ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رتبه پر بازدیدترین کشورهای دنیا

بر اساس گزارش منتشر شده توسط سازمان جهانی گردشگری، در سال 2016، تعداد بازدیدکنندگان فرانسه بیشتر از هر کشور دیگری در جهان به دست آمد. بیش از 82.6 میلیون نفر در فرانسه حضور داشتند تا جاذبه های مشهور جهان مانند لوور، برج ایفل، ورسای، و Arc de Triomphe را ببینند. بسیاری از این جاذبه های اصلی در پایتخت فرانسه، پاریس، که در میان بزرگترین شهرهای اروپا نیز قرار دارد، قرار گرفته اند.پس از فرانسه، ایالات متحده مکان شماره دو بین کشورهای پر بازدید جهان است. ایالات متحده در سال 2016 حدود 75.6 میلیون بازدید کننده داشت. بازدیدکنندگان به ایالات متحده می روند تا مکان های دیدنی مانند نیویورک، پارک ملی Yellowstone، آبشار نیاگارا و Grand Canyon را ببینید.

 

رتبه پر بازدیدترین کشورهای دنیا

10. مالزی - 26.8 میلیون بازدید کننده
مالزی یک کشور در جنوب شرقی آسیا است. از انرژی شهری کوالالامپور تا جنگل های طبیعی و سواحل طبیعی بی نظیر، مالزی تجربه های منحصر به فردی را ارائه می دهد که مسافران به دنبال آن هستند. از زمان راه اندازی کمپین گردشگری عظیم در اواخر دهه 1990، صنعت گردشگری به طور پیوسته در حال رشد است.


9. تایلند - 32.6 میلیون بازدید کننده
با سواحل آفتابی، شنی، جزایر گرمسیری، حیات وحش غنی، مکان های باستان شناسی، معابد و صومعه ها، تایلند یک نقطه جذاب توریستی جهانی است. جشنواره های بانشاط و زنده کشور، زندگی شبانه پررونق، امکانات خرید در کلاس جهانی و غذاهای پرطرفدار تایلندی، همه جاذبه های مهم توریستی در این کشور هستند. برآورد شده است که به طور مستقیم و غیر مستقیم درآمد حاصل از گردشگری تقریبا 20.2 درصد از تولید ناخالص ملی کشور را تشکیل می دهد. همچنین فرض شده است که تا سال 2032، تایلند حدود 100 میلیون بازدید کننده دریافت خواهد کرد.

 

 

رتبه پر بازدیدترین کشورهای دنیا


8. مکزیک - 35 میلیون بازدید کننده
مکزیک، کشوری بزرگ که در شمال امریکا قرار دارد، به خاطر سواحل بکر و استراحتگاه های کلاس جهانی شناخته شده است. در دهه های اخیر، صنعت گردشگری در کشور یک رشد چشمگیر داشته است. با داشتن ثروت فرهنگی و سایت های میراث جهانی یونسکو، جای تعجب نیست که چرا مسافران مکزیک را دوست دارند. اکثریت بازدیدکنندگان از همسایگان این کشور از شمال، کانادا و ایالات متحده آمده اند، گرچه تعداد روزافزون مسافران از اروپا و آسیا نیز به این کشور سفر می کنند.


7. آلمان - 35.6 میلیون بازدید کننده
آلمان تعداد زیادی گردشگر را از سراسر جهان و همچنین از داخل کشور دریافت می کند. پیش بینی می شود که صنعت گردشگری در آلمان 4.5٪ تولید ناخالص داخلی کشور را شامل شود و در نتیجه 2 میلیون فرصت شغلی مربوط به مسافرت و گردشگری ایجاد می شود. برلین، مونیخ و هامبورگ از شهرهایپربازدید کشور هستند. بازدید از کشور برای اهداف آموزشی و تجاری بسیار معمول است. چندین حوزه حفاظت شده در آلمان مانند پارک ملی Saxon Switzerland، پارک ملی Western Pomerania Lagoon Area و پارک ملی Jasmund، هر ساله میلیون ها گردشگر را جذب می کنند.

 

رتبه پر بازدیدترین کشورهای دنیا
6. بریتانیا - 35.8 میلیون بازدید کننده
با داشتن تاریخی طولانی و جالب، و همچنین فرهنگ غنی و تاسیسات و زیرساخت های گردشگری توسعه یافته عالی، بریتانیا به عنوان ششمین کشور پر بازدید در جهان به شمار می رود. توریست های انگلستان می توانند درآمد حدود 17.2 میلیارد دلار برای کشور تولید کنند. اکثر بازدیدکنندگان از سایر نقاط اروپا وارد می شوند در حالی که گردشگران ایالات متحده و کانادا دومین گروه از بازدید کنندگان خارجی به کشور هستند. صنعت گردشگری داخلی در کشور نیز پر رونق است. لندن پرطرفدارترین شهر در انگلیس است و برج لندن محبوب ترین جاذبه در کل کشور است.


5. ایتالیا - 52.4 میلیون بازدید کننده
برای بسیاری، ایتالیا یکی از مقاصد رویایی زندگی است. با 50 سایت میراث جهانی یونسکو، مصنوعات فرهنگی بی شماری، ساختمان ها و سایت های باستان شناسی از امپراطوری روم و دوره های رنسانس همراه با روستاهای جذاب آلپ و شهرها در شمال کشور و شگفت انگیز ترین سواحل مدیترانه ای جنوبی، ایتالیا به پنجمین کشور پر بازدید در جهان تبدیل شده است. برخی از شهرهای پرجمعیت آن عبارتند از: رم، ونیز، فلورانس و میلان، هر کدام با جاذبه های منحصر به فرد، تاریخ، فرهنگ و غذاهای خود. ایتالیا به طور مرتب در میان کشورهای بازدید شده در جهان قرار دارد.

 

رتبه پر بازدیدترین کشورهای دنیا
4. چین - 59.3 میلیون بازدید کننده
سرزمین دیوار بزرگ چین، کوه های Fiver Sacred، معبد Shaolin، آبشار Huangguoshu، شهر ممنوعه، Three Gorges و دیگر مکان های طبیعی، فرهنگی و تاریخی مهم، در واقع یکی از پرطرفدار ترین مقاصد گردشگری در جهان است. این کشور در سال 2014 55.6 میلیون بازدید کننده خارجی دریافت کرد و از درآمد ارز خارجی 45.8 دلار در سال 2010 بهره مند شد. به گفته سازمان تجارت جهانی(WTO)، تعداد توریست های چینی در سال های آینده به سرعت افزایش می یابند و تا سال 2020 کشور رتبه اول را در بخش توریست در سراسر جهان خواهد داشت.


3. اسپانیا - 75.6 میلیون بازدید کننده
گردشگری یک صنعت عمده در اسپانیا است که تقریبا 11 درصد به تولید ناخالص ملی کشور کمک کرده است. اکثر بازدیدکنندگان اسپانیا از کشورهای اروپایی مانند انگلستان، فرانسه، ایتالیا و آلمان هستند. بین شهرهای تاریخی این کشور و شهرهایی مانند بارسلونا و مادرید، اقامتگاه های سطح جهانی در سواحل مدیترانه و اقیانوس اطلس، جشنهای مردمی مانند کارناوال، 15 پارک ملی، امکانات گردشگری بسیار پیشرفته زمستانی، و شب های پر جنب و جوش، اسپانیا یک نقطۀ جذاب گردشگری است. 13 شهر اسپانیایی نیز به عنوان میراث جهانی یونسکو در نظر گرفته شده اند، که بازدید کنندگان خارجی را با جذابیت منحصر به فرد و قابل توجه خود جذب می کنند. .

 

رتبه پر بازدیدترین کشورهای دنیا
2. ایالات متحده - 75.6 میلیون بازدید کننده
ایالات متحده کشوری وسیع است و تعداد زیادی جاذبه برای مسافران جهانی دارد. بسیاری از شهرهای ایالات متحده مانند نیویورک، لس آنجلس، لاس وگاس در طول سال با گردشگران رونق پیدا می کنند. مهمترین جاذبه های طبیعی در این کشور عبارتند از: گراند کانیون، پارک ملی Yellowstone، شگفتی های زیرزمینی Alaskan، سواحل هاوایی و غیره. صنعت گردشگری در 29 ایالت کشور یکی از سه صنعت اول است که بیشترین تعداد فرصت های شغلی را ایجاد می کند. U.S.A بزرگترین تعداد گردشگران خارجی را از مکزیک، کانادا و انگلستان می پذیرد و صنعت گردشگری داخلی آن نیز بسیار فعال است.


1. فرانسه - 82.6 میلیون بازدید کننده
فرانسه جهان را در زمینه گردشگری رهبری می کند. فرانسه میزبان انواع مکان های توریستی مانند شهرهای فرهنگی مانند پاریس، لیون، استراسبورگ، کوه های آلپ، استراحتگاه های اسکی، سواحل، روستاهای زیبای فرانسه، باغ ها و پارک های بسیار زیبا و غیره است. این کشورجایگاه 37 سایت میراث جهانی یونسکو به شمار می رود که به خاطر ارزش برجسته ی جهانی شناخته شده اند. در فرانسه 9.7 درصد از تولید ناخالص داخلی توسط بخش گردشگری تامین ی شود. 30٪ از درآمد حاصل از گردشگری از گردشگران خارجی به دست می آید، در حالی که 70٪ باقی مانده از گردشگری داخلی است. همانطور که فرانسه، پربازدیدترین کشورهای جهان است، فرانسه نیز پربازدیدترین شهر در جهان است. 

 

رتبه پر بازدیدترین کشورهای دنیا

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رزماری و یک دنیا خاصیت

از گیاه پر خاصیت گزنه استفاده کنید

چند مورد از بهترین سایت های بالون سواری در دنیا

نخستین داوطلب پیوند سر در دنیا

طرز تهیه ی مرغ شکم پر

بهترین سایت های شبکه اجتماعی مورد استفاده مردم دنیا

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد