آخرالزمان در سریال سوپرنچرال

اطلاعات فیلم:

نام سریال: ماورا الطبیعه (supernatural)

تهیه کننده: اریک کرایپ

بازیگران: جنسن اکلس، جرد پادکلی، میشا کالینز، مارک شپرد

آخرالزمان در سریال سوپرنچرال

سریال سوپرنچرال در ژانر وحشت و جنایی در سال 2005 شروع به کار می کند. داستان کلی این سریال کارهایی است که دو برادر با نام سم و دین وینچستر برای مبارزه با هیولاها، جادوگران و شیاطین انجام می دهند. در کنار این داستان کلی، یک رشته ی به هم متصل کننده از اتفاقات در فصول مختلف وجود دارد که تقدیر این دو برادر است.

در یکی از قسمت های فصل چهارم، بابی به سم و دین خبر می دهد که برای شکارچیان مشکلاتی پیش آمده و چند نفر از آن ها کشته شده اند. بعد از بررسی مشخص می شود که شکارچیان توسط روح کسانی کشته شده اند که نتوانسته اند آن ها را نجات دهند. بابی به تحقیقات می پردازد و معلوم می شود چیزی به نام قیام شاهدان رخ داده است و شیاطین روح ها را از جهنم آزاد کرده اند تا انتقام بگیرند. روح های آزاد شده مانند هنریکسون و مگ مسترز که سم و دین را مقصر مرگ خود می دانستند به آن ها حمله می کنند و بابی با روح دوقلوهایی رو به رو می شود که بسیار از مرگ آن ها و این که نتوانست نجاتشان دهد ناراحت است. بابی طلسمی برای پایان دادن به قیام شاهدان پیدا می کند و در حالی که با نمک و آهن خالص روح ها را کند کرده و از خود دور می کنند، طلسم اجرا می شود و به قیام شاهدان پایان می دهد. کستیل در پایان ظاهر می شود و به دین می گوید لیلیث قفل های قفس لوسیفر را با آئین های خاصی که یکی از آن ها قیام شاهدان است می شکند تا او را آزاد کند و آخرالزمان شروع شود.

آخرالزمان در سریال سوپرنچرال

آخرالزمان موضوع اصلی سریال سوپرنچرال است و هر چه سریال پیش می رود، این موضوع روشن تر می شود. آخرالزمان به طور باستانی لحظه ای در آینده است که  در ادیان گوناگون ظاهر شده است. در آخرالزمان دو انسان برگزیده که یکی توسط فرشتگان و انسان های خوب و دیگری توسط شیطاین و انسان های شرور حمایت می شود به جنگ می پردازند.

در روایات سامی جنگی بین مایکل و لوسیفر هم زمان با جنگ روی زمین رخ می دهد. برای شروع آخرالزمان ابتدا باید افراد برگزیده که یکی فرزندی از نسل هابیل و دیگری از نسل قابیل است زاده شوند. در روایات اسلامی فرد برگزیده ی انسان های خوب از نسل حضرت محمد است و انسان شرور دجال نام دارد و از نسل ابوسفیان است. در روایات یهودی کسی به نام مسیح ظهور خوهد کرد که از نسل لاوی فرزند یعقوب است و با کسی از نسل یهودا که او هم فرزند یعقوب است مواجه خواهد شد.

آخرالزمان در سریال سوپرنچرال

منشا این روایات در دین های سامی از سوی دین زردشتی آمده است که شخصی به نام سوشیانت از نسل زردشت با شخصی از نسل ضحاک مبارزه خواهد کرد و پیروان اهورامزدا را بر پیروان اهریمن برتری خواهد داد. منشا روایت اسلامی اختلافی است که بین نوه های جد بزرگ پیامبر با نام قصی به وجود آمده است. قصی فرزندی به نام عبد مناف داشته است که از دیگر پسرانش شایسته تر بوده. عبد مناف نیز فرزندانی دوقلو داشته است که طبق یک پیش گویی تا آخرالزمان خون هم را خواهند ریخت. یکی از این پسران هاشم می شود و خواندن بنی هاشم را راه می اندازد و دیگری پدر امیه است که بنی امیه را راه می اندازد. فرزند هاشم، عبدالمطب و فرزند عبدالمطلب، عبدالله بوده و فرزند عبدالله حضرت محمد. امیه هم پدر ابوسفیان بوده است و پدربزرگ معاویه که سلسله ی بنی امیه را پس از شهادت امام علی تاسیس می کند. در طول این رقابت ها پیش بینی های آخرالزمانی در اسلام به وجود می آید.

آخرالزمان در سریال سوپرنچرال

در یهودیت پس از قتل هابیل به وسیله ی قابیل، نسلی از قابیل و شیث باقی می ماند که نسل قابیل قدرت طلب و ظالم بوده و نسل شیث همه نیکان و پیامبران بودند. از نسل شیث نوح و پس از او ابراهیم و موسی و عیسی و محمد پدید می آیند و نسل قابیل دجال را به وجود خواهد آورد که با هم خواهند جنگید. یکی از آداب آخر الزمان آزاد شدن شیاطین است و پس از آن باید اتفاقاتی یکی پس از دیگری برای آزادی لوسیفر و راهنمایی دجال به وسیله ی او رخ دهد. یکی از این اتفاقات احضار روح های انتقام جو از جهنم است که با قیام شاهدان شناخته می شود.

موضوع آخرالزمان به دلیل ویژگی های جذابش، همواره مورد توجه بسیاری از نویسندگان و فیلم سازان سراسر جهان قرار گرفته است و در این باره آثار زیادی منتشر شده است.

آخرالزمان در سریال سوپرنچرال

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر