گوگل: اندروید دارای بالاترین امنیت است

در سال 2015، متوجه شدیم که سیستم عامل گوگل برای گوشی های هوشمند به باگ امنیتی StageFright آسیب پذیر است، که هکرها را قادر می سازد از طریق ارسال پیام های متنی از دستگاه شما بهره برداری کنند.  در سال 2016، محققان امنیتی نشان دادند که میلیون ها گوشی هوشمند اندروید با نرم افزارهای مخرب به نام HummingBad آلوده شده اند که هکرها برای تولید درآمد آگهی جعلی از آن ها استفاده می کردند. در سال 2017 اسنادی که توسط ویکیلیکس منتشر شد نشان داد که سازمان CIA نرم افزارهای مخرب برای گوشی های اندرویدی را توسعه داده است.

گوگل: اندروید دارای بالاترین امنیت است

با توجه به گفته David Kleidermacher، سرپرست امنیتی اندروید، گوگل پلی و گوگل کروم، به سختی در حال تلاش برای رفع نگرانی ها در مورد این نقص های امنیتی است. طبق گفته Kleidermacher، اندروید دارای بالاترین امنیت در بین رقبا است. این یک ادعا بزرگ است، با توجه به اینکه رقیب اصلی اندرویدی آیفون اپل است. این ادعا جسورانه، طبق گزارش سالانه Android Security است که گوگل آن را در روز پنجشنبه منتشر کرد: "امنیت اندروید در سال 2017 پیشرفت چشمگیری داشته و بسیاری از محافظت های ما اکنون این صنعت را رهبری می کنند.

Kleidermacher به CNET گفته است که اکنون کشف نقص های امنیتی در اندروید برای محققان سخت تر شده است. برای سال ها، گوگل با این چالش روبرو شده که محافظت برنامه های اندروید از هکر ها کار سختی است. دلیلش این است که اصلاح نقص های امنیتی در اندروید سخت است و برنامه های مخرب برای گوشی های اندرویدی به راحتی قابل دانلود و نصب هستند.

گوگل: اندروید دارای بالاترین امنیت است

هنگامی که  یک نقص امنیتی عمده در اندروید پیدا شد، این شرکت باید نرم افزار به روز شده را به شرکت هایی که گوشی های اندروید را می فروشند ارسال کنند و این شرکت ها باید به روز رسانی ها را ارائه دهند. این می تواند یک مدت زمانی طول بکشد، یا اصلا اتفاق نیافتد. در این صورت کاربران اندرویدی می توانند به راحتی هر نرم افزاری را بر روی دستگاه اندرویدی خود نصب کنند، زیرا آنها محدود به انتخاب برنامه ها از فروشگاه Play Google نیستند. اپل هیچ کدام از این مشکلات را ندارد اپل می تواند به روز رسانی های امنیتی را به طور مستقیم به آیفون اپل تحویل دهد. اپل مانع  دریافت برنامه های خارج از  App Store توسط کاربران می شود.

گوگل: اندروید دارای بالاترین امنیت است

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

آیا میوه های دارای قند برای سلامتی مفید هستند؟

حفظ امنیت در شبکه های اجتماعی

آیا می دانید نوشیدن چای تا چه اندازه مفید است

آیا می دانید جو چقدر برای بدن مفید است

تخم کتان سرشار از خواص دارویی است

آیا می دانید گیاه صبر زرد تا چه اندازه مفید است

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر