تاثیرگذارترین زنانی که دنیا را تغییر دادند

جامعه، دیروز و امروز، اغلب پدرسالار است، اما من در مورد فردا نمی دانم. در آن، مردان در هر چیز کوچکی نظر می دهند و از نظرخودشان آنها تصمیم گیرنده هستند. برای یک زن که هویتش را در چنین جامعه ای شکل می دهد ، شجاعت زیادی طلب می کند. با این حال، در این محیط اجتماعی بسیاری ترجیح می دهند تسلیم اختیار مردان شوند، برخی دیگر از کسانی که هنجارها را نادیده می گیرند نام خود را به واسطه سودمند بودن برای بسیاری از تغییرات اثر گذار در جهان جاودان می سازند. اینها افرادی هستند که از قید و بندهای وابسته به فرقه ای به نام زنان رها می شوند و ثابت می کنند که این یک جامعه ی مردانه نیست. این به طور کامل به فرد مربوط می شود، که چه چیزی می خواهد انجام دهد تا دنیا را محلی بهتر برای زندگی نماید. اگر این زنان در آستانه ی آنچه که زنان با آن مواجه می شدند، در آن جا قرار نگرفته بود، جهان به این شکل نبود.

 

تاثیرگذارترین زنانی که دنیا را تغییر دادند

"با وجود همه چیز، من معتقدم که مردم واقعا در قلبشان خوب هستند". - آن فرانک (1945-1929)
"هولوکاست" که طی آن رژیم نازی به زندگی حدود شش میلیون یهودی خاتمه داد، بهترین توصیف آن کتابی بود که Anne Frank با نام «خاطرات یک دختر جوان»نوشته است. او در فرانکفورت، آلمان متولد شد، بیشتر زندگی خود را در هلند گذراند. در طول جنگ جهانی دوم، او همراه با خانواده اش مجبور شد از نازی ها پنهان شوند و ساختمان هایی را انتخاب کردند که در آن پدرش مشغول به کار بود که اتاق های پنهانی در پشت یک قفسه کتاب داشت. در آن زمان، Anne راجع به زندگی ای که تحت تاثیر آن قرار داشت، نوشته بود. این دستاورد ابتدا در سال 1947 به زبان هلندی منتشر شد. ترجمه انگلیسی آن در سال 1952 به عنوان «خاطرات یک دختر جوان» منتشر شد و از آن زمان به چندین زبان ترجمه شده است و همچنین در نمایشنامه ها و فیلم های متعددی از آن اقتباس شده است.

 

تاثیرگذارترین زنانی که دنیا را تغییر دادند

همه ما نمی توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم. اما ما می توانیم کارهای کوچک را با عشق بزرگ انجام دهیم. "- مادر ترزا (1910-1991)
بنیانگذار" خیریه مسیحیان" تنها یک مأموریت داشت - خدمت به نیازمندان. پیگیری او در هدف کمک به فقرا و بیماران به رسمیت شناخته شد و جایزه صلح نوبل در سال 1979 را به دست آورد. او تمام زندگی خود را به این کار اختصاص داد که هنوز توسط دیگر خواهران مذهبی انجام می شود. تا سال 2012، بنیاد خیریه او بیش از 4500 خواهر را در خدمت به نیازمندان مشغول کرد. به تازگی اعلام شد که مادرترزا، خواهر مقدس نام گرفته است. او واقعا مقدس بود!

 

تاثیرگذارترین زنانی که دنیا را تغییر دادند

Aung San Suu Kyi (1945)
دختری از پیکر مستقل میانمار، General Aung San -Aung San Suu Kyi احساساتی مشابهی با سرزمین مادری خود دارد و خواستار دموکراسی است. پس از ترور پدرش و در پی آن استقلال این کشور، او با مادرش Daw Khin Kyi، به عنوان سفیر میانمار، به هند سفر کرد. سپس او در انگلستان مستقر شد اما در سال 1988 Suu Kyi بعد از مدت طولانی به ملت خود بازگشت و کشور را در ناآرامی سیاسی یافت. Kyi نظر خود را درمورد حکومت دیکتاتوریGeneral Ne Win ابراز کرد، و یک شورش را با اتخاذ رویکرد غیر خشونت آمیز هدایت کرد. در سال 1990، انتخابات ملی توسط ارتش دولت برگزار شد که در آن Aung San Suu Kyi یک پیروزی عظیم را به نمایش گذاشت، اما از هرگونه قدرت توسط junta برکنار شد. او بعدا به مدت 15 سال در زندان به سر برد تا زمانی که وی در سال 2010 آزاد شد. "بانویی" که محبوب شناخته شده است، جوایز متعددی از جمله جایزه صلح نوبل به او اعطا شده است.

 

تاثیرگذارترین زنانی که دنیا را تغییر دادند

(Billie Jean King (1943

Billie Jean King با 39 عنوان Grand Slam به اعتبار خود، بدون شک یکی از بهترین بازیکنان تنیس جهان است. با این حال، آنچه که او را از بقیه متفاوت نشان می دهد، این است که او در بازی Battle of Sex در برابرBobby Riggs. ثبت نام کرده است. او طرفدار برابری جنسیتی است و دیدگاه های میهن پرستی Riggs را نادیده گرفته است.

"همه باید ارزش مند باشند. هر کس توانایی بازگرداندن چیزی را دارد. "- دیانا (1961-1997)، شاهزاده ولز
شاهزاده ولز قلبی از طلا داشت و جدا از سایر کارهای خیریه که وی انجام داد، او همچنین برای بازدید از بیماران مبتلا به بیماری علاج ناپذیر رفت. نه تنها انسانها، بلکه شاهزاده نیز از حقوق حیوانات حمایت می کنند. اگرچه اوعمر طولانی نداشت، اعمال خوب او یادآور اوست.

دموکراسی بهترین انتقام است". - (Benazir Bhutto (2007-03-05

او قید ها را شکست و اولین زن برای رهبری یک دولت اسلامی شد. او به عنوان نخستین نخست وزیر پاکستان انتخاب شد و بیشترین تلاش خود را برای ایجاد بهترین محیط برای مردمش انجام داد، با از بین بردن حکومت دیکتاتوری از کشورش و حمایت از حقوق زنان. تا سال 2008 که ترور شد راه خود را ادامه داد.

 

تاثیرگذارترین زنانی که دنیا را تغییر دادند

7. "هنوز دلایل بسیاری برای به خطر افتادن وجود دارد، تا کنون تاریخ هنوز ساخته نشده است." - میشل اوباما (1964)
میشل اوباما، بهترین زن از 44 رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا است،. او موفق شده است عناوین وکیل، نویسنده، فعال اجتماعی را بدست آورد. از پدرش آموخته بود که وظیفه شناس باشد و مادرش درس های فراوانی از زندگی به او آموخته بود. او در کارهای پیشرویی مانند گسترش اهمیت آموزش عالی، تلاش برای بهبود شرایط نیازمندان و سازماندهی برنامه های آگاهی سلامت مشغول به کار است. امروز او برای هر زنی در سراسر جهان الهام بخش است

"برای آنچه که دارید سپاسگزار باشید؛ شما در نهایت بیشتر خواهید داشت ولی اگر بر روی چیزی که ندارید متمرکز شوید، هرگز کافی نخواهد بود. "- اپرا وینفری (1954)
اوپرا، توسط یک مادر نوجوان به تنهایی یزرگ شد، دوران کودکی راحتی نداشت، او با فقر شدید روبرو بود. با این حال، با قدرت و اعتماد به نفس در حرفه انتخابی خود اوج گرفت و امروز Oprah Winfrey نه تنها تبدیل به یک میلیاردر شده است، بلکه بسیاری از جوایز و عناوین معتبر را کسب کرده است

 

تاثیرگذارترین زنانی که دنیا را تغییر دادند
"- مدونا (1958) این شخصیت چند استعدادی، نام خود را در صنعت موسیقی ثبت کرده است. به غیر از آواز خواندن او آهنگ نوشتن، بازیگری، رقص، کسب و کار و بسیاری دیگر را می داند. او جرأت كرد كه با انتقاد مواجه شود و از خط رسوم شرعی عبور كند. امروز او به خاطر منحصر به فرد بودش شناخته شده است و به میلیونر تبدیل شده است.

آنگلا مرکل (1954) یک دانشمند محقق و سیاستمدار آلمانی، آنجلا مرکل، قطعا نماد برابری جنسیتی است. او اولین نخست وزیر زن قدرتمند ترین کشور اروپا است و همچنین اولین بانوی رهبر مسیحی دموکرات "Unio است

 

تاثیرگذارترین زنانی که دنیا را تغییر دادند

ملکه الیزابت دوم در سال 1952 به تخت سلطنت رسید و از آن زمان به عنوان ملکه انگلیس بوده است. در طول 60 سال گذشته، انگلیس شاهد فراز و فرودهای متعددی بوده است و ملکه همیشه مقابل موضوعات ایستاده است. در طول حکومت او، 12 کشور به استقلال دست یافتند و همچنان او ملکه همۀ این کشورها نیز بوده است. 

 

تاثیرگذارترین زنانی که دنیا را تغییر دادند

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

نانوذرات مغناطیسی که از خونریزی داخلی جلوگیری می کنند

رزماری و یک دنیا خاصیت

میخک را بهتر بشناسید

زمانی که کامپیوتر قفل شده یا ری استارت می شود

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد