ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گردشگری فیلم

گردشگری فیلم به عنوان بخش اصلی رشد برای پژوهش در گردشگری ظهور کرده و درتوسعه گردشگری برای بسیاری از اهداف به رسمیت شناخته شده است. تا به امروز، ادبیات نسبتا قابل توجهی در مورد این موضوع وجود داشته است، که بعضی از آنها تلاش داشته است تا با الگوی گسترده علوم اجتماعی، تحقیقات فرهنگی و سینمایی همکاری کند. گردشگری فیلم را می توان به عنوان شاخه ای از گردشگری فرهنگی تعریف کرد و اشاره به علاقه و تقاضای رو به رشد برای مکان هایی که به دلیل ظاهر آنها در فیلم ها و سریال های تلویزیونی محبوب شده اند دارد. لویی برینینگ می نویسد: "گردشگری فیلم یک پدیده رو به رشد در سراسر جهان است که انگیزه هر دو رشد صنعت سرگرمی و افزایش مسافرت بین المللی است."

 

گردشگری فیلم

گردشگری فیلم چیست؟
گردشگری فیلم اثرات فیلم و تولیدات تلویزیون را در تصمیمات سفر هایی که گردشگران بالقوه برنامه تعطیلات آینده خود یا بازدیداز مقصد را می گیرند کشف می کند. فیلم ها، مستندها، تولیدات تلویزیون و آگهی های بازرگانی به مردم الهام می دهند تا مکان هایی را که در محتوا دیده می شوند مشاهده کنند و مقصد های جدید را کشف کنند. گردشگری فیلم یک وسیله عالی برای بازاریابی مقصد است و فرصت هایی برای توسعه محصول و توسعه کارآفرینان همچون تورها یا موزه های میراث فیلم به وجود می آورد. یکی از بهترین نمونه های گردشگری در زمینه فیلم، مربوط به "ارباب حلقه ها" است که درنیوزلند فیلم برداری شده است. تحقیقات انجام شده نشان داد که حداقل 72٪ از گردشگران فعلی و بالقوه بین المللی نیوزیلند، حداقل یکی ازسه قسمت فیلم را دیده اند. اگر چه این شواهد محکمی نیست که انتخاب مقصد آنها در نتیجه فیلم باشد، اما قطعا یک مولفه انگیزشی بوده است.

 

گردشگری فیلم
مزایای گردشگری فیلم
با توجه به آمار سازمان گردشگری نیوزیلند، هر ساله به طور متوسط 47،000 بازدید کننده از مکان فیلم بازدید می کنند. پس از اکران فیلم ارباب حلقه ها، شش درصد از بازدید کنندگان (حدود 120،000 تا 150،000 نفر)ارباب حلقه ها را یکی از دلایل اصلی بازدید شان از نیوزیلند می دانند. یک درصد از بازدید کنندگان گفتند که ارباب حلقه ها اصلیترین و تنها دلیل برای بازدید آنهاست. این یک درصد مربوط به حدود 32.8 میلیون دلارنیوزلند در آمد است.
فیلمبرداری در انگلیس رکورد زده است. در سال 2014، تولید فیلم در انگلستان به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. 35٪ افزایش در سال 2013که بالاترین رقمی بوده که ثبت شده است.

 

گردشگری فیلم
بریتانیا طی دهه گذشته، مقصد بیش از صد فیلم وتولیدات تلویزیونی بین المللی بوده است. فیلمبرداری "هری پاتر" و "شرلوک هولمز"موجی از توریست را به وجود آورد. فیلم هایی مانند "Braveheart" باعث افزایش 300 درصدی توریست، یک سال پس از اکران آن در سینما شد و انتشار فیلم "Troy" باعث افزایش 72 درصدی گردشگری در ترکیه شد. گردشگران فیلم در سال 2014 بین 100 تا 140 میلیون پوند برای اقتصادبه ارمغان آورده اند. محبوب ترین مکان ها می توانند هر ساله از توریست های بین المللی مبلغ 1.6 میلیون پوند جذب کنند قلعه Alnwick که از خانه Hogwarts برای دو فیلم اول هری پاترمعروف است 4. 4 میلیون پوند برای گردشگری فیلم در سال 2014 خلق کرد.

 

گردشگری فیلم
فیلم الهام گرفته شده از گردشگری وبرند سازی مقصد یکی از سریعترین بخش های در حال رشد گردشگری است. با این حال، برخی از مسائل کلیدی وجود دارد که قبل از تبلیغ محل برای تولید فیلم و گردشگری باید مورد توجه قرار گیرد. اعمال شیوه های مسئولیت پذیری گردشگری، ایجاد یک محیط دوستانه از طریق مشارکت اجتماعی و کمپین های آگاهی، ایمنی و امنیت، خدمات عالی و درک تاثیر نام تجاری مقصد ، به ویژه در آفریقای جنوبی که در آن گردشگری فیلم هنوز هم نسبتا مفهوم ناشناخته است. گردشگری فیلم، اگر رویکردی مسئولانه داشته باشد و به درستی اعمال شود، فرصت های فراوانی برای توسعه جامعه و محصول فراهم می کند.

 

گردشگری فیلم

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

قرعه کشی کانال گردشگری

مقاصد گردشگری

گردشگری سلامت چیست

بهترین مقاصد گردشگری سلامت

بهترین جاذبه های گردشگری آلمان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد