معرفی کتاب من

مجموعه ی تجربه و هنر زندگی موضوعات مهم اما عامه و همه پسند فلسفی را در مجلدات مختلف به رشته ی تحریر در می آورد. هدف این مجموعه آشنایی عموم جامعه با موضوعات فلسفی پیچیده نیست، بلکه انتشار آن ها به منظور تاثیرگذاری بر سطح آگاهی عمومی جامعه در مورد مسائل اساسی فلسفی، سیاسی، اخلاق و علمی است. عناوین این مجموعه بیش از هرچیز با زندگی روزمره و دغدغه های ما عجین هستند و برای همین خواندن آن ها موجب ارتقا سطح تحلیل ما از خود، خانواده و جامعه می شود.

من چیست؟ چرا ما در نهاد خود چیزی به عنوان من داریم؟ چرا من در مورد هر کسی شخصی است؟ من چه استفاده ای برای زندگی ما و چه مفهومی برای دیگران دارد؟ اگر بخواهیم من شخصی را تعریف کنیم به چه ابعادی باید توجه داشته باشیم؟ من، یکی از موضوعات فلسفی و مهمی است که به خصوص فیلسوفان تجربی را بسیار با خود مشغول کرده است. آن ها برای پیدا کردن مفهوم درست من، نه تنها به سراغ دیدگاه های فردی و متافیزیکی رفتند، که لاجرم به سراغ پیدا کردن من در عصب شناسی، جامعه، دین و سیاست هم رفتند. تعریف من اگرچه در وهله ی نخست ساده به نظر می رسد، اما در عمق خود مسائل پیچیده ای به همراه دارد. همچنین زمانی این پیچیدگی بیشتر می شود که من را در کنش با دیگر تعاریف وجود در نظر آوریم.

معرفی کتاب من

هفتمین جلد از مجموعه ی تجربه و هنر زندگی اثری از مل تامپسون، فیلسوف نام آشنای معاصر است. او که در زمینه ی فلسفه ی زندگی، فلسفه ی اخلاق و فلسفه ی تاریخ تخصص دارد، عمده ی آثار خود را معطوف به آشنایی عموم جامعه با مسائل فلسفی کرده است. از دیگر آثار او می توان به آشنایی با فلسفه ی ذهن، آشنایی با فلسفه ی سیاسی و خود آموز فلسفه اشاره کرد. کتاب من تلاشی پر دامنه است برای فهم این مفهوم که هر چه بیشتر در مورد آن فکر کنیم، بیشتر سردرگم خواهیم شد و به اهمیت آن پی خواهیم برد. این کتاب در هشت فصل با عناوین گامی فراتر از سلول های عصبی مان، ذهن به شکار می رود، پیش به سوی موفقیت، در آرزوی اصالت، زندگی در فضای مجازی، ترسیم نقشه ای یک به یک، بگذار و بگذر و نهایتا توهم من به نگارش در آمده است. همانگونه که هویدا است، برای یافتن مفهوم من و کاربرد این فهم در زندگی ما، باید به سراغ حوزه های مختلف علمی و اندیشه ای رفت. کاری که مل تامپسون با وسواس زیادی انجام داده است. در پایان این کتاب بهترین کسی که ما داریم، شناخت بیشتر از خود، دوری از توهمات و ترسیم هدفی با توجه به من شخصی برای آینده است.

معرفی کتاب من

اطلاعات کتاب:

نام کتاب: من

نویسنده: مل تامپسون

مترجم: سونا انزابی نژاد

انتشارات: نشر گمان

تعداد صفحات: 228

قیمت: 16500 تومان

 معرفی کتاب من

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

قصه های من و خواهرم (1)

قصه های من و خواهرم (2)

قصه های من و خواهرم (3)

قصه های من و خواهرم (4)

قصه های من و خواهرم (5)

قصه های من و خواهرم (6)

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال