در صورت انجام این کارها در اروپا دستگیر می شوید! - 5.0 out of 5 based on 2 votes

در صورت انجام این کارها در اروپا دستگیر می شوید!

در صورت انجام این کارها در اروپا دستگیر می شوید!

قاره اروپا دارای جاذبه های گردشگری فوق العاده ای می باشد که باعث شده هر سال گردشگران زیادی را به سمت خودش جذب کند. البته در این قاره، قوانین عجیبی حکم فرماست که باید آنها را رعایت کنید؛ وگرنه دچار دردسر می شوید. در واقع این قوانین به فرهنگ و سنت های آن ها بر می گردد. با ما همراه باشید تا شما را با این قوانین آشنا کنیم.

ونیز: غذا دادن به کبوترها

در صورت انجام این کارها در اروپا دستگیر می شوید!

مطمئنا غذا دادن به کبوترها در پارک برای همه لذت بخش است. اما اگر به ونیز سفر کردید، به هیج وجه این کار را انجام ندهید؛ زیرا این کار ممنوع است. در سال 2008، دولت ونیز به دلیل به هم خوردن کاسبی افرادی که گندم و ارزن در پارک می فروختد، قانون غذا ندادن به کبوتر ها را تصویب کرد. بر اساس این قانون افرادی که این کار را انجام دهند، به مبلغ ۷۰۰ یورو جریمه می شوند. غذا دادن به کبوترها، یکی از عجیب ترین دلایل دستگیری در اروپا به شمار می رود.

آلمان: استفاده از دریل در روز یکشنبه

در صورت انجام این کارها در اروپا دستگیر می شوید!

مطمئنا برای اکثر شما هم پیش آمده که در یک روز تعطیلی در حالی که مشغول خوردن چای و استراحتید، صدای ناگهای دریل همسایه شما را ناراحت کرده است. آیا به این موضوع فکر کرده اید که به پلیس زنگ بزنید و اعتراض کنید. البته در ایران برای آزار و اذیت همسایه هیج قانونی وجود ندارد اما در کشور آلمان قضیه فرق دارد. دولت آلمان قانونی تصویب کرده که در روزهای یکشنبه استفاده از دریل و هر نوع ابزارآلات تعمیری که باعث ایجاد مزاحمت برای همسایه شود را غیرقانونی و ممنوع اعلام کرده است. در واقع روز یکشنبه در فرهنگ آلمانی، روز استراحت است و با هرکسی که این قانون را زیر پا بگذارد، برخورد شدیدی می شود.

انگلیس: رعایت نکردن صف

در صورت انجام این کارها در اروپا دستگیر می شوید!

انگلیسی ها به رعایت نوبت بسیار اهمیت می دهند و به همین دلیل دولت انگلیس قانون رعایت صف را تصویب کرده است. توجه داشته باشید در سفر خود به انگلیس، فکر به هم زدن صف را از سرتان بیرون کنید؛ زیرا این کار، جرم محسوب می شود و ممکن است شما را به خاطر آن دستگیر کنند.

اسپانیا: پوشیدن دمپایی لاانگشتی هنگام رانندگی

در صورت انجام این کارها در اروپا دستگیر می شوید!

کشور اسپانیا، به دلیل سواحل بسیار زیبا، در بین گردشگران معروف شده است. معمولا افراد زمانی که به ساحل می روند، دمپایی لاانگشتی می پوشند و با همین دمپایی هم رانندگی می کنند. اما توجه داشته باشید در اسپانیا، پوشیدن دمپایی لای انگشتی در حین رانندگی ممنوع است. در واقع اسپانیا، قوانین سختگیرانه زیادی مربوط به رانندگی دارد که پوشیدن دمپایی فقط یکی از آنهاست. مثلا در روز های گرم تابستان، نپوشیدن پیراهن در حین رانندگی ممنوع است و با افراد شدیدا برخورد می شود. هم چنین مبلغ  ۲۰۰ یورو هم باید جریمه پرداخت کنند. حتما در سفر به اسپانیا، به این قوانین توجه کنید.

یونان: پوشیدن کفش پاشنه بلند!

 کشور یونان، دارای مکان های تاریخی و قدیمی بسیاری می باشد. هم چنین این کشور در حفظ این آثار بسیار تلاش می کند و به همین دلیل دولت یونان پوشیدن کفش های پاشنه بلند در زمان بازدید از اماکن گردشگری را ممنوع کرده است. اگر قصد دارید از مکان های دیدنی یونان بازدید نمایید، بهتر است یک کفش تخت و بدون پاشنه بپوشید؛ زیرا ممکن است از ورود شما جلوگیری کنند.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

مطالب مشابه

تور اروپا

هتل هالیدی این استانبول

هتل می تاور مالزی

هتل هالیدی این ریزورت مالزی

هتل هیلتون گاردن این ساکت هند

کانتری این اند سوئیتز بای کارلسن، ساهیباباد هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر