وفاداری در فوتبال

فوتبال در سطح جهانی تبدیل به یک ورزش حرفه ای شده است. ورشی پر از اتفاقات جذاب و غیر قابل پیش بینی. همین اتفاقات فوتبال را به پر طرفدارترین ورزش دنیا تبدیل کرده است. یکی از حساس ترین بخش ها در فوتبال، بخش نقل و انتقالات بازیکنان و مربیان است که سرو صداهای زیادی را در دنیای ورزش به پا میکند. باشگاه ها سالانه چند صد میلیون یورو خرج نقل و انتقالات میکنند و به عبارتی مهم ترین اتفاق پیش فصل یا نیم فصل خود را رقم میزنند.

 

وفاداری در فوتبال

در بین همه ی این هیاهوها بازیکنانی هستند که فقط برای پول بازی نمیکنند، بازیکنانی که عشق به پیراهن را در دنیا زنده نگه میدارند. از این دست بازیکنان در فوتبال حرفه ای امروز کم پیدا میشوند اما هنوز هستند کسانی که تعصب به پیراهن تیمشان را بزرگتر از هر چیز دیگری میدانند. بازیکنانی مانند توتی، ستاره نه چندان دور تیم ملی ایتالیا و تیم آس رم که با وجود پیشنهادهای وسوسه انگیز از تیم های معتبر اروپا، تنها در رم توپ زد.

او 24 سال در المپیکو حضور داشت و در این مدت 763 بازی و 306 گل به ثمر رساند. رایان گیگز، اسطوره فوتبال ولز و منچستر یونایتد نیز از بازیکنان تک باشگاهی است که 24 سال در منچستر حضور داشت. رایان گیگز 963 بازی برای شیاطین سرخ انجام داد و توانست 168 گل نیز وارد دروازه حریفان کند. پل اسکولز و گری نویل، همبازیان رایان گیگز بودند که مانند او در این تیم از مستطیل سبز خداحافظی کردند. از دیگر بازیکنان میتوان به پائولو مالدینی ستاره فوتبال ایتالیا و اسطوره باشگاه میلان نام برد. او نیز حدود 24 سال در میلان به ورزش حرفه ای خود پرداخت و توانست در 902 بازی که برای تیمش انجام داد، 33 گل نیز به ثمر برساند. 

 

وفاداری در فوتبال

و بسیاری دیگر از بازیکنان تک باشگاهی مانند تونی آدامز در آرسنال، کارلوس پویول و اینیستا در بارسلونا، جیمی کرگر در لیورپول و... که نهایت وفاداری به تیم محبوب خودشان را نشان دادند و نماد تعصب و عشق به باشگاه قرار گرفتند. فوتبال با داشتن چنین بازیکنانی است که نشان میدهد، علاوه بر پول های هنگفتی که بازیکنان را در تیم های مختلف قرار میدهد، میتواند یک خانواده باشد. خانواده ای همراه با شادی و گاهی غم. خانواده ای که در تمام شرایط کنار هم باشند و با هم به اوج برسند. فوتبال یک فرهنگ مشترکی است که میتواند عشق و نفرت را در یک لحظه بوجود بیاورد. فرهنگی که در همه جای دنیا یکسان است و زبان خودش را دارد.

 

وفاداری در فوتبال

وفاداری در فوتبال

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند