احضار روح در سریال سوپرنچرال

اطلاعات فیلم:

نام سریال: ماورا الطبیعه (supernatural)

تهیه کننده: اریک کرایپ

بازیگران: جنسن اکلس، جرد پادکلی، میشا کالینز، مارک شپرد

احضار روح در سریال سوپرنچرال

سریال سوپرنچرال در ژانر وحشت و جنایی در سال 2005 شروع به کار می کند. داستان کلی این سریال کارهایی است که دو برادر با نام سم و دین وینچستر برای مبارزه با هیولاها، جادوگران و شیاطین انجام می دهند. در کنار این داستان کلی، یک رشته ی به هم متصل کننده از اتفاقات در فصول مختلف وجود دارد که تقدیر این دو برادر است.

در یکی از قسمت های فصل دوم سریال سوپرنچرال خبر یک قتل در لوکیشن یک فیلم به سم و دین می رسد. این دو برادر وقتی به آن جا می رسند متوجه می شوند که قتل صحنه ای از فیلم بوده است. اما موضوع را مشکوک می دانند و همان جا می مانند تا این که کارگردان فیلم کشته می شود.

احضار روح در سریال سوپرنچرال

سم و دین با دستگاه ردیاب می فهمند قتل کار یک روح بوده و به بررسی بیشتر ماجرا می پردازند. پس از مدتی تهیه کننده را می بینند که توسط روحی کشیده شده و به محلی برای قتل می رود که با شلیک نمک روح فرار می کند. آن ها فیلم نامه را می خوانند و می بینند که بخشی از آن وردهایی به زبان لاتین است که می تواند روح واقعی احضار کند. فیلم نامه نویس به عمد این وردها را پیدا کرده و در فیلم نامه می نویسد و به این وسیله کسانی را که از نظر خودش به اثر هنری او آسیب زده اند مجازات می کند. آن ها متن را می سوزانند تا ورد از بین برود اما در همان لحظه یک روح احضار شده و فیلم نامه نویس را می کشد.

احضار روح یک مراسم باستانی در ملل مختلف است. هندی ها با احضار روح از آن ها مسائل عرفانی را می پرسیدند، سومری ها از روح ها می خواستند تا در جنگ به آن ها کمک کنند، بابلی ها با احضار روح ها از محل گنج ها با خبر می شده اند و در سنت جادوگری یهودی، از روح ها برای شکنجه دادن دشمنان و شنود نقشه های آن ها استفاده می شده است.

احضار روح در سریال سوپرنچرال

در سنت ایرانی هم روح ها قابلیت احضار داشتند و گاهی به خدمت پادشاه در می آمدند. مراسم احضار روح شیوه های گوناگونی دارد و در آن از وردها، ادویه ها، دود و... استفاده می شود. اما دو جزء در احضار روح ها نقشی نسبتا ثابت داشته است و آن خون و نمک بوده است. خون به خاطر قدرت افسانه ای و ماورایی که درون خودش دارد و نمک برای محافظت از شخصی که روح را احضار می کند. در تمام افسانه ها و اسطوره های جادوگری، احضار روح به عنوان یک کار خطرناک شناخته شده است، چون افراد احضار کننده در اکثر موارد نمی دانستند چه روحی احضار می شود. در این صورت ممکن است روح احضار شده خبیث بوده و افرادی که احضارش کردند را بکشد.

روح ها علاوه بر خصوصیات معمول مثل قدرت زیاد، حس انتقام جویی، حساسیت به نمک و فراری شدن با آهن خالص، در هنگام حضورشان در یک مکان، تغییراتی به وجود می آورند. آن ها باعث می شوند هوا بسیار سرد شود و جریان الکتریسیته اختلال پیدا کند. همچنین زمان در هنگامی که یک روح مرتکب قتل می شود از کار می افتد. همان طور که گفته شد برای نابودی یک روح باید بقایایی که از او مانده و روح به آن ها متصل است را از بین برد یا این که او را در یک حصار نمک یا فلز اسیر کرد. برخی روح ها نیز با آگاهی، از حالت انتقام جویی و شرارت بیرون می آیند.

احضار روح در سریال سوپرنچرال

در قسمت های دیگری از سوپرنچرال نیز به موضوع جن ها پرداخته شده است. سم و دین در ماجرایی درگیر می شوند و با جن ها برخورد می کنند و طی تحقیقاتشان متوجه اعتقاد مسلمانان به جن ها می شوند. جن ها یکی از باورهای عربی هستند که انواع گوناگونی دارند. آن ها موجوداتی لاغر با قد بلندتر از انسان هستند که معمولا توسط انسان ها دیده نمی شوند. جن ها در ازای پاداش می توانند آرزوی انسان ها را برآورده کنند. در افسانه ها آمده است که لوسیفر پیش از این که یک فرشته شود جن بوده است، اما افسانه های سامی دیگر آن را تایید نمی کنند و عقیده دارند لوسیفر از ابتدا یک فرشته بوده است. از جن ها تنها در افسانه های عربی نام برده شده است و مانند شیاطین و روح همه گیر نیستند. برخی به اشتباه جن ها را با شیطان ها اشتباه می گیرند.

 احضار روح در سریال سوپرنچرال

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر