 داروهای طبیعی نسبت به داروها و درمان های جنجال برانگیز بسیار کاربردی تر هستند. البته برای انجام بعضی از این درمان های طبیعی، مثل رژیم های غذایی باید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید.
ورزش
ورزش روش اصلی برای خاموش کردن اضطراب است. ورزش کردن می تواند اضطرابی را که ناشی از یک چرخه ی استرس آور است، آرام کند. هنگامیکه شما در حالت استرس هستید، هر یک از سیستم‌های بدن شما (قلبی عروقی، تنفسی، عضلانی و غیره) باید بطور یکپارچه با هم در تعامل باشند تا شما بتوانید استرس را بدرستی مدیریت کنید. ورزش در واقع به این سیستم‌های بدن کمک می‌کند که این تعامل را به یک روش سالم، انجام دهند. برخی تمرینات مانند دویدن، دوچرخه سواری یا وزنه زدن، به شما امکان می‌دهند درگیر یک ریتم شوید. آن جریان ریتمیک از یک عمل تکرار شونده، ذهن شما را آرام می‌کند.
مدیتیشن

درمان های طبیعی برای استرس و اضطراب
مدیتیشن می تواند افکار را نظم ببخشد تا راحت تر با استرس، اضطراب کنار بیایید. مدیتیشن شامل مراقبه و یوگاست. یوگا روش موثری است برای افزایش آمادگی جسمانی، انعطاف‌پذیری و آرامش. یوگا را می‌توان با آرامش تدریجی عضلات مقایسه کرد، اگرچه یوگا روشی کاملتر است.
تمرینات آرامش بخش

درمان های طبیعی برای استرس و اضطراب
بعضی افراد هنگام مواجه با موقعیت های استرس آور ماهیچه ها را منقبض می کنند یا به فکر خود فشار می آورند. این تمرینات می تواند بسیار کمک کننده باشد. در شرایطی راحت قرار بگیرید و بر روی تک تک عضلات خود تمرکز کرده و آن را ریلکس کنید. از انگشت شصت پا شروع کنید تا به فک و شانه برسید.
نوشتن

درمان های طبیعی برای استرس و اضطراب
راهی برای بیان اضطراب و استرس خود بیابید تا احساس کنید قادر به کنترل و مدیریت آن هستید.
راهکرد مدیریت زمان
زمانی که کارهای زیادی برای انجام دادن داشته باشید، ممکن است دچار اضطراب شوید. این کارها می تواند فعالیت های خانوادگی، شغلی و یا فعالیت های مربوط به سلامت باشد.
اگر برنامه ایی برای انجام منظم کارهایتان داشته باشید، می توانید با اضطراب تان مقابله کنید. راهکرد های موثر مدیریت زمان می تواند به افراد کمک کند که در هر زمان فقط بر روی یک مساله تمرکز کنند. کارهای ضروری‌تان را به آخرین ساعاتِ آخر هفته، و بعد از خاتمه‌ی جلسه هفتگی نکشانید. از روزهای آخر هفته برای انرژی گرفتن جهت برنامه‌ریزی برای کل هفته‌ در روز شنبه استفاده کنید.
آروماتراپی
بوئیدن روغن های گیاهی تسکین دهنده، می تواند به کاهش استرس کمک کند. بعضی بوها ممکن است بر روی شما تاثیر بیشتری داشته باشد و عود لوندد(استوخدوس)معمولا بسیار مفید است. آروماتراپی می تواند به بیمارانی که از افسردگی رنج می برند کمک کند. همانطور که می دانید مرکز احساسی بدن در مغز واقع شده و ارتباط تنگاتنگی با حس بویایی دارد. محققان بر این باورند که استفاده از رایحه درمانی سبب تحریک سیستم اندوکرین (غدد مترشحه داخلی) و مکانیزم قسمت های حاشیه ای مغز می شود. آروماتراپی افسردگی را درمان نمی کند، بلکه از نظر احساسی حالات ذهنی خاصی را در فرد ایجاد می کند و تاثیرات مثبتی را در مغز ایجاد می نماید که به واسطه آن از تنش ها کاسته شده و حال عمومی فرد تعدیل می گردد.
تغذیه صحیح
یکی دیگر از مواردی که بر افزایش و یا کاهش اضطراب تاثیرگذار است، نحوه تغذیه می‌باشد. گروهی از مواد غذایی باعث افزایش اضطراب هستند و گروهی دیگر اضطراب را کاهش می‌دهند.
چای گیاهی
بسیاری از انواع چای گیاهی می توانند برای درمان استرس و اضطراب مفید است.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد