ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مهندسی کامپیوتر و ارتباط آن با برنامه نویسی

رشته مهندسی کامپیوتر یکی از رشته های بسیار قوی و با استقبال بی نظیر است. این رشته که به تازگی از رشته مهندسی فناوری اطلاعات یا همان IT جدا شده است ، دارای زیر گرایش هایی نظیر مهندسی کامپیوتر – نرم افزار و مهندسی کامیپوتر – رایانش امن می باشد. رشته های مهندسی فناوری اطلاعات و مهندسی معماری سیستم های کامپیوتری (سخت افزار) جدای از رشته مهندسی کامپیوتر حساب می شوند . در این بین رشته ای هم به عنوان علوم کامپیوتر به چشم میخورد، که در واقع علوم پایه محسوب می شود و بیشتر بر اساس نظریات ریاضی و قواعد و اصول برنامه نویسی و نه زمینه های عملی و کدنویسی می باشد .

 

مهندسی کامپیوتر و ارتباط آن با برنامه نویسی

می رویم سراغ بحث نرم افزار و ارتباط آن با برنامه نویسی ، در واقع رشته مهندسی کامپیوتر مجموعه اصول مهندسی است که بر پایه ریاضیات به بررسی اصول طراحی نرم افزار های کامپیوتری می پردازد . در ابتدای برنامه نویسی باید با مبانی آن آشنا شد ، مبانی برنامه نویسی کامپیوتر به این معناست که در ابتدا با قواعد برنامه نویسی آشنا خواهید شد ، در ابتدا الگوریتم ها و فلوچارت ها رو فرا خواهید گرفت و با قواعد و تفکر برنامه نویسی آشنا خواهید شد . در فلوچارت و الگوریتم ، روش های تفکر برنامه نویسی و تبدیل الگو های فکری به یک الگوریتم ریاضی بررسی می شود ، در ادامه با شکل های خاصی این چرخه و الگوریتم پیاده سازی می شود ، تا برای مرحله بعد که نوشتن کد مورد نیاز برای اجرای هر قسمت از آن فلوچارت و الگوریتم است ، آماده شود .

برنامه نویسی در مراحل بعدی روند مشخصی را طی می کند ، مهندسین و دانشجویان کامپیوتر بعد از پیاده سازی کامل مدل برنامه نویسی و انتخاب زبان برنامه نویسی مناسب می بایست ، کد نویسی را شروع کنند . هر زبان برنامه نوسی کد های مربوط به خود را دارد و از قواعدی برای نوشتن کد ها پیروی می کند ، که مهندس کامپیوتر با توجه به خلاقیت خود ، بررسی راه حل و کدنویسی بهینه که در برنامه نویسی پیشرفته بررسی خواهد شد ، قادر خواهند بود تا آن کد ها را پیاده سازی نمایند و برنامه مورد نظر را خلق کنند .

 

مهندسی کامپیوتر و ارتباط آن با برنامه نویسی

مهندسی کامپیوتر و ارتباط آن با برنامه نویسی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد