در مورد شهر ليسبون چه مي دانيد؟


لیسبون پایتخت کشور پرتغال و از زیبا ترین شهر های قاره سبز است. یک شهر تاریخی که در نزدیکی رودخانه تاگوس قرار دارد. شهری پر از آثار تاریخی و موزه های ارزشمند جهانی با خیابان های باریک و محله های قدیمی که توجه هر گردشگری را به خود جلب می کند. گردشگران می توانند در خیابان های قیدمی این شهر قدن بزنند و در تفرجگاه های نزدیم رودخانه و پارک ها و باغ های زیبای این شهر وقت بگذرانند. در ادامه این مطلب به معرفی برخی از زیبا ترین جاذبه های شهر لیسبون می پردازیم. این شهر به دلیل رنگ پرتغالی که در ساختمان های این شهر بکار رفته است به شهر پرتغالی معروف است.

 

در مورد شهر ليسبون چه مي دانيد؟
بنای یادبود کاوش
این بنای تاریخی در اسکله بلم قرار دارد. این بنای یاد بود طراحی منحصربفرد و شکلی زاویه ای دارد. یک سنگ بزرگ است که که شبیه دماغه کشتی است. این بنا در واقع نماد کشتی هایی است که دریانوردان پرتغالی از آن ها برای کشف سرزمین های جدید استفاده می کردند. این کاوش ها برای پیدا کردن سرزمین های جدید در جهان در قرن 15 میلادی انجام شد. این بنا دارای طراحی دقیق و ظریف است. این بنای تاریخی از مهم ترین جاذبه های تاریخی و گردشگری لیسبون پرتغال است که قدمت آن به قرن 19 میلادی باز می گردد. در واقع این بنای یاد بود در سالی ساخته شد که پانصدمین سالگرد مرگ ناخدا هنری، دریانورد مشهور پرتغالی را یادآوری کند. این بنای قدیمی، یادبود تمام افرادی است که در راه اکتشافات جهانی در طول تاریخ تلاش های بسیاری کرده اند مانند دریانوردان مشهور واسکو دا گاما، فردینالد ماژلان، پدرو آلواز کابرال که در راه اکتشافات سرزمین های جدید تلاش های بسیاری کرده اند.
تندیس های این افراد مشهور در این بنای تاریخی ساخته شده است. ناخدا هنری در جلوی این کشتی ایستاده است. افرادی که از طریق آسانسور خود را به بالای این بلا می رسانند می توانند یک چشم انداز از سنگ فرش بزرگی را ببینند که شامل یک قطب نما و نقشه مکان هایی است که توسط این دریانوردان پرتغالی کشف شده است.
قلعه سنت جورج
این قلعه بر روی یک تپه قرار گرفته است با چشم اندازی زیبا از کل شهر لیسبون که منظره ای بسیار دلنشین و دوست داشتنی است. قلعه سنت جورج از قدیمی ترین و محبوب ترین جاذبه های شهر لیسبون است که دارای اهمیت بسیار بالایی است. موزه های و سایت های کهن در زمینه باستان شناسی در این مکان قرار دارند. در بالای دیوار های بلند این قلعه یک چشم انداز بسیار زیبا از شهر را به وجود می آورد که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. این بنای تارخی نزدیک منطقه ای از لیسبون به نام آلفاما قرار گرفته و یک شاهکار معماری با شکوه و پر ابهت است. این قلعه به نام پادشاهی به نام سنت جورج است که در زمانی در لیسبون پادشاهی می کرده است. از تراس این قلعه می توان چشم انداز کلی شهر را به نظاره نشست. بلندی دیوار ها و تراس این قلعه طوری است که علاوه بر چشم انداز شهر، بخش هایی از رودخانه تاگوس و اقیانوس اطلس دسده می شود.

 

در مورد شهر ليسبون چه مي دانيد؟
صومعه جیرونیموس
یکی دیگر از بناهای دیدنی شهر لیسبون که قدمت آن به قرن شانزده میلادی باز می گردد. بنایی تاریخی که از لحاظ تاریخی و فرنگی از جایگاه ویژه در لیسبون برخوردار است. نام دیگر این صومعه تاریخی، صومعه هیرمونیت است. این صومعه به افتخار دریانورد مشهور پرتغالی، واسکو دا گاما، در سفر به هند ساخت شد. این صومعه یک عبادت گاه مذهبی بسیار مهم در شهر لیسبون است کخ در منطقه بلم قرار گرفته است.
اقیانوس آرام لیسبون
از پربازدید ترین جاذبه های شهر لیسبون و یکی از بزرگترین و زیباترن آکواریوم های دنیا است. طراح این اکواریوم زیبا پیتر چرمایف بوده است. برای ساخت این آکواریوم در واقع از بخشی از اقیانوس اطلس استفاده شده است. این آکواریوم به پارک ملت نیز شهرت دارد و دارای انواع آبزیان از تمام دریا ها و اقیانوس های جهان است.

 

در مورد شهر ليسبون چه مي دانيد؟
موزه ملی هنر باستانی
از بهترین جاذبه های فرهنگی و هنری شهر لیسبون که روی بقایای یک صومعه به نام سنت آلبرت کرملین ساخته شده است. مجموعه ای بی نظیر از اثار نقاشان معروف پرتغالی در قرن های 15 تا 16 میلادی است که توجه گردشگران بسیاری را به خود جلب می کند. این موزه سه طبقه دارای تنوع آثار و بقایای هنرمندان مشهور پرتغالی است. طبقه اول این موزه به هنرهای تجسمی کشور پرتغال اختصاص یافته است. اشیاء قیمتی، طلا، نقره و جواهرات سرامیکی در طبقه دوم این مجموعه به نمایش گذاشته شده اند. طبقه سوم به نمایش تندیس ها و آثار نقاشی اختصاص یافته است.

 

در مورد شهر ليسبون چه مي دانيد؟
موزه شرق
همان طور که از نام آن بر می آید اثار این موزه، مجموعه ای از هنر های شرقی از جمله کشور چین است که حاصل اکتشافات و حضور پرتغالی ها در این مناطق بوده است. این موزه دو طبقه دارد. آثار منحصربفردی از هنر شرق به ویژه چین در جای جای این موزه به چشم می خورد که با نور پردازی ضعیف نورانی شده اند. این مجموعه حاصل سفرها و اکتشافاتی است که پرتغالی ها در کشور های شرق همچون چین، هندوستان، ژاپن، میانمار و ماکائو داشته اند. این آثار بدیع بیانگر پیوندهای فرهنگی اروپا و آسیا است که در این مجموعه زیبا نگهداری می شوند.

 

در مورد شهر ليسبون چه مي دانيد؟
برج بلم
این برج در محلی تاریخی بلم قرار دارد. این بنای زیبا یکی از نماد های فرهنگی و تاریخی شهر لیسبون است. این برج در نزدیکی رود تاگوس قرار دارد. این برج که به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده از شاهکار های طراحی و معماری پرتغالی است که قدمت آن به سال 1515 باز می گردد. در گذشته از این بنای تاریخی به عنوان استحکامات دفاعی و نظامی استفاده می شده است.

 در مورد شهر ليسبون چه مي دانيد؟

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

شهر جرموک ارمنستان

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان