ایران پیشرفته ترین کشور خاورمیانه در انرژی تجدیدپذیر - 0.0 out of 5 based on 1 vote

ایران پیشرفته ترین کشور خاورمیانه در انرژی تجدیدپذیر

یک گزارش از سوی فوربس می گوید شرکت های اروپایی پول خود را در پروژه های انرژی تجدید پذیر در ایران، که پیشرفته ترین کشور در منطقه از نظر توسعه انرژی تجدید پذیر است، سرمایه گذاری کرده اند."هنگامی که صحبت از منابع انرژی به میان می آید، خاور میانه ممکن است مترادف با نفت باشد، این روزها دولت ها در سراسر منطقه در حال تلاش برای ایجاد منابع انرژی بیشتری هستند.

 

ایران پیشرفته ترین کشور خاورمیانه در انرژی تجدیدپذیر

"ایران پیشرفته ترین کشور در توسعه انرژی های تجدید پذیر است که عمدتا به دلیل سرمایه گذاری های گذشته در طرح های برق آبی بوده است."با این حال، اخیرا، گام های بزرگی از نظر انرژی بادی و خورشیدی برداشته شده است و پیشرفت های فراوان در چند ماه اخیر، صورت گرفته است."بزرگترین آن تا به امروز در تاریخ 17 اکتبر اعلام شد که شرکت Saga Energy نروژی قرارداد 2.5 میلیارد یورو (2.9 میلیارد دلار) با شرکت Amin Energy Developers برای ساخت نیروگاه خورشیدی با ظرفیت تولید تا 2GW طی پنج سال آینده امضا کرد ه است،"این معامله نمونه ای از بسیاری از معاملات انرژی تجدید پذیر در ایران است که در آن یک شرکت اروپایی سرمایه گذار است.

 

ایران پیشرفته ترین کشور خاورمیانه در انرژی تجدیدپذیر

شرکت Scatec Solar نروژ در میان دیگر نمونه های اخیر است که در حال ساخت یک نیروگاه خورشیدی 110 مگاواتی با ارزش حدود 132 میلیون دلار است. که آن را می توان تا 500 مگاوات گسترش داد."هاشم اورایی، رئیس انجمن انرژی باد ایران (IRWEA)اخیرا به رسانه های محلی گفت که شرکت های دانمارکی آماده هستند تا در پروژه های انرژی تجدید پذیر در ایران سرمایه گذاری کنند."این فقط کشورهای شمال اروپا نیست که درگیر هستند. در 20 سپتامبر، Quercus بریتانیا اعلام کرد که برای تامین 600 مگاوات انرژی خورشیدی در ایران با هزینه ای بالغ بر 500 میلیون یورو برنامه ریزی شده است. رسانه های محلی، شرکت Solarwatt آلمان و شرکت Finergy ایتالیا را به طرح های دیگر مرتبط کرده اند. در ماه ژوئن، یک هیئت از هفت شرکت آلمانی انرژی تجدید پذیر، به استان خراسان شمالی سفر کردند تا سایت های بالقوه پروژه های انرژی خورشیدی و باد را بررسی کنند."برخی از پروژه های کوچکتر در حال تکمیل شدن یا به زودی تکمیل می شوند. در اواخر ماه جولای کار بر روی نیروگاه خورشیدی موکران۲۰ مگاوات در استان کرمان تکمیل شد، که توسط سرمایه گذاری مشترک از Adore آلمان و Durion سوئیس حمایت شد. شرکت ها در حال برنامه ریزی نیروگاه خورشیدی 100 مگاواتی برای سایت مجاور هستند. در ماه آوریل، شرکت برق و انرژی غدیر ایران و Durion یونان اعلام کردند که یک نیروگاه 10 مگاواتی نزدیک اصفهان را به اتمام رسانده اند. در ماه فوریه یک نیروگاه انرژی خورشیدی 14 مگاواتی در همدان در غرب کشور به نمایش گذاشته شد. "

 

ایران پیشرفته ترین کشور خاورمیانه در انرژی تجدیدپذیر
"در مجموع، این معاملات به میلیاردها دلار سرمایه گذاری در اقتصاد ایران افزوده است. محمد خضاعی، معاون وزیر اقتصاد ایران، در ماه آوریل گفت که کشورهای عضو اتحادیه اروپا از ژانویه 2016 در بخش انرژی ایران 3.6 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده اند. خزائی به نخستین انجمن تجاری ایران در زمینه انرژی پایدار در تهران گفت:"تا کنون 48 پروژه برای تولید برق از طریق انرژی های تجدید پذیرتایید شده است.
"چند دلیل برای هجوم این سرمایه گذاری وجود دارد، از جمله شرایط سرمایه گذاری مطلوب پیشنهاد شده توسط دولت ایران. وزارت انرژی کشور معمولا از طریق سازمان انرژی تجدید پذیر ایران(SUNA) قرارداد هایی را امضا می کند که تضمین خرید 20 سال تولید انرژی های تجدید پذیر را می دهد. این نیروگا ه ها بین 5 تا 13 سال نیز معاف از مالیات هستند. "

 

ایران پیشرفته ترین کشور خاورمیانه در انرژی تجدیدپذیر

0.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50 (1 Vote)

مطالب مشابه

هتل ایران مشهد

تسهیلات دارندگان ایران کارت بانک آینده

هتل ایران کیش

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال