جهانی کردن کسب و کار با اینترنت


امروزه مشاغل و حرفه های کوچک نگرش ویژه ای به شبکه ی اینترنت دارند و با توجه به هزینه پایین اطلاع رسانی در این دنیای مجازی، استفاده از شیوه های تبلیغاتی در شبکه اینترنت برای شرکت ها و موسسات خصوصی کوچک که بودجه کافی برای تبلیغات کلان را ندارند، بسیار مناسب است.
راه های گوناگونی برای شناسایی یک شرکت، موسسه خصوصی یا هر شغل و حرفه دیگر در شبکه اینترنت وجود دارد. حتما در سایت های مختلف آیکون ها و تصاویر تبلیغاتی و لینک های مختلف را در گوشه و کنار صفحات دیده اید. هر چند تبلیغات به این شیوه در کشور ما هنوز به صورت حرفه ای انجام نمی شود و در برخی موارد پاسخگوی کاربر نیست اما به هر حال یکی از شیوه های متداول نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشور هاست.

جهانی کردن کسب و کار با اینترنت


یکی از مشکلات اصلی این گونه تبلیغات پراکنده بودن آن است. تعداد زیادی از تبلیغات اینترنتی موجود در سایت هایی استفاده می شود که معمولا ارتباطی به موضوع تبلیغی مورد نظر ندارند. مضاف بر این که برای تبلیغات هزینه های زیادی هم می شود.
یک راه دیگر برای به کار گیری تبلیغات اینترنتی استفاده از سرویس های تبلیغاتی موتورهای جست و جو است. در این سرویس ها معمولا بر اساس موضوع جست و جو لینک های تبلیغاتی مربوط در کنار نتایج جست و جو قرار می گیرد. به احتمال زیاد نمونه این تبلیغات را در ستون سمت راست در فهرست نتایج جست و جوی سایت های گوگل و یاهو مشاهده کرده اید. متاسفانه این شیوه تبلیغات در کشور ما به طور جدی مورد استفاده قرار نمی گیرد چرا که با افزایش قیمت دلار ، هزینه تبلیغات به شدت بالا خواهد شد. در حالی که امروزه شرکت ها و موسسات زیادی در سراسر دنیا از این شیوه برای معرفی خود و ارایه خدمات استفاده می کنند. شاید یکی از دلایل استفاده از این تبلیغات را بتوان محدودیت ارتباطات مالی و هزینه بالای آن ذکر کرد.

جهانی کردن کسب و کار با اینترنت


اما یک شیوه بسیار ساده و البته کاربردی تر برای شناسایی و معرفی مشاغل کوچک، استفاده از خود موتور های جست و جو گر است. توجه داشته باشید که درصد بالایی از کاربران اینترنتی هنگام جست و جوی یک موضوع ابتدا به نتایج و سایت های موجود در نتایج جست و جو توجه می کنند تا این که سراغ سایت های تبلیغاتی کناری بروند. پس بهتر است شرایطی به وجود آید که وب سایت اینترنتی مورد نظر شما جزو ردیف های اولیه در نتایج جست و جو قرار گیرد.
برای قرار گرفتن در فهرست اولیه نتایج جست و جو باید چند نکته مورد توجه قرار گیرد. اولین کاری که باید انجام دهید این است که سایت خود را علاوه بر زبان فارسی به زبان انگلیسی هم ترجمه کنید. دنیای اینترنت مرز نمی شناسد و شما باید وب سایت خود را به تمام دنیا معرفی کنید.

جهانی کردن کسب و کار با اینترنت


شناسایی کلمات کلیدی شغل خود از دیگر مواردی است که باید انجام دهید. قطعا هر کاری در موضوع اختصاصی خود کلمات و عباراتی دارد که ویژه آن شغل است. شما باید از این کلمات بیشتر در سایت خود استفاده کنید اما دقت داشته باشید که استفاده از کلمات تخصصی بسیار مفید و موثر است. مثلا در صنعت لوله کشی و تاسیسات ساختمانی کلماتی مانند لوله کشی ، لوله بازکنی ، تخلیه چاه ، تشخیص ترکیدگی لوله ، نشت یابی ، تعمیر لوله و ... جزو کلمات اساسی هستند. بنابر این کلمه لیدی نباید خیلی کلی و یا خیلی جزیی باشد. بلکه حیطه اصلی کار خود را در نظر بگیرید.

جهانی کردن کسب و کار با اینترنت


اما آن چه بیشتر از کلمه کلیدی اهمیت دارد افزایش لینک سایت شما به سایر سایت های اینترنتی است. به زبان خیلی ساده هر چه در سایت های اینترنتی دیگر درباره سایت شما بیشتر صحبت شود، موتور های جست و جو هم امتیاز بهتری برای سایت شما در نظر می گیرند. جذب لینک بسیار ساده تر از چیزی است که تصور می کنید. در شبکه اینترنت سایت های خاصی وجود دارند که به فعالیت های تجاری و داد و ستد اختصاص دارد و سایت های مختلف در آن ها عضو می شوند و این اعضا بر اساس موضوع، مرتب و طبقه بندی می شوند. نمونه ایرانی این سایت ها نیز در شبکه وب وجود دارد اما آن طورکه باید از آن ها استقبال چندانی نمی شود.
یکی دیگر از راه های افزایش لینک استفاده از شبکه های عمومی است. شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام به علت داشتن زبان برنامه نویسی تحت وب خود از بهترین شبکه های اجتماعی مخصوص کسب و کار شماست و می تواند به افزایش آمار بازدید کنندگان شما کمک کند.

جهانی کردن کسب و کار با اینترنت

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر