آنچه زنان باردار باید در مورد چای داودی بدانند

آنچه زنان باردار باید در مورد چای داودی بدانند
تحقیقات انجام شده نشان می دهند که، مصرف چای گل داودی در دوران بارداری برای مادر حامله و جنین داخل رحم او مزایای دارویی بسیاری دارد، که مهم‌ترین این مزایا عبارتند از:
•    کمک به درمان بیماری آنفلوانزا در بارداری
•    این چای خاصیت خنک کنندگی دارد و برای زنان بارداری که دچار آکنه بارداری و دیگر مشکلات پوستی شده باشد، بسیار موثر است. به علاوه  این چای حساسیت‌های پوستی را از بین خواهد برد. همچنین، مصرف چای گل داودی از بروز گلو درد در زنان حامله جلوگیری کرده و باعث کاهش تب در آن‌ها خواهد شد.
•    مصرف چای گل داودی برای درمان بیماری واریس و آترواسکلروز در زنان باردار هم بسیار مفید است.

آنچه زنان باردار باید در مورد چای داودی بدانند
•    در کشور چین، مردم از چای گل داوودی برای برای قوی شدن چشم و کبد زنان باردار استفاده می‌کنند.
•    همچنین، مصرف این چای، خیره شدن چشم به یک نقطه را درمان کرده و از بروز سرگیجه در مادران باردار جلوگیری خواهد کرد.
•    مصرف چای گل داوودی در دوران بارداری می‌تواند التهاب زانو را در بدن شما کاهش داده و باعث خروج مواد سمی از بدنتان شود.
•    مصرف این چای به تنطیم فشار خون بالا در  دوران بارداری کمک می کند.
•    این چای با ویروس‌ها و باکتری‌ها موجود در بدن زنان باردار مبارزه کرده و سبب افزایش طول عمر مادر و جنین داخل رحم او خواهد شد.
آیا مصرف چای گل داودی برای زنان باردار امن است؟

آنچه زنان باردار باید در مورد چای داودی بدانند
زنان باردار قبل از مصرف همه محصولات گیاهی، باید آن را از نظر امن بودن برای جنین مورد بررسی قرار دهند. به همین دلیل، توصیه می‌شود که این افراد قبل از مصرف هر گونه مواد غذایی جدید و یا قرار دادن هر نوع نوشیدنی در رژیم غذایی دوران بارداری خود حتما با یک دکتر متخصص زنان و زایمان مشورت کنند. به علاوه کارشناسان تغذیه هم توصیه می‌کنند که زن حامله بهتر است در مورد  امنیت مصرف هر گونه مواد غذایی جدید، فقط با دکتر معالج خود مشورت نمایند. با اینکه چای گل داودی دارای مزایای متعدد دارویی است، اما موارد بسیاری در مورد این چای‌های گیاهی هنوز ناشناخته باقی مانده است.
چای گل داوودی یک تقویت‌کننده قوی بدن و منبع تولید انرژی در زنان باردار است، اما کسانی که به مصرف گیاهانی مانند ابروسیا و بابونه حساسیت دارند، باید از مصرف چای داودی هم اجتناب کنند. به همین علت، به مادران باردار توصیه می‌شود که از مصرف چای گل داوودی در هر دوره از بارداری خود، به طور بالقوه خودداری کنند، چون این مایع می‌تواند از جفت عبور و سلامت جنین داخل رحم این افراد را هم تحت تاثیر خود قرار دهد. چای‌های گیاهی مانند چای گل داودی دارای کافئین فراوانی هستند، به همین دلیل بسیاری از پزشکان متخصص زنان و زایمان معتقد هستند که مصرف بیش از حد این چای در طی دوران بارداری می‌تواند مشکلاتی را در بدن زنان حامله و جنین داخل رحم این افراد ایجاد کند. یکی مشکلات مصرف چای گل داودی در طی دوران بارداری این است که پزشکان متخصص زنان و زایمان اطلاعات دقیقی در مورد اثرات این چای بر روی جنین در حال رشد ندارند. البته، نظرات مختلفی در مورد ایمنی مصرف این چای‌ برای زنان باردار وجود دارد.  طبق تحقیقات انجام شده، مصرف چای گل داودی در حد اعتدال، برای زنان باردار امن خواهد بود، اما مصرف بیش از حد هر یک از چای‌های گیاهی مخصوصا  چای گل داودی در دوران بارداری می‌تواند خطرناک باشد.

آنچه زنان باردار باید در مورد چای داودی بدانند

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر